Beretta 92 FS

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Brumisek
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » stř 30. pro 2015, 13:05

Máte někdo tuto pistoli? Jaké máte zkušenosti? Líbí se mi i moc compact verze, ale ta v ČR snad ani není k sehnání :(



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#2 » stř 30. pro 2015, 17:51

Berettu 92 FS vlastním od dubna, koupil jsem ji jako první zbraň, naslepo, jen proto, že se mi líbila vzhledem. Jedná se v mém případě o zbraň z roku 1991, její původ neznám, má velké známky nošení, hlaveň jako nová. Střílím výhradně přebíjenky celopláště (zatím asi 5000), dále vystřelila i cca 200 S&B Subsonic s komolým kuželem. Za tu dobu se nevyskytla jediná závada. Pouze jednou praskla nábojnice a plyny foukly do šachty, zbraň byla ovšem za 5 minut opět v provozu. Byla to především vina náboje, ačkoli nepopírám, že v jiné zbrani s méně vyfrézovaným náběhem do komory by se toto nestalo. Přesnost nemůžu hodnotit, protože několikanásobně převyšuje moje schopnosti. Někdo nadává na úchop, mně osobně silnější tělo i přes malou ruku vyhovuje. S vypouštěčem na závěru jsem také nikdy neměl jediný problém. Ve vnitřním kydex-kůže pouzdru ani nevím, že ji mám a okolí také ne i přes moji drobnou postavu. Jestli máš zájem, můžu ji poskytnout k odzkoušení na Vysočině či v Jihomoravském kraji.



Brumisek
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » pát 1. led 2016, 11:59

Wow, díky za obsáhlý info, netušil jsem, že je tu tak skvělá atmosféra. Jsem čerstvý držitel ZP a vybírám krátkou zbraň, postoli. Téma je to strašně široké a obecně mám nastudovaný všechna úskalí, výhody a nevýhody, ale i tak... je toho strašně moc. Takže nakonec vybírám podle instinktu. Bereta se mi moc líbí, ale není jediná. Cenou omezen nejsem, chci něco bezpečného a pohodlného na nošení (jsem střední postavy, hubeňour). Obecně mne zaujaly SIG SAUER, Beretta, CZ. Ale vybrat si, to je problém ;-) Skoro si říkám, jestli si nepořídit dvě. Jeden subkompakt na nošení a osobní ochranu a standard na zábavu/doma.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pát 1. led 2016, 12:06

Než se rozhodneš pro Berettu tak si ji někde zkus, je to fakt macek. Jak do ruky tak na nošení.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#5 » pát 1. led 2016, 23:47

Osobne bych do Berrety nešel. Zkušenosti s ní mám z prace, kde jsme ji cca 4 roky měli jako služební zbraň. Je to ale čistě můj subjektivní názor: 1. Spojení vypouštěče s pojistkou mi nepříjde šťastné. Pokud se vypustí bicí mechanismus, zbraň se zajistí a potom se manualně musí znovu zvednout páčka pojistky, jina zbraň zůstane zajištěna. Což se často stávalo. 2. Jakýkoliv ovladací prvek umístěný na závěru nedělá dobrotu. Pokud používám kupříkladu tzv. "izraelský" způsob nabíjení(závěr je držen mezi palcem a ukazovakem slabé ruky,) hrozí zde nevědomé zajištění zbraně. 3. Nepříjemně dlouhý chod spouště a z toho plynoucí dlouhý reset spouště. Pokud budeš chtít střílet rychlé a přesně reset spouště je jedna z nejdůležitějsích věcí. Je to prace prstu na spoušti, kdy po vystřelu vypustíš spoušt o co nejmenší vzdalenost abys opet mohl opakovat výstřel. A i tete zbraně to fakt není žádný řev. Vidíš snad někoho střílet IPSC s Berettou? :-) 4 Hliníkový rám není idealní, taky se v současné době teměř bez vyjímky nahrazuje plastem. Životnost hliníkových zbraní není žádný zazrak a v případě prasknutí, zažil jsem asi 3 x na compactech Cz 75 jsi odkecaný a musíš koupit nový. Ocelový rám vydrží víc a navíc se dá svařit. ( vyhláška to zakazuje a zbrojíř ti to neudělá, ale fakt to jde... ) 5. Tady už padám do subjektivity ale zmíním to, držení a chování zbraně není žádný zázrak. Opět odkážu na závody v praktické střelbě, každoročně projezdím desítky závodů po celé evropě, ale Berrety nevídám. Italové stříli většinou Tanga, Glocky a CZ... Zvol si ale sám co ti bude vyhovovat to je určitě nejlepší .

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#6 » sob 2. led 2016, 16:14

Tu pojistku musím také potvrdit, při častějším natahování při sušení mi dost vadila. Pomohl jsem si alespoň tak, že jsem z ní z jedné strany vyndal páčku. Ale byl to jeden z důvodů, proč šla z domu.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#7 » sob 2. led 2016, 16:40

Tak to je zvláštní. 92FS používám několik let a potíž jsem s tím nikdy neměl. Jinak říkat, že hliníkový rám je hloupost, protože na ČZ praská, je divná informace. :-) Za mně je beretta prostě super. Proto jsem si přikopil i px4 storm, která je na nošení příjemnější.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#8 » sob 2. led 2016, 16:46

Souhlasím, nikdy jsem si při natahovaní nezajistil. ;)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#9 » sob 2. led 2016, 18:18

Jestli na Berettách něco praská, je to závora. Ale to byla bolest snad u staršího typu, pak to nějak modifikovali. Každopádně to praskání hrozilo tak okolo 25 tis.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#10 » sob 2. led 2016, 19:03

A to je prave o tech prioritach. Vzhledem k tomu, že dam minimálně 25 000 ran každý rok, tak mi to příjde jako značný problém. :-) Ale uznávám, že běžný uživatel to řešit nebude. Pokud jde o srovnání s ČZ mluvil jsem o hliníkových rámech jako celku. Berettu jsem měl jako služební, tedy s minimálními nástřely. Mohu tedy vychazet jen u toho, že například URN je v devadesátých letech nakoupil a velmi rychle se jich zbavil ve prospěch ČZ 75 a později Glocků.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#11 » sob 2. led 2016, 20:12

Závora se vymění bez použití jakýkoliv nástrojů a jede se dál. Mluvil jsem s policejním zbrojířem, který je měl léta na starosti a mimo závor na nich nebyla jiná bolest a praskaly po min. 25 až 35. Sám jí měl jako soukromou zbraň.
Osobně považuji Berettu za dobrou zbraň, ale po vlastních zkušenostech bych si jí znovu nepořídil. Žádné doplňky, tuning, dostupnost náhradních dílů a ta pojistka je opravdu blbá. Tak dorvanou ruku od natahování jsem neměl ani z CZ75.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » sob 2. led 2016, 22:03

Každopádně, jak píše Chip, se u nás jako služební zbraně v podstatě nechytily a poté, co je odmítla URNa byly přiděleny pražskému útvaru PČR ROZA a snad je pak používala částečně i PMJ PČR Praha. A je to fakt bachratá potvůrka, která do každé ruky nesedne.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#13 » ned 3. led 2016, 18:20

Jo, přesně tak. Na PMJ jsem je v té době tři roky používal. Tehdy to byla jediná pistole, která se v běžné službě mohla nosit s nabojem v nabojové komoře, protože měla pádovou pojistku. Glocky a compacty tehdy jeste ve službě nebyly, respektive compact PCR ani neexistoval...

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 3. led 2016, 19:13

Jaká je dostupnost a cena? Už delší dobu jsem rozkomíhán k pořízení pistole (jinak jsem militantní revolverista :-) ) a tohle je jedna z voleb.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#15 » ned 3. led 2016, 19:35

Co sledujem tak v zavislosti od stavu to byva 10.000-20.000. Par kusov sa po bazaroch najst da. Tiez uz po nej pokukujem dost dlhu dobu - som sice vyznavac .357 ale 92ka mi jednak bohovsky sedela do ruky a jednak je to pre niektorych z nas dost ikonicka zbran. Takze ak ma niekto velke ruky a chce na strelnicu nieco velke tazke (pominme Desert Eagle ;)) moze to byt zaujimave. Momentalne ale sondujem ohladne juhoafrickeho klonu (Vektor SP1) - polygonalny vyvrt, udajne velmi rozumna kvalita, mensie suciastky zamenitelne s 92kou a aj ked sa uz nerobi, da sa zohnat za radovo polovicu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů