Traumaticke (neletalni) pistole

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#16 » úte 20. úno 2018, 18:04

Tak v ramci MP-80-13T se mi povedlo najit konecne neco zajimaveho

https://www.youtube.com/watch?v=pI8WBiKSOPo



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#17 » úte 20. úno 2018, 18:15

No nevidim moc rozdil ve vysledku proti ostrym, mozna ze v Rusku je to jedina dostupna varianta, u nas IMHO nesmysl, když je stejne nutny ZP.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#18 » úte 20. úno 2018, 18:57

notobi píše:jak už tu bylo psáno až po Tobě někdo vyběhne s ostrou a bude tě chtít zabít, tak je Ti tahle pro Tebe humánní obrana naprosto k ničemu a máš pak naprosto po všech starostech protože tě odveze pohřebák jako oběť TČ


No o tehle veci jsem uz premyslel. Nevim, jestli predstava, ze s ostrou me nezabije, je spravna. Pokud uz teda na mne vybehne s pistoli a cilem me zastrelit a da mi cas vytahnout mou, tak pokud ho instantne netrefim do hlavy, tak pravdepodobne me stejne zastreli, respektive se zastrelime navzajem. Treba ho teda vezmu ssebou, ale tak nejak mi to bude prd platne. Na druhou stranu, pokud to bude nejake vemeno co drzi pistoli jak nejaky nigga v tuctovem B akcnaku, tak to mozna preziju :)

vgj píše:
Osobně to ale vidím jako dost obskurní věc. To už bych se radši směřoval k nějakému revolveru v ráži .38 SP. A do něj si dát brokové nebo gumové střely od Libry, Black Mambu, nebo něco podobného. Pokud by jsi trval na gumové střele, tka máš šanci nechat si půl bubínku s gumovými kuličkami a zbytek v ostrém provedení. A hlavně, až Tě přejde snaha o to mít něco nesmrticího (a taky jen max strašícího, rána výstřelu a bolavé bebí), tak prostě jen nabiješ normální střelivo a máš normální zbraň, ne exota do trezoru.


No na noseni chci preferovat zbran docela kompaktni. Makarov myslim tomu docela vyhovuje, nebo to PSM, proto jsem si je vybral. Cokoli jineho je mam pocit docela velike. Moje snaha mit neco nesmrticiho vychazi hlavne z problemu, ktere nase legislativa dava. Respektive dokud bude obrance legislativne stale v nevyhode proti utocnikovi, budu volit reseni, ktere mi nenasadi klepeta jen proto, ze jsem se v tu chvili bal vic, nez bych podle soudu mel....

McFly píše:Nepsal jsem airsoft ale Paintball, tam je průměrně cca 25-30J což je půlka co nabízí dostupné gumové projektily jež mají cca 50-70J..
Teda dostupné... u nás nejsou k dostání moc ani zbraně, ani náboje. Jen pár exemplářů.. Takže je fajn, že náboje co mají 100J exitují, ale k čemu to je, když u nás je nekoupíš :)
Nicméně, za sebe uzavírám tím že, kup si co chceš :) Já bych si teda raděj při Tvém smýšlení koupil pepřák, ale každej máme svou hlavu. Jen nečekej masovou podporu od ostatních :)


Popletl jsem to, paintball, ano :)
Ze to u nas nekoupim me moc netrapi, pokud to pujde objednat ze zahranici. Pokud bych pro to musel do Ruska, tak to asi kaslu :)
Podporu uz asi moc necekam, ale zatim si myslim, ze ty linkovane zbrane (mozna az na tu klasickou 9mm) nejaky ucinek maji.

JardaB píše:No nevidim moc rozdil ve vysledku proti ostrym, mozna ze v Rusku je to jedina dostupna varianta, u nas IMHO nesmysl, když je stejne nutny ZP.


Tak jak jsem uz psal, ZP chci i kvuli zbrani na strelnici, ktera urcite nebude prakticka a nositelna na ven pro sebeobranu.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#19 » úte 20. úno 2018, 19:19

Lukyn, za 1. si urovněj jestli se chceš bránit. Protože nezapomínej,, že obrana musí být razantnější než útok. Jinak útočníka nezastavíš. Za 2. gumové střelivo si můžeš koupit i do normální ostré.
Můj názor, že jestli si připraven se bránit, tak tohle má stejnej účinek, jako hodit po útočníkovi sněhovou kouli.
A jestli tě přepadne někdo ze zálohy, tak nevyndáš nic.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » úte 20. úno 2018, 19:25

Ehm.. to budeš kvůli pár krabičkám nábojů a jedné pistoli řešit ZPL a ty další odrby kolem? Jako Já Ti fandím, alespoň budou nové reálné zkušenosti z naší kotliny, ale jelikož kamarád dělá individuální dovoz tak vím, že to je celkem dost vo nervy občas (nemluvě o nákladech s tím spojených). Krom toho sis vybral ruský kvér a na ty je jaksi dovozní BAN už nějakou dobu :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » úte 20. úno 2018, 20:02

Tyhle "gumycuky" vyráběl i někdo u nás. Právě na export do Ruska.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#22 » úte 20. úno 2018, 20:04

Vim, ze Grand Power ze Slovenska ma verze T12 a T15, ale na ofic. strankach se s nimi nechlubi, ovsem rusaci je docela recenzuji. Nicmene to je docela velka zbran na muj vkus

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 20. úno 2018, 20:17

Alfa dela revolvery 9mm PA rubber na export do Ruska..



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#24 » stř 21. úno 2018, 09:52

Jaké jsou právní následky, když to použije? Přijde do konfliktu, vytasí, práskne, trefí. Co se bude dít dál? Je to použití střelné zbraně, takže by měl volat policii. Anebo někdo jiný zavolá policii. Policie to bude vyšetřovat stejně, jako kdyby střílel ostrou a pokud to nebude učebnicová NO/KN, skončí to u soudu. Takže zadržení ZP, odevzdání zbraní dokud se to nevyřeší. Do té doby asi nikdo nebude brát ohled na to, že to nebyla běžná pistole. Mám pravdu?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » stř 21. úno 2018, 10:01

Následky stejné jako při KN či NO s klasickou střelnou zbraní.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#26 » stř 21. úno 2018, 13:36

Tomi_901 píše:Jaké jsou právní následky, když to použije? Přijde do konfliktu, vytasí, práskne, trefí. Co se bude dít dál? Je to použití střelné zbraně, takže by měl volat policii. Anebo někdo jiný zavolá policii. Policie to bude vyšetřovat stejně, jako kdyby střílel ostrou a pokud to nebude učebnicová NO/KN, skončí to u soudu. Takže zadržení ZP, odevzdání zbraní dokud se to nevyřeší. Do té doby asi nikdo nebude brát ohled na to, že to nebyla běžná pistole. Mám pravdu?

Máš i nemáš. Na tvou otázku neexistuje upřesněná odpověď. Velmi jsi ji zjednodušil a zobecnil, takže těch odpovědí je X možností. Nedávno jsem se bavil s jednim pánem ohledně použití povoleného a nedovoleného provedení náboje při obraně a ten dotyčný mi odpověděl, že z různých kauz, které studoval, tak jestli střela (použitý náboj) byla "taková či maková", tak to bylo to poslední, co bylo hlavním předmětem zkoumání. V první řadě byly zkoumány podmínky a okolnosti, za kterých k použití zbraně došlo. Tedy jestli došlo k použití v rámci NO a KN (intezita a eskalace útoku, místo útoku [prostředí], počet útočníků, možnost úniku napadeneho. . . .) . Ze studovaných kauz zjistil, že to obránce "ustál" i když byl pod mírným vlivem alkoholu (s mírnou hladinou pod 1 promili) i střelec, který se bránil nelegální zbraní. Pod slovem "ustáli" si představ to, že nešli "sedět". Ovšem VŽDY se jednalo o jednotlivé konkrétní případy, které nelze zobecňovat.
Tento příspěvek se někomu může zdát "OT", ale obecně se dle mého hodí jak sem (neboť se týká i zde probíraného tzv. "nesmrtícího střeliva", popř. zbraně), tak do jiných vláken.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#27 » stř 21. úno 2018, 17:50

to Georg: Ano, zobecnil jsem to, protože jsem nechtěl řešit oprávněnost použití zbraně, o tom rozhodne vyšetřovatel anebo soudce. Z medializovaných případů střelby si lze spočítat jak "rychle" střelec dostane rozhodnutí soudu.

to LukynZ: Řešil bych to střelivem, které je dostupné v ČR. Na takové experimenty jsou vhodné revolvery. Dávat brokové anebo gumové střely do pistole nemusí být vždy spolehlivé.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#28 » stř 21. úno 2018, 18:52

tady máš odkaz jak to vypadá po útoku POUHÝM nožem: http://www.those-who-serve.com/2016/02/ ... d-a-knife/, ještě pořád máš chuť používat na OZŽM sluníčkovou verzi střelné zbraně?

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#29 » stř 21. úno 2018, 19:39

@Tomi_901 no ty pistole jsou prave specialne delany na tyto strely, tak predpokladam solidni spolehlivost. A jsou to Ruske pistole, tak mozna i excelentni spolehlivost :)

@notobi tak ja nemam potrebu za kazdou cenu zabijet, i kdyz souhlasim ze je lepsi zabit nez byt zabit. A rozhodne nejsem slunickovy clovek. Jsem rozhodne pro extremni tresty pro smejdy a privandrovalce :). Ovsem pokud je jina ucinna moznost, proc ne. Pro nektere je mozna vetsi trest bat se par let ohnout pro mydlo, nez byt zastreleny a ja prochazet hromadou vysetrovani, jestli jsem si nenadelal do trenek predcasne, nebo ze jsem mohl nekudy utect.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#30 » stř 21. úno 2018, 20:59

Zajímavý test s 12 brokovnicí a gumovou jednotnou střelou. cca 100J
https://youtu.be/VYwosNijYf4

Asi to dá par vteřin k útěku navíc, ale žádný zázrak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů