Jak se trefit s revolverem?

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » pon 27. zář 2021, 17:39

1) ujasnit si jak chceš střílet. Jestl terčovku v SA a nebo v DA
2) podle toho nacvičit úchop
3) sušit, sušit, sušit....
4) střílet, střílet, střílet
U revolveru platí víc než u jiného že bez tréninku to nejde

Chápu, ale když je to S&W "Performance Center" revolver, tak čekám, že je pravděpodobnější, že to střílí rovně.
omyl, už jsem měl v ruce takový který v postatě z krabice nestřílel. I kdyby to bylo z fabriky superpřesně nastřelený tak nejspíš nemáš stejný patrony a docela určitě jiný ruce a oči ;)

edit: ten rozdíl v úchopu a spouštění oproti jakýkoli pistoli je obrovský, je spousta lidí co střílej z pistole velmi slušně a z revolveru nestrefěj barák...



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#17 » pon 27. zář 2021, 18:36

Mám S&W čtyři, všechny střílej rovně a na každým je hledí jinak. Seřiď miřidla.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#18 » pon 27. zář 2021, 20:07

Větší nepřesnosti soustřelu z revolveru nebudou nejspíš vinou nábojů od různých výrobců, ale spíše ovládáním zbraně a možná trošku i neseřízenými mířidly (pokud jsou seřiditelné). Když mi někdo na střelnici půjčí svojí zbraň, mířím vždy na desítku a zařídím se podle toho, kam mi to podle mojí ruky a oka lítá. U cizí zbraně poděkuji za půjčení, u vlastní bych trvaleji dolaďovat mířidla, úchop a podobně... Několika ranami problém nevyřešíš... Mám to tak vyzkoušené třeba u svého čtyřpalcového revolveru SW 586-3 v ráži .38/.357 Kovaní revolveráci Ti asi poradí lépe, já jsem hlavně pistolový a revolvery půjdou v příštím roce do světa...
Din



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#19 » úte 28. zář 2021, 19:53

Diky vsem za rady.
Myslim, ze mate vetsinou pravdu, dela to tak uchop a zase tolik promennych tam neni, zadna velka raketova veda.

Pravdepodobne kombinace tahanim spouste krive a tlaceni palcu dopredu.
Par tisic DA ran to vyleci. :)

Na to hledi sahat nechci, protoze vim, ze za to muzu ja (i zpetny raz vidim, ze jde doleva-dozadu, ne rovne nahoru, takze vim, ze to na posledni chvili posunu doprava).



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#20 » úte 28. zář 2021, 20:44

Nech se od někoho při výstřelu natočit. Telefony dneska už umí i docela obstojne zpomalené záběry.
Z profilu a z úhlu "stojí za tebou, natáčí ti nad hlavou".
Z toho bezpečně poznáš, jestli strháváš.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#21 » čtv 30. zář 2021, 00:40

1. Mířidla nechat nastřelit na stolici. Aby bylo na 100% jisté, že revolver střílí tam, kam se míří. Toto by měl dělat člověk, co opravdu umí nastřelovat zbraně.
2. Teprve poté, se stoprocentně správně seřízenými mířidly a jistotou, že zbraň střílí tam, kam se míří, hledat a snažit se odstranit chyby v úchopu, strhávání apod., pokud mě to lítá jinam, než mířím...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#22 » čtv 30. zář 2021, 07:00

Hefaistos, tohle je přesně metoda jak se z revolveru nikdy netrefit,
to NEJDE nastřelit na stolici ani na laser
sight-alignment-figure-18.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#23 » čtv 30. zář 2021, 23:47

To že revolver střílí za roh je z 99% chyba střelce, nikoliv zbraně.
Třeba vám pomůže toto: https://www.youtube.com/watch?v=ke2LyslEU5o

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#24 » pát 1. říj 2021, 10:38

4mike píše:...to NEJDE nastřelit na stolici ani na laser
sight-alignment-figure-18.png

Proto jsem schválně psal, že to musí dělat člověk, co umí nastřelovat zbraně. Asi jsem měl rovnou upřesnit, že člověk, co umí nastřelovat i revolvery. Protože ty samozřejmě nastřelit na stolici jdou také, jen člověk musí vědět jak je správně upnout aby měl revolver reakci na zpětný ráz obdobnou jako v zápěstí, případně (v případě pevného upnutí) mít patřičné zkušenosti jakou musí vzhledem k váze zbraně a ráži a typu náboje udělat výškovou korekci aby to z ruky chodilo "na flek".



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#25 » pát 1. říj 2021, 12:14

Héfaistos: Revolver s mechanickými mířidly bývá zpravidla nastřelen správně. To, že z něho střílí někdo, kdo má olšové ruce a oko z kašparovy krávy je věc jiná. A jen tak mimochodem. Nastřelení zbraně s mechanickými mířidly by mělo patřit mezi základní dovednosti každého střelce. Ale dnešní mladá generace se řídí heslem, že "na všetko nám treba odborníkov", protože umí tak leda prd (teda čest vyjímkám).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#26 » pát 1. říj 2021, 12:52

Hefaistos a kolik jsi takhle nastřelených revolverů používal a kolik beden patron jsi z nich vystřílel ?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#27 » pát 1. říj 2021, 14:49

Určitě více jak ty. Vystřílené náboje už pár let nepočítám, ale bude to o dost víc jak stovka tisíc. Několik revolverů jsem kdysi i ustřílel k smrti, ale to byly Taurusy ještě z dob, kdy dělali šity (< r.2000) Jo a taky jeden Colt King Cobra - ale to byl křáp snad ještě horší jak ty Taurusy, narozdíl třeba od Anacondy nebo Pythonu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#28 » pát 1. říj 2021, 15:02

greenhorn píše:...Nastřelení zbraně s mechanickými mířidly by mělo patřit mezi základní dovednosti každého střelce...

Mno, to si upřímně nemyslím, protože pokud je to nováček, tak to prostě správně nenastřelí a akorát svoje chyby bude kompenzovat mířidly. Já už si nějakej pátek teda nastřeluji vše sám, ale nemohl bych říct, že ve svých telecích letech před pár desetiletími, když jsem měl ještě mokrej zbroják, bych byl schopen zbraň kvalitně a správně nastřelit.

Něco jiného pak je, když člověk střílí už nějakou tu dobu (a nejlépe nejprve pod dohledem zkušeného instruktora) a má eliminovánu většinu chyb v držení zbraně a spouštění. Pak má smysl, aby se naučil i nastřelovat zbraňe, ale to té doby imho ne.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#29 » pát 1. říj 2021, 16:44

Marně vzpomínám kdy jsem přinesl novej revolver a nemusel sáhnout na hledí. Už jsem si vzpomněl, nikdy. Vždyť to má do jednoho místa, jasně jen na 10 metrů, ale nemá to rozházený. Tak nevím co řešit úchopem, zkrátka nacvakat hledí.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#30 » pát 1. říj 2021, 16:48

Sorry, chtěl jsem napsat, že korekce je potřeba vždycky. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti