Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#166 » stř 3. zář 2014, 11:30

Já bych třeba došel do prodejny, nechal si ukázat 1 W-PPk a na něm to vyzkoušel a pak s díky . vrátil.



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#167 » stř 3. zář 2014, 12:47

Tak až budete mít problém se zbraní, který Vám nepřeji, tak to tak udělejte. Já se tomu se chci právě vyhnout. Nehledě na to, že možný problém bude vidět až po odejmutí střenek. Ale díky za super tip. Holt jsme národ trenérů.... :-D

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#168 » stř 3. zář 2014, 14:38

rvs: Mas ode mne SZ, pokud Ti to v sobotu vyjde, stav se.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#169 » úte 24. úno 2015, 12:26

Tak ho konečně mám. Spíš tak z nostalgie. Podařilo se mi sehnat krásně zachovalý poválečný kousek, zvenku vůbec neošoupaný, i hlaveň se leskne jako ......, jeden den koupený, druhý den zaregistrovaný, průkaz na počkání, už jsem ho odkonzervoval, vyčistil a teď se těším na střelnici.
Jen mě matou ta mířidla, myslím, že v přítmí střelnice nebudou vidět. Nemáte někdo zkušenost, dělal jste tam někdo tečky barvou nebo tak nějak?
A taky to vypouštění kohoutu přes pojistku. Je to bezpečné? Asi jo, ale připadne mi to jako dost velká šlupka. Tedy doma bych to takhle asi nevypouštěl, pokud nechci mít díru v koberci. :D

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#170 » úte 24. úno 2015, 12:30

Mířidla ok, vypouštění bezpečné.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#171 » úte 24. úno 2015, 12:32

Souhlasím s Danielem, kohout nedopadá úplně na úderník, no a s miřidly se musíš smířit.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#172 » úte 24. úno 2015, 22:51

Nehledej chyby, koupil jsi trochu historie.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#173 » úte 24. úno 2015, 23:00

Nehledám chyby a jsem moc rád, že miláška mám. Ale mířit nějak musím :D Nebo ten Bond nemířil?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#174 » stř 25. úno 2015, 07:51

S miřidly není normálně problém. I na kryté střelnici by měly být terče nasvětlené, a proti nim je vidět tmavá silueta miřidel bez problémů. Tzv. noční míření samozřejmě tehdy nikdo neřešil, nehledě na to, že jde o zbraň pro střelbu na krátkou vzdálenost. Ono je to i trochu móda.

Vypouštění pojistkou je podle mé zkušenosti naprosto v pohodě a bezpečné, používám pravidelně.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#175 » čtv 5. bře 2015, 23:38

Tak jsem si zastřílel a s ppk pohrál. Z deseti zásobníků se mi pouze jednou stala závada a to vzpříčená nábojnice a současně s tím mi do dlaně vypadl zásobník. Byla to první rána po výměně zásobníku, takže jsem ho asi špatně docvakl. O přesnosti střelby na 25m nebudu raději psát, mám zřejmě olšový ruce.
Ale jiná věc. Na rámu zbraně přesně nad spouští nebo jinak řečeno pod výhozím okénkem je dírka a v ní čep, na kterém se kývá spoušť. Malinko čouhá ven na straně pod výhozím okénkem a naopak z druhé strany není nic vidět, jen je tam díra. A ten čep po chvíli střelby, najednou koukám, vylízá ven. Tak jsem ho silou zatlačil zpět. Když to zkouším nasucho, po chvíli mačkání spouště leze furt ven. Co s tím? Jak vám to funguje?

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#176 » pát 6. bře 2015, 06:38

Na 25m je můj Waltřík přesný, jde to udržet v devítkovém kruhu i když chce trošku jiný úchop, než moje 1911 :-) S tím čepem osobně problém nemám, ale co ho zakápnout třeba Loctitem na závity? Nevím jak u toho čepu, ale jinak jsem s ním pojistil úspěšně všechny šroubky na Smiťákovy i 1911, které se otřesy povolovaly.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#177 » pon 9. bře 2015, 16:28

No, ještě bych rád odpověď na tu věc s kolíkem-čepem. Na pravé straně je vidět (a leze tudy furt ven), ale na levé straně je díra a čep nikde. Chybí mně tam něco??? Má tam být nebo ne?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#178 » pon 9. bře 2015, 18:09

Originál osička spouště jde skrz a je na ní zářez. Možná proto, že je část odlomená, vylézá zbytek ven. Je to díl č. 40 podle přiloženého nákresu. Drobné díly jsem kdysi kupoval v BVS.
Obrázek



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#179 » pon 9. bře 2015, 21:56

Díky moc, už mám na 99% jasno. Jen pro definitivní závěr. Takže ta osička je v originále dlouhá tak, že správně je její konec vidět z obou stran?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#180 » pon 9. bře 2015, 22:27

Ano, konce jsou zakulacené a na obou stranách nepatrně vyčnívají.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů