Jericho 941

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#76 » pát 17. úno 2017, 14:14

Tak aktuální stav s DPM je takový, že po vystřílení 2 krabiček nábojů nedošlo k zádržce, zbraň se chová pocitově klidněji. Odpor při natahování je menší, pořád teda přehnaně silný, ale už se to dá.

Škrábnutí na zápalce od zápaníku ale přetrvává. Je tam nová přužina vytahovače a bicí, vratná je DPM, takže už zbývá jen ta pružina zápalníku (asi je taky slabá a později vrátí zápalník zpět) každopádně je brzy na nějaké hurá. Dobrá zpráva je, že před výměnou bych měl rozhodně těch zádržek alespoň pět.

Díky za rady.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#77 » sob 25. úno 2017, 20:36

Zdravím, tak jsem tu dlouho nebyl.
Ještě jednou díky za tip, v Alfa proj měli originální (alespoň velikostně) pružinu zápalníku asi za 30kč.
Takže teď mám novou pružinu vytahovače, bicí, zápalníku a supertvrdou vratnou DPM.
Nevyhození nábojnice se však koná dále, dnes jedna krabička nábojů a 3x závada.

Vše co šlo doma udělat uděláno, teď je to na puškaře.

Každopádně, dávám sem foto něčeho, co se mi moc nezdá.

1. Díra v závěru pro vratnou pružinu s vodítkem je vyvrtána na šišato, CZ 75 má díru kruhovou akorát na pružinu, zde to vypadá, že to někdo doprznil na sloupovce, nebo nemá Tanfoglio dobrou výstupní kontrolu, první obrázek original, na druhém naznačena osa a díra ideálně v ose aby vynila ta dodělaná šmajdavá. Tímto opět prosím o foto kolegu Alberta až bude mít čas, zda to tak má také.

2. Vytahovač je nepoškozen, ale přijde mi, že moc zapadá směrem ke středu, že to zešikmení k "nabrání" hrany náboje jem moc dovnitř...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#78 » sob 25. úno 2017, 21:39

IMG_20170225_211933.jpg
IMG_20170225_212313.jpg
IMG_20170225_212416.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#79 » sob 25. úno 2017, 21:43

Naprotsto stejný, tak tím to taky není, tisíceré díky.



Dinger
Příspěvky: 1

Příspěvek#80 » čtv 20. črc 2017, 18:01

Zdravím všechny příznivce pistolí Jericho.
Koupil jsem si do svého Jericha vratnou pružinu DPM. Na závěru mám trošku podobné "zúžení" jako uživatel Jenda11 na fotkách výše - v mém případě je tento jev vpodstatě uprostřed, ne tolik "z osy", nicméně na funkčnost s originální pružinou to nemá žádný vliv.
Když však nainstaluji DPM pružinu, tak při stažení závěru vzad, kdy se pružina stlačí, je vidět otěr na hranách tohoto zúžení - pružina má prostě větší průměr než originální kus, ačkoliv se do tohoto prostoru vejde.
Prostě po stranách trochu drhne závěr.
Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Má smysl se tím zabývat, nebo to nemá žádný negativní dopad na pistoli a tudíž je zbytečné to řešit?
Při střelbě to zkusím až v sobotu, ale rád bych měl nějaké informace a zkušenosti.
Díky všem za případné reakce:-)



jark
Příspěvky: 34

Příspěvek#81 » stř 1. lis 2017, 06:09

Mám nové Jericho 941 FBL a hledám tormentační značky. Pouze na hlavni jsem našel nějaký podivný znak a číslo 01. Neví někdo, jak vypadá značka IMI, případně, kde bych měl hledat dál?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#82 » stř 1. lis 2017, 07:26

Ty WOE :shock: teď mám brouka v hlavě. Říkám si " podívám se na svoje Jericho jak je značený ".... a zjišťuji že nemám výrobní číslo na Hlavní ani na závěru :? ... Nějak mi to nejde na rozum jak to mohlo několikrát projít u kontroly na PČR ?!

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#83 » stř 1. lis 2017, 08:38

jark: jinak na svém Jerichu žádnou značku přímo od IMI (IWI, případně Magnum research) nemám. Mám celoželezný model Jericho 941 FB. Teď na to koukám znovu a na rámu je tedy výrobní číslo a je tam na lučíku z levé strany vyražena Česká zkušebna (znak + číslice 95). Takže s největší pravděpodobností rok 1995 (zbraň byla zakoupena v ČR v roce 1996). Na závěru je vyražená Česká zkušena zevnitř v místě kde se napíná kohout. Na hlavni v místě která je vidět skrze výhozní okénko je vyraženo 9x19 a na druhé straně je opět zkušebna a číslo 95p.
Takže v tvém případě onen "podivý" znak bude patrně značka České zkušebny a číslice 01 bude rok 2001 kdy byla zkušebna provedena.



jark
Příspěvky: 34

Příspěvek#84 » stř 1. lis 2017, 09:12

Mám tam tohle...teda, jestli se obrázek objeví...
A dívám se, že mám uvnitř závěru velké P, to je i na druhé straně hlavně (tam je i číslo 10) :shock:
Jericho941.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#85 » stř 1. lis 2017, 09:18

Jasný, to je ono, to jsou značky České zkušebny.



jark
Příspěvky: 34

Příspěvek#86 » pon 6. lis 2017, 10:09

Zdravím, mám ještě jeden dotaz, nemáte někdo naskenovanou příručku k Jericho 941 FBL. Nějak mi nějde stáhnout z netu...děkuji.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#87 » sob 11. lis 2017, 01:32

Proč by to nemohlo projít u PČR? Třeba u emerickejch zbraní je taky číslo jen na rámu.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#88 » sob 11. lis 2017, 09:51

Jasně že to projde. Moje Jericho má číslo jenom na rámu, jsem druhý majitel a je tady v ČR už 22 let. Takže problém to není, musí tam být ale značky zkušebny (na hlavních součástech).



jaroslavchol
Příspěvky: 1

Příspěvek#89 » pát 8. čer 2018, 15:06

Ahoj taky se pochlubím se svýma jerichama 941 FS a sport mám dotaz jestli se v čr dá koupit vytahovač koupil sem nový na cz 75B ale nábojnice v závěru nedrží když jí zacvaknu vypadne je to u sportovního jericha u druhé pistole nábojnice nevypadne . a ještě jeden problém jestli ste se stim někdo už setkal nábojnice v závěru není ve středu a stává se mi co jsem vyměnil vytahovač u továrního střeliva že neodpálí na poprvé.
IMG_20180608_142713.jpg
IMG_20180607_190912.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#90 » sob 27. dub 2019, 10:42

Ahoj, našel by se tu někdo z Plzně a okolí, kdo by byl ochoten nechat vyzkoušet Jericho 941 full size (nejlépe nové Jericho F - https://iwi.net/jericho/jericho-f/)? Případně tip na střelnici, kde ho mají k zapůjčení?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů