Ruger LCP Custom

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » pon 12. pro 2016, 19:18

Máte někdo zkušenost s Ruger LCP Custom? Je to novější lehce vylepšená varianta ruger LCP. Měl jsem ho v krámě v ruce a dojem jsem měl poměrně dobrý.
Bohužel jsem ale neměl možnost otestovat na střelnici.
Zbraň této velikostní kategorie vybírám pro příležitosti, kdy chci někam jít hodně nalehko.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#2 » pon 12. pro 2016, 20:32

Taky jsem si osahával, krásná pistolka do peněženky.Budu čekat na LCP-II, ta je o chloupek tlustší, IMO hezčí, dle recenzí nesrovnatelně lepší spoušť (SA), pak je otázkou, jak to bude s bezpečností.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#3 » pon 12. pro 2016, 20:55

Samozřejmě že design je velmi subjektivní záležitost, ale když už tady byl zmíněn LCP II, za sebe musím říct, že co se vzhledu týče, LCP II se opravdu mimořádně povedl.
LCP Custom jsem naživo bohužel neviděl, osobně jsem si vytřelil pár ran pouze z tuším LC9s, ale podle dostupných zkušeností majitelů jsou ty malinkaté Rugery všechno velmi povedené zbraně.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#4 » pon 12. pro 2016, 21:01

pedro! píše:Taky jsem si osahával, krásná pistolka do peněženky.Budu čekat na LCP-II, ta je o chloupek tlustší, IMO hezčí, dle recenzí nesrovnatelně lepší spoušť (SA), pak je otázkou, jak to bude s bezpečností.

LCP II jsem také na webu objevil. Vůbec ale netuším, kdy se objeví na našem trhu. Žádný web psaný v češtině zatím LCP II nezmiňuje, na americkém trhu byla tato zbraň představena tuším letos v říjnu, takže to asi ještě nějaký čas potrvá.
Nicméně LCP Custom na trhu běžně je, celkem se mi líbí, drží se mi dobře na tu velikost, mířidla vypadají použitelně oproti standardnímu LPC, tak do něj možná půjdu. Navíc proti normálnímu LCP je dražší asi jen o 400 Kč.
Od pistolky této velikosti v podstatě chci jen aby se pohodlně vešla do kapsy a střílela směrem dopředu. Cokoliv dalšího je příjemný bonus.
Do LCP Custom se ale zamilovala i manželka, tak možná počkám, až si ho koupí a pak se rozhodnu, jestli ho pořídit také, nebo jít do něčeho jiného. :-)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#5 » pon 12. pro 2016, 22:04


Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » pon 19. pro 2016, 16:06

Tak jsem LCP custom pořídil. Roztomilej malej cvrček. Muj G26 vedle toho vypadá jak kanon. :-) Nemůžu se dočkat, až ho provětrám na střelnici.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#7 » pát 6. led 2017, 23:53

Tak jsem LCP Custom už podruhé vyvenčil na střelnici. Jsem začátečník, ale mířenou střelbu na 10 metrů s LCP Custom střílím přinejmenším srovnatelně jako s G26, někdy i lépe.
Spoušť je i oproti Glocku, kam jsem si nechal dát "-" stojinu tuhá a má velice dlouhý chod, ale připadá mi příjemně plynulá a míří se mi dobře.
Horších výsledků oproti Glocku dosahuji při pokusech o pudovou střelbu (která u mě není žádná sláva ani s G), protože při ní je pro mě tuhá spoušť s dlouhým chodem náchylnější na strhávání.
Celkově jsem ale zatím s LCP custom velice spokojenej, na to, jak je to malá a lehká pistolka, které se dá bez omezení tahat prakticky kamkoliv, a jaké jsem zatím dřevo, střílí se mi z ní dobře. :-)

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#8 » pon 9. led 2017, 08:20

Pro zájemce: v posledním čísle Střelecké revue je článek o LCP II a modifikacích oproti předchozím verzím.



Miiza
Příspěvky: 3

Příspěvek#9 » stř 1. bře 2017, 17:36

Zkusil jsem minulý týden napsat do několika prodejen (včetně www.zbraneliberec.cz - viz výše), jestli LCP II chystají do prodeje a všichni odpověděli že ano, ale nic bližšího o termínu dodání. Objednávky jsou podané, ale ze strany Rugeru zatím prý ticho... Sháním nějakého toho "trpaslíka" a zrovna tahle pistolka mě dost láká. Dám tomu ještě nějaký čas, jestli bude bližší info a když nic, tak to vypadá na Taurus TCP.



Miiza
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » úte 30. kvě 2017, 20:15

Tak LCP II je konečně doma. Od pátku ho mají na www.prodej-zbrani.cz za 13 tis. Kč. V sobotu jsem přes e-shop zarezervoval a dneska vyzvednul. První dojem - super! :-) Teď už jen vyřídit techničák a hurá na střelnici.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#11 » úte 30. kvě 2017, 20:44

Měl jsi ten předchozí? Z toho jsem střílel a hodně by mě zajímalo srovnání...

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#12 » stř 31. kvě 2017, 13:46

Miiza píše:Tak LCP II je konečně doma. Od pátku ho mají na http://www.prodej-zbrani.cz za 13 tis. Kč. V sobotu jsem přes e-shop zarezervoval a dneska vyzvednul. První dojem - super! :-) Teď už jen vyřídit techničák a hurá na střelnici.

Vzhledově se mi LCP II líbí a na pohled vypadá asi lépe než můj LCP Custom. Ale jakej je pocit z té SA spouště? LCP je zbraň velikosti, kterou lidé tahají běžně i po kapsách, byť třeba v kapesním pouzdře. Pokud bych nosil s nábojem v komeře, k čemuž možná časem přejdu, u zbraně s SA spouští bych asi přeci jen měl obavu z většího rizika nehody, obzvlášť třeba při nošení v kapse nebo tasení z kapsy. Tak nějak mám pocit, že u kapesních pistolek, ze kterých člověk nechce na střelnici sypat tisíce ran, prostě dlouhá tuhá spoušť není na závadu, spíš naopak.



Miiza
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » čtv 1. čer 2017, 21:12

Z původního LCP jsem nestřílel, ale z prozatimního sušení s LCP II z něj mám dobrý pocit. Spoušť namáčknu lehce a pak je třeba překonat relativně tuhý avšak kraťoučký odpor - pocitově (a asi nejen to) větší než u glocka. Ještě je to ošetřeno jednoduchou pojistkou na spoušti proti promáčknutí. Každopádně bych si však nedovolil nosit jakoukoliv pistoli s nábojem v komoře jen tak v kapse - spoušť musí být vždycky zakrytá (nosím vždy s nábojem v komoře).
Příští týden prcka provětrám na střelnici (k registraci se dostanu až v pondělí) a budu moct poreferovat dál.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#14 » pát 2. čer 2017, 08:05

Jsem zvědav. Ten původní byl velice přesná a intuitivní zbraň (v kontextu toho, že je to mrňous), ale hodně mě kousal do spouštějícícho prstu a po třech zásobnících jsem toho měl až až. Zajímá mě, jestli se s tím dá nějak pravidelně trénovat, nebo to bude jen tak na ten jeden zásobník za návštěvu.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#15 » pát 2. čer 2017, 15:48

Z LCP Custom většinou střílím 1, maximálně 2 zásobníky za návštěvu. Zbytek pak sypu ze svého Glocka. A důvodem ani není to, že bych pak měl nějak bolestivě posekané ruce, i když pravda, trochu do rukou seká.
Spíš se ho snažim šetřit. Tyhle pistolky prostě vydrží výrazně menší počet výstřelů než služení krumpáče typu Glock a nejsou prý stavěné na to, aby z nich člověk vystřlílel stovky nábojů za měsíc.
A i kdyby měl LCP II výrazně lepší ergonomii, asi nepředpokládám nějaký dramatický nárust životnosti proti předchozí versi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů