Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#181 » úte 10. bře 2015, 12:28

Už jsem to ověřil, přestal se bát, že se mi něco rozpadne, co potom už nedám dohromady, a čep vysunul. Je zlomený v místě zářezu, je ho tedy jenom polovina, a proto i vylízá ven. Takže díky za rady a jdu shánět nový. Doufám, že když je to taková ptákovina, nebude problém ji sehnat.



akrijkubas
Příspěvky: 1

Příspěvek#182 » pon 31. říj 2016, 01:40

Zdravím, mám zájem pořídit PPK/S (vzhledově se mi moc líbí a i dobře se drží) pro zbraň bych si měl jet v úterý, ale po přečtení tohoto fóra a i některých dalších jsem celkem znejistil jelikož na tohle S-ko jsem slyšel zatím jen nadávat sice oficiálně asi jen jednoho člověka který ho vlastnil, zbytek lidí jen o tom slyšel. Tak by mě zajímalo jestli opravdu S&W udělal špatnou zbraň a nebo se jedná spíš jen o pomluvy a chyby se objevily jen u nějakých prvních kusů. Za zbraň jsem sice složil už 500Kč zálohu, ale pokud se opravdu jedná o hodně problémovou a poruchovou zbraň tak logicky bych za ní dalších 16.000 nezaplatil.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#183 » pon 22. kvě 2017, 10:45

Zdravím, už dlouho vybírám zbraň na nošení a nakonec jsem se rozhodl zůstat u koncepce SA/DA a ráže 9x17. Mám aktuálně rozjednány dvě pistole a to Walther PPK a Sig P232. Oboje v provedení s lehkým rámem. Ze siga jsem byl střílet a naprosto v pohodě, z waltrovky jsem ještě neměl možnost si zastřílet, jen jsem ji držel v ruce, ale podle údajů na netu jsem zjistil, že u těchto pistolí chybí blokace zápalníku, což bych považoval jako nevýhodu. Pro PPK hraje ovšem rozměr, je oproti sigu menší, ale ne o moc. Výhoda nebo nevýhoda sigu je pojistka, ovšem stejně si nemyslím, že je k něčemu dobrá. A nakonec je to moderní pistole oproti waltrovce
Jsem nakloněn zvolit sig, ovšem nerad bych udělal chybu a tak bych se chtěl prvně poradit. Rozdíl v ceně není u obou kusů nijak markantní, oboje je dodáváno s náhradním zásobníkem.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#184 » pon 22. kvě 2017, 17:37

Mám obě tyto zbraně, pokud nezmáčkneš spoušť, nevystřelí. O co ti přesně jde? Sig P232 nemá pojistku. Ani s jednou z těch zbraní nešlápneš vedle. Jen bych možná doporučil z osobní zkušenosti, pokud budeš brát Siga, připlať si za celoocelovou verzi SL, nebo si ji aspoň někde vem do ruky na zkoušku, pro mě je o třídu výš než lehký rám. To samé u PPK. Jinak šířka obou zbraní je naprosto identická (tlustší plastové střenky Siga nepočítám, lze vyměnit), Sig má delší hlaveň, což někdo může brát jako výhodu. Pokud ti o to jde, PPK má výrazně kratší reset. To také může pro někoho být důležité kritérium, já dilema vyřešil tak, že mám obě zbraně a nemůžu říct, kterou mám raději.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#185 » pon 22. kvě 2017, 18:20

Z jakého důvodu upřednostnit ocelový rám? Slitinu jsem bral jako plus vzhledem k váze.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#186 » pát 16. čer 2017, 18:46

Kdo by si kupoval Walther PP / PPK, pozor na prasklé rámy. Při nákupu sundejte střenky a prohlédněte všechna místa rámu spojující rám na straně hlavně s rámem na straně dlaně (celkem 6 míst) jestli neobsahují trhlinu.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#187 » čtv 6. črc 2017, 13:38

Dobrý den vespolek,

nenašel by se nějaký majitel PPK 7,65 z okolí Trutnova, který by mě nechal si zastřílet?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#188 » čtv 3. srp 2017, 13:24

Nepříjemná zkušenost.
Jeden prodejce mnou vyreklamovanou použitou zbraň opět inzeruje za plnou cenu. O tom, že závadu bylo možno plně opravit, osobně pochybuji. Přitom říkal, že to prodá se slevou a o vadě bude kupce předem informovat. Ale abych mu předem nekřivdil, tak to stále ještě může udělat - až někdo o tuto zbraň projeví konkrétní zájem. Tak snad to tak bude.
Každopádně dobře si použité Walthery před koupí prohlížejte, a to kompletně rozebrané pro čištění vč. sejmutých střenek a procvakejte všechny funkce, prožeňte plný zásobník sušilek, ať už prodejce skřípe zubama jak chce.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#189 » úte 8. srp 2017, 09:44

Takto obecně podaná informace není moc platná. Chtělo by to vědět konkrétně, kdo a kde.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#190 » stř 9. srp 2017, 06:03

Souhlasím ,napsat který obchod prodává něco co je o zdraví...:-(



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#191 » úte 8. kvě 2018, 07:50

Dobrý den rád bych se zeptal majitelů teto perfektní pistolky včera jsem si dovezl svoje ppk v perfektním stavu je to ulm 64 rok s kompletní výbavou a krabičkou a doma při prohlížení pistole jsem si všiml věci která mě trochu udivila a to toho že mezi dorazovou kostkou na lučíku a rámem mám cca 1mm mezeru to znamená že při každém výstřelu lučík propruží ? je to normální ? na jiných zbraních tohoto systému se mi doraz vždy opíral o rám máte to tak také na svých pistolích ? děkuji za odpověď
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#192 » úte 8. kvě 2018, 08:23

Na fotografii PP to vypadá, že je tam vůle taky.
Máš vzadu na tom rámu otisk té kostky, který by to udělalo, když by to při dorazu pružilo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#193 » úte 8. kvě 2018, 10:42

Tak jsem se taky schválně podíval do svého PPK. Mezeru tam nemám a na těle za kostkou je mírný otlak.



fallen77
Příspěvky: 18

Příspěvek#194 » úte 8. kvě 2018, 11:10

Otisk zatím nemám pistole je nestřílená a já jdu pro průkaz zbraně až ve středu tak uvidím

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#195 » úte 8. kvě 2018, 11:49

Na fotce v tomto příspěvku (viewtopic.php?t=89&p=162185#p162178) jsem si ještě všiml, že lučík není plně dovřený. I to by mohla být příčina zdánlivé mezery (pružina, spasování ... ?).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti