Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#226 » sob 17. říj 2020, 12:25

v tebou spominanej IWB daste, alebo v kotnikovom latkovom, netusim uz jakej znacky. Ostatne zbrane nosim vzdy v IWB kydexe, len na to PPK som sa k nemu nikdy nedostal a na to obcasne nosenie mi dasta vcelku postacuje - aj v lete, ked sa nadmerne potim, som s tym nemal nejake problemy (okrem mokrych trenek pod nim a castejsieho cistenia a mazania zbrane zvonku)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#227 » sob 17. říj 2020, 13:25

Nemaje PPK nosil jsem CZ 50 v koženém IWB tuckable pouzdru Falco (odpovídá dnešnímu A114 Merlin), varianta s náklonem.
Ostatní IWB (látková pouzdra na míru) od Falco nosím jen když potřebuji zmenšit profil a vím že se nebudu moc potit (úplně je promočím).



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#228 » sob 17. říj 2020, 17:15

LDK píše:..., ale zbraň mi v něm trochu plave, což se mi ještě s jinou nestalo.

A je to kydex skutečně určený pro PPK? Kromě toho by mělo jít šroubky nastavit stažení.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#229 » ned 18. říj 2020, 12:27

Ano, je to pouzdro vyrobené pro PPK. Šroubek pro dotažení jsem zkoušel, ale skoro to nepomůže. Co jsem tak na to koukal, tak to “vaklání” bude asi dáno konstrukcí pouzdra. Jde o to, že pouzdro je spojené jen před lučíkem a ten je zespodu celý odhalený, takže se o nic neopírá a zároveň je docela velká vůle směrem k ohybu nad mířidly. Myslím, že problém by vyřešil druhý šroub pod lučíkem.

Nevím, jestli jsem to popsal srozumitelně, tak sem kdyžtak večer dám nějaké fotky, až budu na PC.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#230 » pon 25. bře 2024, 10:45

Ahoj, oživím téma :-)
Téma jsem pročítal a našel jsem i reakce Peggyho na to co mne zajímá, ale téma je již dlouhodobě zapadlé.

Chtěl jsem se zeptat na aktuální zkušenosti s PPK-L v ráži .22 se střelami HV (třeba konkrétně SB HV, nikoliv SB HV HP-ty závadují všude a už je nepoužívám). Podle parametrů PPK-L byla jen v ráži .22LR a 7,65Br kvůli lehkému rámu. Koukal jsem na parametry 7,65Br. a tam je E0=240J a u .22LR HV je E0=190J Tedy pod 7,65Br. Jde mi o možnost pravidelného používání HV ve verzi .22LR, o zkušenosti, popřípadě info od znalců jestli se nějak liší konstrukce ve verzi .22LR a 7,65Br. (samo nemyslím ráži), respektive jestli je na .22LR něco jinak.

Předem děkuji za info.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#231 » pon 25. bře 2024, 11:25

Najdi si rozpad PPK v obou rážích a hned uvidíš, čím se liší.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#232 » pon 25. bře 2024, 12:20

To jsem samozřejmě udělal jako první, ale nevidím z toho třeba tl. materiálu atd. tedy ty věci které nesouvisí s ráží a systémem odpalu střed, vs. kraj. Proto jsem se právě ptal těch co je mají, nebo s nimi mají zkušenosti na to, co nevyčtu z rozkresu.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#233 » pon 25. bře 2024, 14:49

Když jsem si teď vzal do ruky svá PPK-L v .22 a 7,65Br., tak 7,65 má odhadem 2,5x-3x větší odpor vratné pružiny, když přetahuji závěr. Další věc je, že těch 190J má .22 možná z dlouhé hlavně. U pistolových délek mají .22 okolo 80J.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů