Jericho 941

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#61 » sob 28. led 2017, 21:43

Albert píše:Jestli to je to co píše "toma fuk" tak by to mohl být přidřený úderník, možná i špatná pružina úderníku. Takže:
Vyndat úderník, vyčistit úderník i otvor pro něj, zkontrolovat jestli není někde nadměrně odřený, stejně tak blokaci, prohlédnout pružinu úderníku....


Vše se tváří v pohodě, v závěru čisto a namazáno, ale ta pružina už fakt může být utahaná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#62 » sob 28. led 2017, 21:44

tomas fuk píše:Prostor v zaveru pro zapalnik vycisti a odmasti do sucha, zapalnik a pruzinu taky vystisti a odmasti do sucha. A takto vycistene a odmastene sloz. Tyhle veci se nemazou a mazivo je nezadouci. Vyzkousej, treba to pomuze.


A sakra, čekal jsem, že olejový film je žádoucí, samozřejmě ne aby z toho kapal.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#63 » sob 28. led 2017, 21:51

Pohledově to vypadá ok.. Nedalo mi to a taky jsem to teď rozebral a porovnávám to s tvoji fotkou. Ta pružina je teda nějaká ohnutá, těžko říct jestli to má vliv. Já tam původní pružinu nemám, páč jsem trochu ladil.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#64 » sob 28. led 2017, 22:49

Díky moc za rady, prubnu ty pružiny a otestim, pak dám vědět.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#65 » stř 1. úno 2017, 13:36

Tak jsem moc dobře nepochodil. Přišla mi objednávka. Pružina CZ 75 - 85B je sice stejná na průměr, ale má víc závitů (těsnější stoupání), takže když ji skrátím na délku originálu, nenatáhnu závěr dozadu, když ji skrátím abych natáhl, už se neudřží mezi závěrem a tyčkou. Pružina pro P-09 má podobné stoupání, ale zase má trochu větší průměr a vůbec se tam nevejde. Nakonec pružina zápalníku je u všech CZ moc krátká, jen 83 má dlouhou a ta je zas moc tenoučká.....takže asi zajít k puškaři a vybrat něco na místě.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#66 » stř 15. úno 2017, 11:19

Alberte můžeš mi vyfotit tu tvou vratnou pružinu? Z jaké ČZ to máš? V puškařství mají jen klasické, ta mi tam nejde po zkrácení, tím, že má těsnější závit ji nezmáčku a nedotáhnu tak závěr dozadu. Koupil jsem za 19 stovek soustavu DPM a to je nepoužitelný, to klade takovej odpor, že nedotáhnu závěr k záchytu aniž bych se u toho nezkroutil jak paragraf...

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#67 » stř 15. úno 2017, 12:41

Jenda11> Ty máš 941 FB, ne? To je kompakt. A jaké DPM jsi kupoval? Pro kompakt? Já mam semicomp, a nejprve ze Zahalu koupil pro full size, a zažil si to samé. Po výměně kus za kus (+nervy s poštou) padne jako ulitý. Třeba na Zahalu máš možnost vybrat si DPM pro všechny 3 délky

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#68 » stř 15. úno 2017, 13:21

Málo stříháš :lol: , nesmíš se bát, stříhej do tý doby dokud to nebude fungovat. Mám tam obyč vratnou CZ 75. Řešil jsem stejný problém...(takže jsem stříhal , stříhal a stříhal....), Teď má délku 85 mm.


IMG_20170215_130045.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#69 » stř 15. úno 2017, 14:00

Dík moc, pružina co mi přišla byla na ČZ 75 a když měla délku abych natáhl do záchytu, tak už byla kratší než ta vodící tyčka a tudíž to tam nedrželo...to je záhada, nebo je víc verzí.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#70 » stř 15. úno 2017, 14:21

Harmitsch - mám FB a kupoval sem přužinu s označením FB, viz foto. Jde tam parádně, ale prostě to nenatáhnu, musím to rvát přes mířidla a stejně zaseknou záchyt závěru je nadlidský výkon...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#71 » stř 15. úno 2017, 15:13

tak to je fakt divný. Je pravda, že natahování s a bez DPM je (u mě) docela velký rozdíl, ale jde to - když se natahuje stylem, že pohybuju jak rámem (dopředu), tak závěrem (vzad). Zůstává závěr po vystřelení posledního náboje na záchytu?



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#72 » stř 15. úno 2017, 15:34

Harmitsch - ještě ne, mám to den...chvilku sem tu s tím "sušil" a už to natáhnu na ten záchyt, po měření délek chodu jsem zjistil, že těm pružinám nezbyde žádná vůle, dotahuje se to na doraz, tak třeba po střelbě se ještě trochu "unaví" ale je to hroznej záhul to natáhnout a to nejsem úplně slabej.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#73 » stř 15. úno 2017, 15:35

Jenda11 píše:Tak jsem moc dobře nepochodil. Přišla mi objednávka. Pružina CZ 75 - 85B je sice stejná na průměr, ale má víc závitů (těsnější stoupání), takže když ji skrátím na délku originálu, nenatáhnu závěr dozadu, když ji skrátím abych natáhl, už se neudřží mezi závěrem a tyčkou. Pružina pro P-09 má podobné stoupání, ale zase má trochu větší průměr a vůbec se tam nevejde. Nakonec pružina zápalníku je u všech CZ moc krátká, jen 83 má dlouhou a ta je zas moc tenoučká.....takže asi zajít k puškaři a vybrat něco na místě.


Zkus si zavolat o pružiny do Alfa Proj, přece jen ta rodina Jericho-Tanfoglio-Alfa má nějaké "společné geny" a možná bych se nebál i brka z TT Strakonice.

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#74 » stř 15. úno 2017, 16:03

to je pravda: v Alfa Proj jsem nedavno úspěšně kupoval pružinku blokace zápalníku.



Jenda11
Příspěvky: 16

Příspěvek#75 » stř 15. úno 2017, 16:11

Petzold - díky za tip, jestli to ta DPM vyřeší, tak už to zatím nechám být. Každopádně pružina vytahovače je naprosto identická s ČZ 75 a bicí sem musel jen zkrátit, jinak je taky stejná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů