Laugo Alien

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#181 » úte 3. bře 2020, 01:23

Srovnání existuje viz : https://youtu.be/XoIirPtIdxo



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#182 » úte 3. bře 2020, 18:18

Přijde mi ,že docela rozdíl
alik.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#183 » sob 7. bře 2020, 14:55

A co subjektivní vnímání? Mohl někdo osobně porovnat S2 a Aliena? Nebo 2011 a Aliena? Ta cena je bohužel hodně vysoko. Nemá někdo info o nějakém budoucím vývoji - cena, jiné verze?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#184 » sob 7. bře 2020, 14:58

Ještě mě napadá kacířská myšlenka. Když chci zajímavou zbraň v 9L není Alien zajímavější volba než třeba nové STI kde jsem cenou i výš než u základní varianty Aliena?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#185 » sob 7. bře 2020, 17:22

Béďa: z obou pistolí jsem střílel. S2 vlastně dál. Alien se mi zdála klidnější v ruce, jiný rozdíl jsem v tom neviděl. Jo a možná míň kope. Vše tovární SaB. Tohle už je opravdu strašně subjektivní. Zrovna tak jako úchop.



sacket
Příspěvky: 10

Příspěvek#186 » ned 8. bře 2020, 21:07

Mám Bula a oproti němu se míň zvedá, ale zpětný ráz se mi zdál větší, což je podle mě zákonitý, protože když "tlačí" menší síla nahoru, tak musí jít dozadu. A úchop je taky super, ta pistole do ruky doslova krásně zajede.



misanex
Příspěvky: 3

Příspěvek#187 » pon 9. bře 2020, 20:51

Pro vsechny zajemce, maji ho normalne na pujceni v Leiko strelnici v Plzni.
Idelani to bylo v akci IPSC predvadeci zbrane, kde meli asi 15 zavodnich pistoli, takze to srovnani bylo okamzite.
A je to vazne zajimava zbran, doporucuju vyzkouset... Pujceni maji za 100 Kc, takze kazdy kdo bydli v rozumne vzdalenosti, muze osobne zkusit, aby nemusel mudrovat :-)



misanex
Příspěvky: 3

Příspěvek#188 » pon 9. bře 2020, 21:26

Jeste mozna dodatek, zasadnejsi rozdil byl, kdyz chtel clovek dat rychle vic strel za sebou, tam ustaleni Alienu bylo proste znatelne rychlejsi. Skoda ze ho tam nemaji z red dotem, to byl byl mazec.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#189 » ned 15. bře 2020, 16:45

Tak jsem mohl také vyzkoušet. Přesnost je super, dvojstřely jdou opravdu snadněji než u jiných ( 2011), potvrzuji že úchop je super, byl jsem nadšen. Co je ale velké mínus, pro leváka to je opravdu si natrénovat dost odlišný úchop, aby byla zachována spolehlivost zbraně. Dle mě je Alien pro leváka standardně použitelný na sport, trénink, ale už bych se rozmýšlel ho použít třebas na home defence (pokud nebudu mít upravený úchop opravdu v krvi), tady by bylo ideální řešení zrcadlové obrácení zbraně (něco jako VAR pro leváka). Údajně se to do budoucna snad i zvažuje.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#190 » stř 8. dub 2020, 15:35

Pořád po něm pokukuju, odrazuje mě že není vhodná pro leváky, nechci koupit letos a po vánocích zjistit, že dělají verzi pro leváky.
Není tu nějaký majitel/uživatel Aliena levak co by se podělil o své zkušenosti?
Předem díky.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#191 » stř 8. dub 2020, 15:42

Zkoušeno na Leiku, nezaznamenán větší problém. Přišla mi na ovládání pro leváka asi jako pětasedma, nic mi tam nepřekáželo, nic jsem nezachytával. Ale nezkoušel jsem rychlé přehození zásobníků a každá ruka je jiná...

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#192 » stř 8. dub 2020, 15:53

Když píšeš, že nezaznamenán větší problém, takže jsi zaznamenal nějaké malé problémy. Jaké?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#193 » stř 8. dub 2020, 16:02

Vypouštění zásobníku bylo na špatné straně. :-D Hele, tohle je hodně individuální. Což je mě týče, jako vysloveně mě a mých pocitů, já jsem tam prostě nezaznamenal žádnou zázračnost a vyjma menšího zpětného rázu jsem nenašel znatelný rozdíl třeba v porovnání se Shadow. Ale chtěl jsem říct, že na normální střílení je pro leváka použitelná. Otázkou je, jak to bude vypadat na soutěži.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#194 » stř 8. dub 2020, 16:50

LoganRaise píše: nezaznamenal žádnou zázračnost a vyjma menšího zpětného rázu jsem nenašel znatelný rozdíl třeba v porovnání se Shadow.

A vovovo vo tom to je. Nebo to ma strilet duhu? Ac to nekdo nechce pripustit, tak dnesni kvery tridy shadow jsou proste dobre a jedine,cim se da posunout dal je prave v chovani pri strelbe, tj. Zdvih, rychlost cyklovani a hmotnost na cumak.
Porad je to pistole, porad to bude strilet ale uz je to v kategorii, kde se za kazdy kousek vylepseni plati zlatem.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#195 » stř 8. dub 2020, 16:58

Hlavně jak jsem psal. Je to jenom můj subjektivní pocit. To, že se mi z jedné pistole špatně střílí, ještě neznamená, že se z ní bude špatně střílet všem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů