Jericho 941

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Tomcat68
Příspěvky: 40

Příspěvek#91 » úte 10. pro 2019, 10:27

Nazdar jericháči, hlásím, že jsem se před nedávnem stal spokojeným majitelem, držitelem a nositelem postaršího Jericha 941 fullsize v chromu, s pojistkou na závěru (ticho!!! 8-)), bez railu. Long story short, klasika.

Po koupi dostala (kromě koupele, která z ní vyplavila sajrajtu, že by to zadřelo i kalacha) střenky z ořešáku, DPM pružinu a tritiová mířidla. Hlaveň je vevnitř jako zrcadlo, jenom skluzavku jsem tak nějak pro sichr trochu přeleštil. Zatím nastříleno 500 od SB subsoniků až po ALSA přebíjenky s jedinou závadou, a sice že jsem si hrábl na záchyt závěru, takže mi po poslední ráně spadl :roll:

Fotky (zatím před přestrojením) zde:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#92 » čtv 30. zář 2021, 07:26

Dá se vůbec někde v Čechách koupit ještě Jericho 941F (kov), fullsize? Projížděl jsem obchody ale nic jsem nenašel, oficiální distributor IWI pro ČR radši neodpovídá na maily, nemáte někdo nějakej tip?



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#93 » čtv 30. zář 2021, 19:24


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#94 » čtv 30. zář 2021, 20:55

Klíčky :
proveř si zelenysport.Cz



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#95 » pát 1. říj 2021, 08:54

A jeden pražský prodejce zbraní z Vinohrad na svých stránlách píše: "Čekáme zásilku samonabíjecích pistolí Jericho F a Jericho PL v ráži 9 mm Luger-předpoklad zahájení prodeje je konec listopadu."



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#96 » pát 1. říj 2021, 10:27

ZS měl Jericha (nevím ale konkrétní typ) a hlásil, že je vše rozebráno - na stránkách už nic nevisí.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#97 » pon 11. říj 2021, 20:45

Sody píše:A jeden pražský prodejce zbraní z Vinohrad na svých stránlách píše: "Čekáme zásilku samonabíjecích pistolí Jericho F a Jericho PL v ráži 9 mm Luger-předpoklad zahájení prodeje je konec listopadu."


Sody, odkaz bys po ruce neměl prosím? :)



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#98 » úte 12. říj 2021, 08:11

Nerad bych, aby mě tu někdo peskoval za reklamu.
Ale když dáš tu citaci do googlu, tak je to hned ten první odkaz. A krom toho, pokud vím, tak na Vinohradech je jen jeden prodejce zbraní ;)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#99 » úte 12. říj 2021, 11:08

Sody píše:Nerad bych, aby mě tu někdo peskoval za reklamu.
Ale když dáš tu citaci do googlu, tak je to hned ten první odkaz. A krom toho, pokud vím, tak na Vinohradech je jen jeden prodejce zbraní ;)


Jsem se na chvíli vrátil tak do roku 1998 :lol:

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#100 » úte 21. pro 2021, 12:18

Ahoj,

jsem co se střelby týče začátečník (ZP od Září). Jako první zbraň jsem zakoupil HK P30L 9mm a jsem s ní nadmíru spokojen, vystřílel jsem s ní asi 600 nábojů. Ještě před zakoupením téhle zbraně jsem ale dlouho pošilhával po Jerichu, ale nové se mi nikde nedařilo sehnat až teď před vánoci jsem ho koupil v B.V.S. v celokovu.

Včera jsem měl cestu Prahou a tak jsem ho skočil poprvé provětrat na střelnici. Se zbraní jsem nic nedělal jen jsem doma asi dva dny předtím udělal základní rozborku a prohlídnul ji, přišlo mi že je zbraň poměrně dost namazaná (dokonce z některých otvorů velmi lehce "vytékal" olej), ale neměl jsem náladu to celý čistit a říkal jsem si, že to že je pořádně promazaná ničemu nebude bránit).

Na střelnici jsem do zásobníku dal 115gr náboje S&B, nabil, stiskl spoušť a nic. Klasický postup, čekání, zásobník ven, vybít, náboj oražen. "Hmm asi špatný náboj" Opakování s jiným nábojem, stejný příběh. Tak mi hlavou začalo vrtat jestli není něco s úderníkem, pružinou nebo já nevím co. Upřímně nevím co jsem chtěl na střelnici opravovat, ale prostě jsem udělal základní rozborku, chvíli jsem na to čuměl a protože jsem nevěděl co dělat tak jsem složil zbraň znovu, zkontroloval chod, nabil a zkusil vystřelit další náboje. A všechno začalo fungovat, včetně těch předtím "nefunkčních" nábojů. Vystřílel jsem cca 100 nábojů bez problémů a šel domů.

Nemyslím si že byla nutně chyba ve zbrani, naopak si myslím že jsem spíš něco zanedbal nebo dokonil já, ale nevím co. Nějaký tipy?

Díky

Přesunuto sem z nesmyslně založeného a pojmenovaného samostatného vlákna. McFly



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#101 » úte 21. pro 2021, 12:41

zamazanej kvér továrním olejem kterej to zalepil tak, že mu chvíli trvalo než se rozběhal? Podle mě žádná záhada, pokud píšeš že se další střílení obešlo bez problémů, tak bych to neřešil, není neobvyklé že se zbraň musí zaběhnout a ze začátku závadí, třeba i jen kvůli malejm tolerancím a musí se trochu oběhat.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#102 » úte 21. pro 2021, 12:53

Redsnake píše:zamazanej kvér továrním olejem kterej to zalepil tak, že mu chvíli trvalo než se rozběhal? Podle mě žádná záhada, pokud píšeš že se další střílení obešlo bez problémů, tak bych to neřešil, není neobvyklé že se zbraň musí zaběhnout a ze začátku závadí, třeba i jen kvůli malejm tolerancím a musí se trochu oběhat.


Jo to by mohlo být ono, jen mě to na střelnici vážně zarazilo. Se vždycky cítím jak pablb když mi něco nefunguje :lol:

Ostatně s tou P30L jsem měl taky dobrej výstup, vystřílel jsem asi 2 zásobníky a furt mi vrtalo hlavou proč mi nezůstává otevřený závěr po vystřílení zásobníku. No a jak mají HKčka fajn velký ovládací prvky tak záchyt závěru úplně vybízí k tomu aby si tam člověk tak jako hezky odložil palec....

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#103 » úte 21. pro 2021, 15:39

Klicky píše:...neměl jsem náladu to celý čistit...

Tady je imho ta chyba. Pokud to bylo zalitý olejem (i kanál pro zápalník), tak se pak nediv...

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#104 » úte 21. pro 2021, 15:59

Héfaistos píše:
Klicky píše:...neměl jsem náladu to celý čistit...

Tady je imho ta chyba. Pokud to bylo zalitý olejem (i kanál pro zápalník), tak se pak nediv...


S největší pravděpodobností to bude ono, ponaučení pro příště, že nemám bejt línej. Je fakt že jsem při rozborce utíral "breechface" (nevim jak se tomu nadává česky) prstem.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#105 » úte 21. pro 2021, 17:26

Klicky: Jestli jsem to dobre pochopil, tak ten problem se netykal HaaaKaaačka, ale toho Jericha v celokovu :) Takze by to melo byt presunuto ne sem, ale do sekce Jericho :mrgreen:

Muze to byt klidne tim nanosem oleje, zalezi jak moc to bylo zakydane. Ale u tehle znacky bych to mozna videl i na nejaky otrep, ktery branil volnemu chodu zapalniku.
Kdo vi, kdyz neuvadis ani model konkretni zbrane...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů