Zrušení offtopic vlákna "hospoda" a pozastavení "koronavirus"

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#16 » ned 7. bře 2021, 14:41

I ty brepto. :lol:
Já nemůžu za to, že mě McFly miluje jak osinu v zadku. Ale už jsem si zvykl.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#17 » ned 7. bře 2021, 14:49

Mne teda prisel obsah koronavlakna hodne uzitecny, lidi tam hazeli lepsi info nez na vetsine jinych mist a bylo to pokryte skoro od pocatku.
Ale samozrejme, z hlediska kvalitnich zbrani to byl cisty OT.
Kdyby se to melo mazat a byla ta moznost, nechal bych si okopirivat obsah pro vnoucata, az se budou ptat, jak to tehdy videli lidi.
Taky jsem si nestihl opsat ty nazvy leku, co se objevily na konci.
Tak hlavne aby bylo v budoucnu o cem v te zbranove tematice.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#18 » ned 7. bře 2021, 15:43

*jak to tehdy viděli 3-4 lidi :D

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#19 » ned 7. bře 2021, 16:42

Je to velmi sofistokované rozhodnutí. Tím pádem je na čase zrušit diskuze všude a případně i celé "fórum" zrušit protože by zde, nedejbóže, mohl mít někdo nějaký názor. Takový FórumLockDown!

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#20 » ned 7. bře 2021, 16:44

zasadne nesouhlasim se zadnou cenzurou, hlavne teda co se koronaviru tyka...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#21 » ned 7. bře 2021, 16:56

Mno ale forum se preci jen nejmenuje "covid kvalitne"

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#22 » ned 7. bře 2021, 17:02

lidi s podobnou mentalitou, resi v off topic vlaknu celosvetovy spolecensky problem... co je na tom spatne?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#23 » ned 7. bře 2021, 17:04

Moderátoři určují pravidla, což má logiku. S cenzůrou to nemá nic společného (od Int1m1thy je to pouze demagogie). A platí demokratické pravidlo: komu se to nelíbí, může jít o dům dál. Tlachárna o koronaviru a diskuze na úrovni hospody probíhá na tolika dalších webech, že si každý může svobodně vybrat.
Na odborném webu by se měly řešit pouze odborná témata (neřeším obsahovou úroveň).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#24 » ned 7. bře 2021, 17:07

greenhor: no hlavne ze je tady odborniku ;) a odbornych temat... :lol:

otazka teda: kam se vsichni presunuli nebo vetsina to resit a diskutovat o tom?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#25 » ned 7. bře 2021, 17:08

Mě zrušení těch plonkovejch vláken k ničemu nevadí. Bohužel jsou někteří tlachači a nudící se osoby frustrovaní (bůhvíčím) a jak už vidíme tlachají v jiných vláknech, které se jinak jakž takž drží tématu. Takže pokud by šlo nějaké tlachátka nechat jen pro registrované a pro ostatní je nastavit jako ignorovatelné (podobně jako lze ignorovat některé osoby), tak sem za.

EDIT: a klidne nastavit, ze se kazdy týden/mesic vlakno promaze. Není tam nikdy nic co stojí za archivaci a ani v tom nikdo nehleda a necte drivejsi. Možná Pavel, nebo to aspon bude říkat.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#26 » ned 7. bře 2021, 17:13

Za mě je to škoda. Chápal jsem, že "hospoda" dělá opravdu svoji práci = řeší vše, co se řeší v hospodě. Byl to komunikační ventil, díky kterému se tolik OT neřešilo v dalších střeleckých vláknech.
Co se týká "Korony", tak tam to sice bylo konkrétněji zaměřené, ale pořád k tématu. Že to v poslední době zkouzlo do OT komentů, byl bohužel důsledek právě zavření hospody. (a o to víc OT bude následně i v jiných vláknech)
Vážím si práce moderátorů a chápu, že pročítat a moderovat to množství příspěvků je na hlavu, ale i na tohle se snad dá najít řešení.
Jediné s čím nesouhlasím, je to, že to "někteří něchtějí číst". Ale na celém foru jsou stovky vlákem, které se mě netýkají, nezajímají mě a tím pádem se jich neúčastním. Tzn. že do nich nepřispívám a hlavně je nečtu. Takže pokud to vlákno někomu vadí, tak nejjednodušší varianta je nečíst ho. Prostě si ho neotevřu. Nebo si ho dám skrýt (možná by tahle funkce některým pomohla). Ale zamítnout vlákno, jen proto, že se mi nelíbí a nechci ho číst je ..... asi pravý opak toho, jakou střelecká komunita vyznává filosofii o svobodě ..."čehokoliv" ...
Já jsem naopak rád, že je tu tak ohromné množství vláken, ve kterých si člověk najde co potřebuje, za což všem přispěvatelům děkuji. Ale mrzí mě, pokud by se tu začalo selektovat (a ono se už začalo).
Bylo by smutné, kdyby nakonec "zvítězilo" řešení, které prezentoval Jiří Grossmann jako občan Pupák: "Zamezit návalu v podzemní dráze tím, že nebude."
Dotaz na mody: Můžu já nějak osobně pomoci a přispět modům a foru svou aktivitou k tomu, aby vlákna mohla fungovat a vše se dalo zvládat "civilizovaně"?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#27 » ned 7. bře 2021, 17:14

Int1m1thy píše:greenhor: no hlavne ze je tady odborniku ;) a odbornych temat... :lol:

otazka teda: kam se vsichni presunuli nebo vetsina to resit a diskutovat o tom?


Zpochybnit lze dneska všechno na světě. A také se to děje. ;)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#28 » ned 7. bře 2021, 17:20

Pánové, tohle není jediný fórum na světě. Běžte si založit témata "hospoda" a "koronavirus" třeba na fóru škodovky :)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#29 » ned 7. bře 2021, 17:39

Strelectvo je z veľkej časti o komunite. Dávať bany za osobné útoky určite schvaľujem... ale rušiť komunikačné vlákna zmysel nedáva. Ďalšia cenzúra na nete, ako keby jej bolo málo.

Hospoda sa občas zvrhla, ale je to hospoda, na to to tam je. Nebola by to hospoda keby sa tam občas chlapi nepohádali a nepobili - hospodskej ich vyhodí a zajtra budú zas kamaráti. Vložiť tam občas zaujímavosť či otázku ktorá nie je hodná vlastného vlákna bolo podľa mňa jej hlavným účelom a ten spĺňala na výbornú. A tiež sa tam presúvali off-topic keci z iných vlákien. Kto nechcel čítať to nemusel, občas tam bolo niečo zaujímavé.

Vlákno o korone však bolo veľmi užitočné - zdieľať novinky z rôznych zdrojov o pandémii, komentovať ich a vyhodnocovať je len plus. A sledovať postoje kolegov zo streleckej komunity k tejto problematike je prinajmenšom zaujímavé. A že sa to zaplevelovalo občasným offtopicom podobne ako vtipy? No samozrejme, keď je zatvorená hospoda. Vlákno o korone má obrovskú hodnotu už len pre to že začalo s prvou vlnou covidu a dá sa na tom vlákne vidieť ako sa to celé vyvíjalo a ako sa vyvíjal názor komunity na pandémiu. Je to cenný artefakt doby a výborný zdroj informácií.

Ako som napísal na začiatku príspevku - strelectvo je z veľkej časti o komunite. No a komunita sa utužuje sociálnymi interakciami, rozhovormi nie len o zbraniach. Na to predsa tú sekciu off-topic máme, nie? Na všetko ostatné sú tu príslušné odborné vlákna, ktoré na svojej viditeľnosti ani dôležitosti existenciou sekcie off-topic nič nestrácajú. Kto nechce tak to proste nečíta.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#30 » ned 7. bře 2021, 18:13

Arc: Jako vždy. Jasně a stručně. :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů