Hodnocení uživatelů

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#1 » stř 13. dub 2016, 09:59

Vedle ve vlákně se objevilo pár hlasů na téma "jak poznat, že uživatel je {kmet, nevybouřený mládě, exot, komisař, myslivec, ...}", aby ostatní věděli, jak moc vážně můžou brát jeho názor.

Technicky to možný je, phpBB to umí (klidně pomůžu s implementací ... od července :) ) a kdyby byla vůle ze strany provozovatelů, určitě by to bylo užitečný.

Otázky tedy jsou: chceme to (my uživatelé)? chceme to (my provozovatelé/moderátoři)? Pokud ano, jak budeme uživatelům přiřazovat jejich "hodnost"?



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#2 » stř 13. dub 2016, 10:23

Kastování uživatelů je blbost. Někteří komisaři jsou rozumní (cmk a spol) a u části si člověk něco pomyslí či rovnou ťuká na čelo. Stejně tak většina má nevalné mínění o "mysliveckých dědcích" ale ne všichni myslivci jsou špatní. Na hodnocení "nevybouřené mládě" taky těžko někoho nalákáš, aby tak chtěl být označen. No a stejně jak v jiné kategorii, tak dost šílených názorů, co mají třeba bezpečnost v malíku najdeš i mezi "starými pardy". Takže za mě je to blbost. Neviděl jsem nikde,kde by něco podobného fungovalo. Navíc to, že je někdo expert na long range neznamená, že nemůže plácat totální nesmysly v tématu o černém prachu. Případně kdo střílí, organizuje a rozhodcuje los, že bude expert i na přebíjení.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#3 » stř 13. dub 2016, 10:52

Asi jsem to nenapsal dostatečně absurdně :) Ty příklady byly samozřejmě myšleny s nadsázkou, měl jsem na mysli obecný hodnocení typu nováček, stálý člen, veterán, apod., případně obohacený nějakejma badgema typu komisař, policajt, puškař, myslivec, atd.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#4 » stř 13. dub 2016, 11:02

Me se ta myslenka velmi libi. Mozna bych sel o kousek dal - kdyby slo hodnotit prispevky. Udelal bych to jednoduse +/- Mozna rozdelene na technicky souhlas u "hard skill topics" a nazorovy souhlas pro "soft" (ty dve moznosti by tam byly vzdy). Pricemz u profilovych informaci by se tyto hodnoceni nacitaly do totalu. Ten total by byl jen orientacni. Ale pokud by prispevky v jednotlivych vlaknech sly radit dle hodnoceni, tak by clovek treba nemusel prochazet 10 stran komentaru a rovnou by videl ty "nejuzitecnejsi".
Nicmene si myslim ze zadny system nebude dokonaly a vzdy to bude mit sva ALE...
Zaroven do IT nevidim, takze netusim jaka je narocnost na provedeni.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#5 » stř 13. dub 2016, 11:05

Muj nazor - uslechtila myslenka, ale realne neproveditelne/nefungujici... Neztracel bych s tim cas.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#6 » stř 13. dub 2016, 11:07

Ale jo, ale odpověď je furt stejná. Stálý člen i veterán v jedné oblasti neznamená, že ví všechno o všem. Jsou i různé oblasti, kde se stejně nikdo neshodne. Má si nováček vzít něco víc, když mu veterán poradí nosit pouze zbraň s pojistkou a nábojem v komoře a jiný neveterán zas, že lepší je glock bez pojistky bez náboje v komoře? Veterán v jedné oblasti neznamená, že ví hodně i o dalších dvaceti oblastech. No a i veteráni se často neshodnou. Kdo nějakou informaci hledá, měl by využít víc jak jeden zdroj, tedy informaci jednoho člověka a pak snadno zjistí, kdo mluví a ví a kdo plácá blbosti, co jednou někde zaslechl jako zaručenou radu.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#7 » stř 13. dub 2016, 11:08

Tiez sa obavam ze to bude nepriechodne z dvoch hlavnych dovodov - jednak tu tazko "objektivne" spravit upvoting / downvoting v zavislosti na odpovediach (tu nie sme na CodeProject / Stackoverflow ani na nicom podobnom :)). A jednak nepredpokladam ze kazdy si tu bude chciet verejne vycapit prislusnost k ozbrojenym zlozkam pripadne dalsie data. Mozno by bola zaujimava skor nejaka personalizacia profilu / podpisu kde si clovek moze zavesit svoju diagnozu - co ho zaujima (druh zbrani / raze / typ strelby (western / akcna / mierena / broky ...).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#8 » stř 13. dub 2016, 11:24

Hodnocení příspěvků a uživatelů ostatními nefunguje :-(

Jsem i na fóru, kde to takhle funguje a do hodnocení příspěvků se promítá nevraživost a vztahy mezi uživateli, takže to nemá žádnou vypovídací hodnotu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#9 » stř 13. dub 2016, 11:48

není snažší, aby si lidi co něco umí napsali do popisku, že mají to a to, nastřílí tolik a tolik měsíčně, chodí tyhle a tyhle závody? pokud chtějí.
souhlasím s tím co napsal kolombo. hodnocení vzájemně mezi uživateli není často vůbec vypovídající.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#10 » stř 13. dub 2016, 11:49

Myslím, že je to zbytečné. Každý by si měl umět sám vyfiltrovat, které příspěvky jsou užitečné a které ne. Navíc implementovat nějaký univerzální systém je asi nemožné.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 13. dub 2016, 12:10

Jirko, dýmem střelného prachu ošlehaným zkušeným veteránům tohle může být jasný a na první pohled rozlišitelný.
Ne tak ale mladým začínajícím střelcům, kteří se na tohle fórum dostanou přes oddíl přípravy na ZP. Tady se něco zeptají, támhel se něco zeptají... Skrytý za Internetovou anonymitu se pak každý, kdo má do (_!_) díru stává odborníkem na slovo vzatým a začátečník ve valné většině případů nezvládne rozlišit, která odpověď na jeho dotaz je validní a která má skrytá úskalí, ktereé "odborník" opomněl zmínit.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#12 » ned 17. dub 2016, 13:33

Myslím, že každý, kdo se tu nějakou chvíli rozhlíží, si dokáže udělat názor na ostatní uživatele sám.

Jako každé jiné, i toto forum má své tahouny, řadové členy, a čas od času se tu objeví nějaký prudič.

Co se týče hodnocení, mě osobně o uživateli napoví datum registrace, počet příspěvků a styl jakým píše, abych si ujasnil, jak moc ho mám brát vážně...

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#13 » ned 17. dub 2016, 14:08

Pokud do toho jako nováček mám co mluvit byl bych jednoznačně za možnost "podpisu" kde by člen fóra uvedl co má za zbraně, kolik nastříleno, případně jak dlouho má ZP, odkud je. V nějakém rozumné míře (třeba na 100 znaků atd..) Nevím jestli je to technicky řešitelné... Vše samosebou nepovinně. Hodnocení příspěvků / uživatelů za mě nemá smysl...

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#14 » ned 17. dub 2016, 14:53

Hodnocení členů pod jménem jednoznačně NE. Podpis určitě ANO.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 17. dub 2016, 15:49

Podpis můžeš použít už teď - to snad vidíš. Je ovšem každého věc, jestli ho použije a co do něj uvede. Zřejmě máš tedy na mysli povinnost uvádět určité informace při registraci a následně je povinně aktualizovat?
Hodnocení uživatelů kým - uživateli?
Funkční rating je v takovém prostředí nereálný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů