Srovnání Alfa Steel 3830 a SW 64-7 3"

Krátké vícehlavňové zbraně


Latimerix
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pát 17. led 2020, 21:13

Přemýšlím o koupi nové Alfy Steel 3830 nebo ojetého S&W 64-7 - oboje 38 Sp. a 3". Ten SW je vidět v několika obchodech jako výprodej po službě někde u anglické policie (myslím) a má podezřele nízkou cenu. Osahat si ho v obchodě se teprve chystám. Můžete je někdo srovnat? Chci to jednak na doma pro jistotu a pro radost, jednak na střelnici jako "dospělý" doplněk Beretty 71, se kterou tam normálně chodívám.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » pát 17. led 2020, 22:17

Pokial si z okolia CB, tak jednu 64ku ma aktualne tusim v Diane - neviem ci z tejto serie.
Inak tiez som sa chystal ist pozriet na ne do Prahy (BVS) ci do Brna (myslim ze Armorum ich ma) , ale ma to cas ...

Cena mi pride normalna, ono tie revolvery nie su zle, ale budu viac ci menej osuchane, ma to pevne mieridla (drazku) ... zavisi aky kus najdes. Blbe je ze uz aj na (novsie) SWcka je problem zohnat mimo pruzin diely - potom ako Brownells skrtol original SW diely z programu aby si to zhanal kde-kade, aj s Nemcami uz je v tomto problem :(. Ale to by ta pri strelbe "pre radost" na strelnici fakt nemalo dlho trapit. A za tie peniaze ...

U Alf - moj dojem je ze kvalita kolise kus od kusu, a ocividne tuto skusenost nemam len ja - bavil som sa akurat minuly tyzden na strelnici s manikom co popisoval drobnu anabazu so zbranou co dostal. Ale na druhu stranu si pochvaloval ze ked sa stazoval, tak reklamacia prebehla bez problemov - takze by som ked tak pri kupe siel priamo do podnikovej predajne a vybral si zbran na mieste. Servis maju udajne tiez vyborny.

Takze - asi som ti neporadil, je to na tebe :).



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#3 » pát 17. led 2020, 22:32

Já bych šel do nové Alfy se zárukou. Mám ji rok, model 3531. Mohu jen doporučit.



Latimerix
Příspěvky: 6

Příspěvek#4 » sob 18. led 2020, 11:00

MM: Díky za tip, jsem z CB, takže do Diany určitě zajdu (koukal jsem na jejich nabídku na webu a tam je neinzerují), koncem ledna mám cestu do Prahy a plánuju se podívat do Kentaura a BVS. Praha je celkem v pohodě, ale do Brna nejezdívám, takže to bych si musel naplánovat solo jízdu. Tu Alfu tam zatím stejně nemají na skladě, jsem na prodejně domluvený, že až budou (cca 2-3 měsíce), dají mi vědět a pak uvidím. Nevylučuju, že si nakonec vyberu něco jiného (i o té .357 uvažuju).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#5 » sob 18. led 2020, 13:01

Pokud se rozhodneš pro Alfu, mrkni se na Alfa steel 9231 stainless classic. Mám ji jako dospělý doplněk CZ P-07 Kadet. Pořizovací cena se střenkami č.13 včetně nákupka a PZ byla v roce 2019 15.000,- Kč a byla na prodejně v Brně ihned k dispozici. Výhodou je, že náboj 9L je pro sebeobranu dostačující a na střelnici neprostřílím půl výplaty (a výkonově je 9L výš, než 38 SPL, o variabilitě střel nemluvě). Protože mám velké pracky, vyměnil jsem časem gumové střenky č.13 za dřevěné č.2. Jinak je to nová nerezová, pro mě naprosto bezproblémová zbraň, která je zdařilou kopií SW a mám k dispozici full servis výrobce. Ale každého volba. ;)



Latimerix
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » sob 18. led 2020, 16:20

Greenhorn: O těch Alfa Para jsem taky uvažoval, ale přestože souhlasím s tvými argumenty, pocitově mi trochu vadí, že ty 9ky nejsou revolverové náboje. Díky za doporučení, přemýšlet o tom budu taky.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#7 » ned 19. led 2020, 06:27

Ano, u revolveru Alfa Para je to rozhodování mezi pragmatizmem a konzervatizmem. U mě vyhrál pragmatizmus, u tebe zatím vyhrává konzervatizmus. Možná ti trochu pomůže v rozhodování toto: http://www.alfa-proj.cz/infoservis/napsali-o-nas/sluzebni-revolver-vs-sluzebni-pistole-a2123488
Ale rozhodnout se musíš sám, to za tebe nikdo neudělá.



Latimerix
Příspěvky: 6

Příspěvek#8 » ned 19. led 2020, 09:15

Jasně, souhlasím, ten článek o srovnání revolver X pistole jsem taky četl. Ale střelbu a zbraně beru jako koníčka, nepotřebuju to k práci nebo pro každodenní boj o život v městské džungli. Proto je pro mne pocit taky důležitý a pragmatismus není prvořadý. Pragmatismem jsem se řídil, když jsem si kdysi pořizoval Berettu 71 na levné střílení. Teď si chci udělat radost :-) A rozhodnu se samozřejmě sám, to po ostatních nechci, jen sbírám zkušenosti těch, kteří stejnou cestou šli už přede mnou :-)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#9 » ned 19. led 2020, 13:38

Když si chci koupit něco pro radost, tak si to prostě koupím (když na to mám), a je mi jedno, co si o tom myslí ostatní. V tomto případě jsou zkušenosti a názory ostatních irelevantní. ;)



Latimerix
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » ned 19. led 2020, 15:18

Radost je už to vybírání :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů