Požadavky a návrhy - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#331 » úte 20. dub 2021, 08:25

Letec 12 píše:Jsem střelec a chci si popovídat v komunitě střelců i o nestřeleckých tématech.

To přece není problém, sejděte se U Fleků, na Facebooku nebo kdekoli jinde.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#332 » úte 20. dub 2021, 08:26

Tak to tak dělej ty a nezakazuj ostatním co chtějí oni

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#333 » úte 20. dub 2021, 08:44

Nezakazuju, nejsem provozovatel. Pouze hledám způsob, jak dosáhnout toho, co někteří uživatelé chtějí, a přitom dodržet stávající pravidla. Na rozdíl od jiných, kteří něco chtějí a vyžadují kvůli tomu výjimku z pravidel.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#334 » úte 20. dub 2021, 09:01

Souhlasím s Letcem 12. A tobě bych jen řekl, že žádnou výjimku z pravidel nikdo nechceme, jen znovupovolení něčeho co tu docela dlouho fungovalo. Jestli jsi měl problém s tím, že hospoda a koronavirus byly dlouhou dobu jedny z nejnavštěvovanějších vláken, nebyla to rozhodně naše chyba. A nemusel bys "v rámci hledání řešení" navrhovat nesmysly navíc v současnosti rovněž zakázané. Celý ten tvůj "návrh" řešení působí jen jako provokace a výsměch! Řekl bych ti i něco jadrnějšího, ale nestojíš mi za to.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#335 » úte 20. dub 2021, 09:02

Linx: Ale my se tu řídíme pravidly. Máme tu téma Události a Off-Topic, v kterém je "Volná diskuse" a "Nestřelecké události". Pokud nevěříš koukni. Nic z toh jsem si nevymyslel. Máme tu dokonce i téma Lov a myslivost, které je takřka prázdné. Nepovažuju za pokrok zakazovat a omezoval něco co už tu léta funguje.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#336 » úte 20. dub 2021, 09:17

Znovu: nikomu nic nezakazuju. Dokonce ani nikoho neomezuju. Byl jsem asi první, kdo přišel s dotazem, jestli by šlo skrývat témata, která mě nezajímají, takže jsem řešení začal hledat u sebe. Jen jednou jsem vyjádřil svůj názor, že to tu s Hospodou začalo jít do kopru, ale to už jsou dva měsíce, je zajímavé, že to řešíte až teď. Nebo snad právo na názor má jen ten, kdo schvaluje ten váš?

A ještě jednou (když to nestačí jednou, asi to nebude stačit ani na začátku): nikomu nic nezakazuju.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#337 » úte 20. dub 2021, 10:07

sonor píše:
McFly píše:
sonor píše:Nevím no, neslouží diskuzní fóra taky k tlachání?


Toto od začátku nebylo založeno k tlachani.. Sry..


Tak otevřete hospodu. Jsou otázky, které nemusí mít vlastní témata.

Ne. Já opravdu nechápu styl jakým si tu někteří vynucují své požadavky... Když už tak lze něco navrhnout, případně požádat - ale zda tomu bude nebo nebude vyhověno je věc druhá. Pokud tu dle některých chybí "hospoda" založte si ji tam kde s tím provozovatel fora nebude mít problém.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#338 » úte 20. dub 2021, 17:43

Pánové moderátoři, zamkli jste téma "Požár a výbuch muničního skladu Vrbětice", aniž by jste se namáhali jakkoliv tento počin zdůvodnit. Slušné by bylo napsat kdo uzamkl a co ho k tomu vedlo. Alespoň dřív jste to tak dělali. Že by nová doba? Děkuji.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#339 » stř 21. dub 2021, 05:37

McFly píše:Ne. Já opravdu nechápu styl jakým si tu někteří vynucují své požadavky... Když už tak lze něco navrhnout, případně požádat - ale zda tomu bude nebo nebude vyhověno je věc druhá. Pokud tu dle některých chybí "hospoda" založte si ji tam kde s tím provozovatel fora nebude mít problém.



Oprav mne, jestli se pletu, ale tohle téma se jmenuje "Požadavky a návrhy-diskuze". To mám poslat kolkovanou žádost? A komu? A nic si nevynucuji, navrhuji.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#340 » stř 21. dub 2021, 07:07

Sémantika. Opakováním pořád dokola již zamítnuté varianty se dá považovat za vynucování.

Prostě tlachárna tady nebude (už jsem psal, že jsou podle mě MODi dost tolerantní a "utužovat komunita" lze). Mlčící většina stím nemá problém. 4-5 tlachalů (asi je všichni známe) ano. Buď své touhy zkrotí, nebo vyjádří jinde. Toť myslím vše. Výhrůžky generalizováním, že odsud všichni odejdou jsou zcela liché.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#341 » stř 21. dub 2021, 07:56

Blacky to napsal výstižně..
"Opakováním pořád dokola již zamítnuté varianty se dá považovat za VYNUCOVÁNÍ"

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#342 » stř 21. dub 2021, 12:35

Myslím si, že je velmi škoda, že tady nejsou volnější vlákna třeba zrovna o poslední megaakci Vrbětice, či dnešní zatýkání https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ce ... 211205_ako
nebo co tady bylo několikrát zavřeno a otevřeno vlákno o případu https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/voch ... domaci_lsv

To jsou pro naší komunitu velmi zajímavá témata, ale přestože by se tam třeba někdy jen zbytečně tlachalo člověk se tam dozví i jiné zajímavé souvislosti.

A ano, pokud je v nějakém velmi úzce specifikovaném tématu nějaký balast, tak určitě jsem pro, aby moderátor zasáhnul, ale u všeobecných témat se mi to zdá někdy přehnané.

Celkově mám pocit že i tady se pomalu přitahují šrouby, skoro aby se už člověk bál do nějakého příspěvku napsat pár slov navíc, to si myslím není moc dobré, ale je to jen můj názor.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#343 » stř 21. dub 2021, 13:59

Destructor :
Já si myslím že šroubů tu moc se neutahuje. A to málo co vidím mě neinteresuje. Mně už se nechce někam něco psát. Rád bych nějak revanzoval nabyté znalosti a dříve poskytnou pomoc, ale nevím jak třeba pro pobavení. Pokud majitel fóra nechce obecné diskuse, tak je nechce, je to jeho fórum, jeho pravidla. A pokud k odbornosti přispějí nekonečné diskuse, jestli je rám glocku dost černý, 1911ka dost americká a ar-15 dost čistě obrobena a vakl dost malý, tak klidně. Mně to je jedno (a nezucastnuju se toho) . Ani vtipy do sekce vtipy už nedávám.
Momentálně občas píšu na forum rozpad (dotazy, zjištění, k diskusi) . Všeobecný rozhled (nezbranovy) uživatelů je stejný jako zde, výjimečně vysinuti jedinci.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#344 » čtv 22. dub 2021, 11:20

Za mě je odstranění obecných témat také škoda, bylo zajímavé znát názory ostatních držitelů ZP. Na druhou stranu chápu, že i kdyby se ve vláknech mazaly příspěvky starší než cca týden pořád je to pro adminy strašně moc (nepříjemné) práce udržet vlákna v nějakém rozumném stavu (a někdy tam byly pořádné zvratky). Pokud k tomu přidám případnou (nejen) právní odpovědnost za obsah, tak zrušení obecné diskuze je racionální krok.
Je fakt že mnohem častěji než odbornou radu si potřebuji normálně pokecat, ale doba je taková, že např. kvůli rozmaru nějakých aktivistů bych časem neměl jít kam ani pro tu odbornou radu.
Řešení? Snad k některým tématům, pokud někdo cítí naléhavou potřebu, založit vlákna třeba zde: https://www.forumzdarma.cz/register.fh odkaz by tady snad nevadil... Nevadil?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#345 » čtv 22. dub 2021, 11:42

Je to sice "kostrbaté", ale možná možná cesta. Udelat tady vlakno hospoda, kam par vetama napsat co a jak. Dat odkaz treba na to for-zdarma a zamknout to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů