Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#196 » úte 8. kvě 2018, 12:30

pružina je velice silná a lučík drží jako přibitý ta mezírka na přední straně cca 0,1mm fotka to zvýraznila uvidíme jak se pistole bude chovat při střelbě z jakého roku je tvoje ppk je to ulm ?



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#197 » úte 8. kvě 2018, 12:32

2.jpg
vypůjčil jsem si z internetu jeden obrázek a vypadá to že mezera je tam také
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#198 » úte 8. kvě 2018, 12:37

3.png
ještě jeden
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#199 » úte 8. kvě 2018, 13:24

Já nemám PPK, ale PP, Ulm 1970. Prozkoumám ho a dám info.



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#200 » úte 8. kvě 2018, 14:02

Moje PPK-L 7.65 Ulm '72 i PPK-L .22LR Ulm '76 mezeru maji a maji i otlaceniny na ramu kam se zaverem dorazi 'kostka' luciku.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#201 » úte 8. kvě 2018, 14:13

fallen77 píše:.... z jakého roku je tvoje ppk je to ulm ?


PPK, Ulm, 1959



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#202 » úte 8. kvě 2018, 14:28

Děkuji za odpovědi je vidět že zrovna v tomto detailu má tato v celku precizně zpracovaná pistole velkou toleranci jsem zvědavý na výsledek u dalších majitelů a doufám že to nebude mít na funkci velký vliv v sobotu udělám testovací střelbu tak potom podám informace jak se chovala bohužel u nás jsou dostupné pouze náboje SaB takže na test spolehlivosti s různým střelivem musím počkat až seženu více značek doufám že bude šlapat je to víc než pěkná pistolka dám celkové foto té mojí
45.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#203 » úte 8. kvě 2018, 15:21

A na jakou funkci by to mělo mít vliv? Rostlináře? Budeš řešit jako nedokonalost i setřený brynýr v drážkách závěru po pár ranách?
Mám PPK .22LR ULM '66 a FEG Md. 74, což je mírně zjednodušená konstrukce a u obou je tebou zmíněná spára. Ani u jedné jsem nepostřehl, že by to mělo něčemu vadit.



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#204 » úte 8. kvě 2018, 16:08

Diskusní forum je přeci od toho aby se něco řešilo odřené černění na zbraních rozhodně neřeším protože mám lázeň a umím si udělat nové a stejně tak neřeším různé oděrky všechny zbraně které mám intenzivně využívám a žádné sbírkové kousky nevedu to ale neznamená že nechci pochopit jejich funkci a mít je v perfektním technickém stavu což považuji tak nějak za povinnost každého střelce v tomto případě jsem se obával např zlomení lučíku vlivem dynamického namáhání  ale vidím že je to vlastnost která se u tohoto typu zbraně opakuje takže je to v pořádku v sobotu protáhnu hlavní 200 kousků a potom se uvidí



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#205 » úte 8. kvě 2018, 17:10

Máš ji v moc pěkným stavu, lepším než já svůj PP (PPK bylo na mne moc malé) a to jsem svoji vyčlenil jako sbírkovou věc s občasným nošením a už s ní moc střílet nechci. protože ten povrch je radost pohledět. Ale šrámy samozřejmě přibývají... Taky mám díky téhle zbrani vyřešenou touhu mít doma klasiky jako CZ50/70 nebo Makarova a podobné, protože když má člověk PP/PPK, má doma vlastně konstrukce všech těchto následovníků naráz, a to ještě - dle mého názoru - v její neestitečtější (zpracování, brynýr) a legendární podobě.

K tomu jevu - zajímá mne, jestli se lučík nějak podílí na na kompenzaci toho nárazu na doraz. Zatím kvůli rodině nemůžu zkoumat, ale jsem zvědav až prozkoumám moje opotřebení/otlak v tom místě. Mám určitě kousek co má kolem 800 ran nejmíň, takže ta funkce se tam určitě kdyžtak projevila, navíc jsem měl od přechozího majitele slabou a zřejmě i špatnou pružinu.

Co ti ale můžu doporučit hned, na základě své zkušenosti, lučík v otevřené poloze vždy něčím zajistit, například obyčejnou dřevenou tužkou, plastovým žetonem, apod. Při sundavání a montáži závěru velice rád ze své "vyhnuté" polohy padá. Důsledkem je pak mírně poškozená povrchovka zespodu závěru.
Potom také (a ta tužka ti na ti dát čas i jistotu) věnuj velkou pečlivost plnému stlačení pružiny vzad při demontáži a montáži závěru a vyndavej a nandávej ho vždy až při koncové poloze vzadu a vždy pěkně kolmo zvednout a sejmout a naopak. Zabraň šikmému výsunu nebo zásunu. Ochráníš tak zadní čela vedení závěru proti tlakům až otřepům, které jinak bohužel vytvoří :-(

Další tedy až večer.



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#206 » úte 8. kvě 2018, 19:58

Děkuji za přínosné rady s tou montáží je to pravda teď jsem to vyzkoušel s klacíkem od nanuka a je to mnohem lepší práce zbraně s tímto způsobem rozebírání obecně trpí na nešetrné provedení rozborky např cz 83 hoblovala při velkém náklonu závěru hlaveň co se týče opotřebení tak já jí šetřit nebudu mám rád na zbraních patinu beru že jsou moje až když je trochu ošoupu :lol: a tento kousek jsem kupoval primárně na nošení a to že k ní bylo i původní příslušenství byl jen bonus teď musím zjistit jak bude pistolka spolehlivá a ušít jí pěkné kožené pouzdro budu průběžně dávat fotky z testování



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#207 » úte 8. kvě 2018, 20:19

Tak prohlédnuto, a fotky níže. Opakuji: Walther PP 9 mm Br. C., Ulm 1970,
Osobně si myslím, že lučík se účastní dorazu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#208 » úte 8. kvě 2018, 20:51

Super děkuji za foto možná mezera funguje jako brzda a zmírňuje zpětný ráz přeci jenom to posunutí kostky vzad nějakou energii spotřebuje



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#209 » úte 8. kvě 2018, 21:08

Pak dej vědět jakou budeš mít spolehlivost, přeji ať je to 100 % :-)



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#210 » sob 12. kvě 2018, 19:46

Takže hlásím úspěšnou zkoušku mého PPK a musím říct že jsem velice mile překvapen .Vystřílel jsem 150 ks nábojů nové produkce a jednu starší růžovou krabičku po 25 nábojích a nedošlo ani k jediné zádržce . Soustředil jsem se na uchop takže ani kousnutí se nekonalo přesnost je výborná a je určitě lepší než moje ruce mířidla jsou nastřelená na flek , na 15 metrů vše v černém na 25 trochu nahoru ale až si na sebe zvykneme myslím si že i na tuto vzdálenost půjde nastřílet slušný výsledek co se týče lučíku nic zvláštního sem při střelbě nezaznamenal a kostka zanechala na rámu za sebou slabou stopu takže zbrzdí závěr a sama narazí do rámu takže vše ok Příště vezmu na střelnici i foťák který jsem samozřejmě zapomněl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů