Luxusní/reprezentativní pistole (nebo revolver)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#31 » úte 25. říj 2016, 20:04

pelanj píše:A co třeba HK? Nedělají také nějaký pěkný celoocelový model?

Myslím, že poslední celokovová pis tole od HK je P7... ale jedna z těch 500 speciálních jubilejních P7M8 z roku 2007 by byla svým způsobem taky luxus, akorátže podle někoho prej vypadá spíš jako sponkovačka :)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#32 » úte 25. říj 2016, 21:55

Sponkovačka, to je přesné. Tím nikoho neoslním, natož sebe:)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#33 » úte 25. říj 2016, 22:05

pelanj: a co třeba takový Glock? ;-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#34 » úte 25. říj 2016, 23:19

Glocky jsou designově nuda a navíc plast. To raději třeba Steyr M/S/L9-A1. Jinak Glock 26 považuji za jednu z nejlepších pistolí na nošení. V podstatě se dá říct, že už ho mám:)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#35 » stř 26. říj 2016, 10:07

Ještě se mi strašně líbí Alfa Limited Custom, co má třeba kolega McFly. To je pro mě už od pohledu krutopřísná mafiánská stříkačka 8-)
Jen by se mi trochu více zamlouvala bez toho trychtýře, ale chápu že u téhle zbraně je tam zcela záměrně.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#36 » stř 26. říj 2016, 14:50

Zajímavá otázka k výběru "soukromé osobní zbraně". Tedy 100% kvalita, funkčnost a designově povedená.

Sice tahám plastovou klasiku (G19g4) nebo komisní B70 .32A, ale vůbec bych se nebránil současné produkci Beretty na poli kompaktů v 9L.

Za sebe tedy navrhuji a do budoucna si možná i zrealizuji pořízení Beretty 92 Compact stainless nebo Px4 Storm Compact, ....nebo obou ;) . Je to prostě moje krevní skupina.
Jedinou (spíše morální) překážkou v pořízení je vlastně jejich cena (Px4 = ~26.000,- a 92C ~ 33.000,-) za kterou lze pořídit prakticky dvě nové za cenu jedné Beretty. A co si budeme povídat, v konečném důsledku nám ten Glock za 16k odvede stejnou službu jako gravírovaný SW za 50k. Nutno ale pominout fakt, že v trezoru leží 3-4 krochny (jasně, i více...), namísto jednoho "mazlíka", který by mne přežil a vlastně ani neztratil tolik na ceně. Jenže... vysvětlujte člověku českému, že si má koupit jedny kvalitní značkové boty a ne čtvery od vietnamců... :lol:

http://www.beretta.com/en-us/92-compact-with-rail-inox/
Obrázek
http://www.beretta.com/en-us/px4-storm-compact/
Obrázek



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#37 » stř 26. říj 2016, 15:21

Chlapi, to myslíte vážně s těma plastovejma pistolema? Co má být na plastové zbrani reprezentativního? To je jako tvrdit u oktávky, že je to okruhovej speciál.
Já jim neberu praktičnost, spolehlivost, a kdoví co ještě, ale reprezentativní zbraň si představuju malinko jinak.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#38 » stř 26. říj 2016, 16:35

Obrázek

Ruger SR1911 CMD - měl jsem ho v ruce a moc se mi líbil, až si někde 1911 vyzkouším, jestli mi sedne do ruky, třeba se rozhoupu k takové rozmařilosti... :)



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#39 » stř 26. říj 2016, 16:41

mikymoto píše:Chlapi, to myslíte vážně s těma plastovejma pistolema? Co má být na plastové zbrani reprezentativního? To je jako tvrdit u oktávky, že je to okruhovej speciál.
Já jim neberu praktičnost, spolehlivost, a kdoví co ještě, ale reprezentativní zbraň si představuju malinko jinak.

Me by zas zajimalo, co se mysli tou reprezentativnosti zbrane. Kde presne se s ni chces prezentovat, jakoze ti lezerne vykoukne ram nejakyho x-fivu v metru a okolni damy vykriknou "aaaaaah, oooh, krasa"? Anebo chces byt obdivovan na strelnici? Ja mam treba kliku, ze na strelnici nikoho nezajimam a naopak:)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#40 » stř 26. říj 2016, 16:57

Nemůžu odpovídat za zakladatele vlákna, ale u mě slovo reprezentativní evokuje předmět dokonalého zpracování, vyrobeného z těch nejkvalitnějších materiálů (nemyslím zlato) a vzbuzující obdiv-nadšení-závist (dle nálady a povahy hodnotícího).
Vyloženě chlubit se něčím takovým asi není třeba, ale obdivný komentář kolegy střelce většinou potěší. Nevím jak to funguje jinde, ale u vás je k vidění ledasco (zbraně se při kontrole terčů odkládají na pulty stanovišť) a když vidím něco zajímavýho, tak se jdu juknout blíže (koukám a nesahám). U ostatních je to podobné - občas se u nového nebo zajímavého kousku sejde komplet střelnice a máme nevyžádanou pauzu ve střelbách ;)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#41 » stř 26. říj 2016, 22:27

Tak nějak. Prostě nekompromisní kvalita a vzhled za odpovídající cenu. Až mi to vyjde, tak zajedu do Motola omrknout pár Sigů a Kimberů, 1911 od Rugeru také nevypadají zle.

Ještě jsem si vzpomenul na cenově luxusní značku Korth...ale moc mě neoslovuje.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#42 » stř 26. říj 2016, 22:48

pelanj: Glocka jsem v téhle kategorii myslel spíš jako vtip. :) taky bych se asi podle toho co očekáváš kouknul na ty Sigy.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#43 » stř 26. říj 2016, 22:54

Mno, takový géčko od Zev Techu je taky docela reprezentativní zbraň. Nicméně tady už je směr skoro jasný ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#44 » čtv 27. říj 2016, 07:33

Rough boy: to máš pravdu. souhlasím, že teda i Glock může vypadat "reprezentativně". :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#45 » čtv 27. říj 2016, 10:40

Nevím co by na plastu mělo být špatného? Je to rozhodně lepší materiál než hliník....
Na druhou stranu proč těm Glockům provádí takové zvěrstva? :) Já vím, že záleží na vkusu soudruha, ale ty díry v závěrech atp. přece musí znamenat, že do toho leze bordel horem dolem :)
Zbraň by měla být především funkční ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů