Traumaticke (neletalni) pistole

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#1 » ned 18. úno 2018, 16:50

Zdravim,

chtel bych se zeptat na tento typ zbrani. Uvazuji o zbrojnim prukazu a o zbrani na sebeobranu (mimo jine).

Prvne odkazy na zbrane co mne zaujaly:

http://www.imzcorp.com/en/company/63.html
http://www.imzcorp.com/en/company/311.html

a asi nejlepsi model:

http://www.imzcorp.com/en/company/112.html

Samozrejme jsem zkousel o tomto typu zbrani neco najit a nacist, ovsem moc toho neni.
Zajimala by mne ucinnost proti ruzne oblecenemu cloveku a jestli ho to opravdu instatne odstavi ze situace.

Predstava, ze clovek dokaze v kriticke situaci instantne odstavit protivnika, aniz by ho zabil, se mi jevi jako nejlepsi reseni.
At uz z nasledku legislativnich, tak i ve vlastni hlave (i kdyz jsem si vzdycky rikal, ze pokud by clovek nemohl delat jinak, asi by to presel docela bez vetsich problemu).

Co se tyce legislativnich nasledku, videl bych jako dalsi plus moznost branit se i o trochu drive, neboli posunout opravdu krajni nouzi o nejakou sekundu v muj prospech (neboli muzu s ostrou zbrani vystrelit na cloveka co ma nuz v ruce, aniz by mel clovek vrazdu/zabiti na krku, nebo musim pockat az s nim po mne zacne machat?). Nebo vystrelit na utikajiciho lupice s mymi vecmi ostrou zbrani nelze. Tady bych tu moznost videl.

Diky vsem za postrehy



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#2 » ned 18. úno 2018, 18:41

Tohle je u nas na ZP takze neni zadnej duvod se o to zajimat.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3 » ned 18. úno 2018, 21:34

v tom stresu a momentu překvapení budeš rád když vůbec začneš tasit a pokud proti tobě poběží do sedmi metrů budeš vůbec rád když stihneš zareagovat. a tak jako tak nemůžeš střílet dřív než útok začne, a na utíkajícího (od tebe) použít zbraň nemůžeš ani omylem.
Jako první doporučuju pořádně prostudovat zákon o zbraních a pročíst vlákna ohledně NO a KN

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#4 » ned 18. úno 2018, 22:36

Tak ja si casovou prodelvu uvedomuji. Taky si uvedomuji, ze to neni jen o strileni na tercik na strelnici. Vycvik je treba i pro taseni v ruzne situaci. Nejake bojove umeni jsem jiz delal, ale nejsem naivni a tohle je neco jineho. A pocitam s tim, ze bude treba potrenovat i tohle. Ne jen rychlost, ale i fyzickou cast, ktera bude nezbytna. Rekl bych, ze to je jeste pro vlastni zdravi klicovejsi, nez umet trefit terc na 10m :)

Take vim, ze nemuze clovek strilet na utikajiciho a vim problematiku kde jde hranice nutne obrany. Proto jsem zalozil toto tema o ucinnosti a moznosti pouzit neletalni zbran. Je sice na ZP, ale nemela by zabijet. Cili jestli utikajicimu udelam na lytku/zadech velkou modrinu a tim ho zastavim (i s mymi vecmi), tak to vidim jako velky rozdil oproti prostrelit mu nohu/zastrelit ho. Hlavne me zajima celkovy pravni pohled na tuto situaci.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#5 » pon 19. úno 2018, 17:40

pokud mu uděláš velkou modřinu maximálně ho nasereš a on díky množství adrenalinu neucítí vůbec nic to už je lepší to snad ani nepoužívat vůbec.

Edit: ještě dodám že trefit se někomu do nohy to už chce umět hoooodně dobře střílet a na kurzech Ti to hodně rychle rozmluví, protože to fakt neni dobrej nápad



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » pon 19. úno 2018, 17:51

A taky pokud ma nahodou plnotucnej kver, tak te obratem odstreli a uhraje to na NO...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 19. úno 2018, 17:53

No asi by bylo dobré zmínit, že střelivo PA rubber 9mm nikoho nezastaví. Bolí to asi dost, dělá to modřiny a prosekává kůži, ale dá se najít dost videí kde zasažený sice není nadšený, ale klidně by si pro tebe došel. Je to co do energie ani ne dvojnásobek co na paintballu. Je to o trochu lepší než plynovka, ale se stejným rizikem, že dostaneš na budku a v horším případě možná i rychle letícím kusem olova.

Video: https://youtu.be/YWREbFtmpbk



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#8 » pon 19. úno 2018, 21:20

Pokud vim tak slo sehnad gumove strelivo i do bezny zbrane a to bude lepsi volba.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » pon 19. úno 2018, 21:32

Maximálně do revolveru, v pistoli nepřebije.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#10 » úte 20. úno 2018, 11:19

McFly píše:No asi by bylo dobré zmínit, že střelivo PA rubber 9mm nikoho nezastaví. . . ..
Video: https://youtu.be/YWREbFtmpbk

Na tomto videu je střelba s brokovnice gumovými projektily. Ty mají větší energii, než nějaký pistolový náboj. Což ovšem neznamená, že by ty pistolové byly "čajíčky", ale jinak souhlas - v drtivé většině nezastaví. Mě byly při koupi brokovnice též nabídnuty brokové "gumáky", ale odmítl jsem je. Možná v budoucnu si je pořídím, ale jen čistě pro testování rozptylu, ale rozhodně ne na obranu.
smates píše:Pokud vim tak slo sehnad gumove strelivo i do bezny zbrane a to bude lepsi volba.

přesně jak píše mobil-man - v pistoli k ničemu, max revolver. kvůli mechanickému opakování (otáčení) válce. "Gumáky" v "ostré" pistoli nemají potřebnou energii pro opakovací cyklus (vyhození prázdné nábojnice a znovu natažení nového náboje).

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#11 » úte 20. úno 2018, 11:51

Když si pořídíš flobertku tak nemusíš ani dělat ZP....

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#12 » úte 20. úno 2018, 14:33

Ja nevim, jestli jste se divali na ty odkazy, ale tam pisou ustova energie 90-100J (ktera samozrejme se vzdalenosti klesa v zavislosti na naboji). Ta 471 ma podle nich efektivni vzdalenost 15 metru. Pochybuju, ze airsoft ma 45-50J. Flobertka je uplne nekde jinde s 7.5J. To snad ani nelze porovnavat. V delani ZP problem nevidim. Urcite mam v planu mit ostrou na strelnici. Ale jde mi o noseni na sebeobranu a tam bych velmi rad preferoval nesmrtici



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#13 » úte 20. úno 2018, 16:02

jak už tu bylo psáno až po Tobě někdo vyběhne s ostrou a bude tě chtít zabít, tak je Ti tahle pro Tebe humánní obrana naprosto k ničemu a máš pak naprosto po všech starostech protože tě odveze pohřebák jako oběť TČ



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#14 » úte 20. úno 2018, 16:10

Hledal jsem pár informací o dané ráži. Prý je v rusku varianta 9mm P.A. s gumovou kuličkou, ale je jen pro civily, není moc efektivní cca 30J. 10x23T je prý speciálně zesílená verze (skoro 100J) pro profesionální použití policií - na zbroják. Kůži prý ale poškozuje jen při lehkém oblečení, v zimním oblečení (je v Rusku) prakticky neúčinná, na osrsěná zvířata neúčinná. Lepší je prý 18x45T. Mají na to dvouraný deringer s výměným svazkem hlavní. Prý (na divoké psy) ideální kombinace je mít nabitu jednu světelným flash nábojem a druhou gumovou koulí.

Osobně to ale vidím jako dost obskurní věc. To už bych se radši směřoval k nějakému revolveru v ráži .38 SP. A do něj si dát brokové nebo gumové střely od Libry, Black Mambu, nebo něco podobného. Pokud by jsi trval na gumové střele, tka máš šanci nechat si půl bubínku s gumovými kuličkami a zbytek v ostrém provedení. A hlavně, až Tě přejde snaha o to mít něco nesmrticího (a taky jen max strašícího, rána výstřelu a bolavé bebí), tak prostě jen nabiješ normální střelivo a máš normální zbraň, ne exota do trezoru.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 20. úno 2018, 16:23

Nepsal jsem airsoft ale Paintball, tam je průměrně cca 25-30J což je půlka co nabízí dostupné gumové projektily jež mají cca 50-70J..
Teda dostupné... u nás nejsou k dostání moc ani zbraně, ani náboje. Jen pár exemplářů.. Takže je fajn, že náboje co mají 100J exitují, ale k čemu to je, když u nás je nekoupíš :)
Nicméně, za sebe uzavírám tím že, kup si co chceš :) Já bych si teda raděj při Tvém smýšlení koupil pepřák, ale každej máme svou hlavu. Jen nečekej masovou podporu od ostatních :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů