Revolvery Taurus

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#46 » čtv 24. úno 2022, 10:17

KubaDostal píše:Ale rozhodně neodskočí sám, je tam pěkně napasovaný, ....

nepleť si pojmy, to je tam nabouchaný přes otřepy, jinak by to odskočilo jako u každýho normálního revolveru,
napasovaný neznamená složený palicí
Blacky píše:Kdyby se to melo cistit, tak to vyrobce udela snadno pristupný........., tak se to cisti jednou za zivot. Mas to profoukni kompresorem. :)

leda v případě, že má revolver na machrování , válení v trezoru a jednou za rok válec patron.
Kompresorem akorát zafouká bordel do nepřístupných koutů (stejná pitomost jako ultrazvuková vana),
revolver se normálně čistí a ta deska má být lidsky demontovatelná, t.j. bez páčení či vytloukání
stejnou logikou - kdyby výrobce chtěl aby to bylo čištěný jednou za život, tak to zanýtuje (páč je to levnější)
a ten kompresor k tomu dodává :lol:



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#47 » čtv 24. úno 2022, 12:40

Vycházel jsem z toho, že výrobce píše čistit před prvním použitím a potom co 200 ran, což pro mne bude tak jednou za měsíc.

Takže začnu střílet zvolna a seženu puškaře, který mi to dopasuje.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#48 » čtv 24. úno 2022, 12:57

To sis myslim trochu spatne vylozil (cetl jsem ten Taurus manual):
1. The firearm may be cleaned and lubricated under normal conditions without the need of any disassembly.
Do not disassemble the barrel.

5. For cleaning after shooting, it is of special importance that all residues of powder be removed from barrel
and other adjacent areas subject to such deposits, using an appropriate brush. If particles of lead are
detected in barrel they must be scrubbed with a brass brush, drenched with oil. Once cleaned, lubrication
should be done as above described. When shooting more than 200 rounds in a row, your firearm should
be cleaned before further shooting


-> tzn. tim Taurus mysli normalni cisteni, rozhodne ne rozebirat a cistit vnitrek. Kdybych mel revolver rozebirat po kazdy navsteve strelnice, tak asi zacnu s lukostrelbou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#49 » čtv 24. úno 2022, 13:02

Jak jsem napsal. Analogicky k pistolím. Normální číštění, kam se dá dostat bez nástrojů. Cokoli dalšího mooožná po x tisících ranách, nebo až to začně drhnout. Jinak je to blbost a jen si zničíš kvér.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#50 » čtv 24. úno 2022, 13:17

Jj, teď jsem mluvil s panem Matýškem a se smíchem říkal, ať do toho nelezu, protože je riziko že něco ztratím a čistím jenom z venku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#51 » čtv 24. úno 2022, 13:40

dobrá rada nad zlato :lol: :roll:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#52 » čtv 24. úno 2022, 13:48

Blacky píše:Jak jsem napsal. Analogicky k pistolím. Normální číštění, kam se dá dostat bez nástrojů. Cokoli dalšího mooožná po x tisících ranách, nebo až to začně drhnout. Jinak je to blbost a jen si zničíš kvér.

U revolverů je mechanismus o dost složitější a hlavně to celý taháš ukazovákem. U novýho revolveru klidně sundáš kilo na spoušti jenom tím že ho pořádně vypucuješ a namažeš správným mazivem.

Když někdo vystřílí krabičku jednou měsíčně v SA režimu tak rozdíl nepozná. Ale kdy budeš střílet a trénovat tak aby to mělo smysl tak to prostě chce minimálně každou tisícovku rozebrat, vypucovat namazat. Je úplně fuk jestli je to SW, Colt a nebo Taurus. A to neřeším žádná ladění ale běžný provoz.



barllock
Příspěvky: 18

Příspěvek#53 » úte 5. črc 2022, 14:44

Zdravím chlapi. Dotaz, jaký máte názor popř. zkušenosti s Taurus 856 2 Ultra lite na každodenní skryté nošení? Hádám že plus je to že to je hodně lehké (mám na skryté nošení CZ 75 compact a to je znát), to že to je menší a jednodušší na ovládání (neřeším pojistky, náboj v komoře...vytáhnu a zmáčknu), mínus je hádám to že to je "pouze" na 5 ran...ale ruku na srdce v 99,99% situace co nevyřešíte pěti ranami nevyřešíte vůbec ale stát se může vše a hádám, že nabíjet se to bude déle než jen vyměnit připravený zásobník...někdo nějaký zkušenosti?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#54 » úte 5. črc 2022, 18:47

a) to je kec: nevyřešíte pěti ranami nevyřešíte vůbec
b) ma to 6 ran
c) je to Taurus, takze muze fungovat a taky nemusi
d) bez ladeni spouste se s tim blbe strili-prubeh i vaha na spousti, spousti az blizko ramu, takze ikdyz se vyladi chod spouste, porad zustava jeji blba poloha
e) oproti pistoli zalostne miridla a neprijemna strelba kvuli razi vs hmotnosti
Takze jestli si masochysta jako ja, tak to muze mit nejaky subjektivni smysl, ale objektivne ne.



RedneckBear
Příspěvky: 3

Příspěvek#55 » ned 17. črc 2022, 15:33

Zdravim, mam Taurus 856CH. Strili dobre, ale pri pohybu zbrani neco cinka. Nepomaha drzet nebo vyklopit bubinek, drzet vyhazovaci tycinku (nebo jak se tomu rika), drzet tlacitko pro uvolneni bubinku, mit prst polozeny na (skrytem) kohoutu. Nejake napady prosim?



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#56 » ned 17. črc 2022, 15:55

Transfer bar?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#57 » ned 17. črc 2022, 16:22

To bude rolnička, blíží se Vánoce



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#58 » ned 17. črc 2022, 16:39

Taurus nemam, ale uvnitr je to predpokladam stejny - bude tam rachtat ten transfer bar, pokud nemas neco rozbite. Neni to vada, je tam volne (uvidis az to nekdy rozeberes).
Muzes overit snadno tak, ze se zmacknutou spousti (tzn. v dobe, kdy ho kohout tlaci na ram) cinkat nebude.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#59 » čtv 28. črc 2022, 08:30

Taurus 856 UL jsem si před dvěma lety koupil jako nočňostolkovou hračku, pro prvotní odražení tlupy loupežníků, loupající perníček mé chaloupky, než se mě podaří odemknout trezor a přezbrojit na pistoli. Hračka se mě tak zalíbila, že ji nosím místo předchozích pistolí ... důvodem je, že je lehká a ani za celý den ji necítím. Kapacitu 6 ran považuji za dostatečnou, nejlepší obrana je ta, kdy se nemusí vystřelit a když už, tak co nevyřeším hned prvními dvěma třema výstřely, už nevyřeším. Nejsme v Palermu, ani ve válečné zóně, tam bych samozřejmě bez pistole a několika náhradních zásobníků z domu nelezl, ostatně i ve zdejších končinách, když vím, že se budu pohybovat v rizikové oblasti, volím pistoli.

Samozřejmě má i nevýhody, špatně se s tím střílí na delší vzdálenost, mířidla nejsou nic moc, malá rukojeť s nepříjemnou gumoplastovou texturou, nic pro ruce kancelářských krys, vystřílím dva válce a na rukou je to znát, takže to není na nějaké větší střílení. Ale na druhou stranu pozitiva v podobě váhy, ceny a solidních 6 včelek převažují, pro své určení, tedy hračka poslední záchrany, je myslím ideální.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#60 » úte 13. pro 2022, 09:14

Ahoj,

chtěl bych požádat o názor nebo jestli někdo nemá podobnou zkušenost.

Mám komisní Taurus 669, při výstřelu se občas stane že dojde k zablokování válce a potom mezi válcem a přechodovým kuželem najdu vzpříčený prstýnek pláště. Stříleny moje přebíjenky (8grn S020, Alsa 158 FMJ, cca 340m/s, takže imho spíš taková střední laborace, nic našláplého).

Revolver má už něco za sebou, jsou tam samozřejmě nějaké vůle, ale sousost komor mi pohledem nepřijde nijak rozhozená.

Zajímal by mě váš názor, čím to může být způsobeno, je to časováním? Mohl jsem udělat nějakou zásadní chybu při přebíjení? Zkoušet tovární střelivo se mi z toho nechce, popravdě, v současné chvíli se mi z toho nechce střílet nic. Samozřejmě plánuji to odnést puškaři na kontrolu/opravu/případně pokud vysloví verdikt, jsem smířen s tím, že zbraň odnesu na znehodnocení. Zajímalo by mě, ale kolik by případná oprava mohla stát, jestli náhodou někdo má zkušenost.
Díky


IMG_0122.JPEG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů

cron