Jak se trefit s revolverem?

Krátké vícehlavňové zbraně


bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1 » sob 25. zář 2021, 12:15

Všiml jsem si, že témata okolo revolverů jsou tu celkem mrtvá, ale třeba se tu najdou zkušenější, co mi poradí.

Ve zkratce - nemůžu se trefit s revolverem. Chápu, že ideální by bylo, aby na mě kouknul někdo při střelbě, ale za zkoušku tady nic nedám.
Hlavně proto, že moje "soustřely" jsou až komicky posunuté, takže musím dělat něco fundamentálně blbě a třeba to bude někomu hned jasné.

Lítá mi to doprava. Bez výjimky, absolutně nic vlevo od středu. :)


Včera jsem byl poprvé provětrat nový revolver a reprezentativní první terč vypadal takto (další víceméně podobně, DA terče jsou ještě víc vpravo):
Obrázek

Původně jsem se zhrozil, že je to chyba zbraně, posouval hledí atd.. Ale pak jsem si vzpomněl, jak vypadalo moje první střílení se zapůjčeným revolverem cca. 2 měsíce zpátky:
Obrázek

tzn. úplně to samé, když pomineme že je to rozsypané i vertikálně, na čemž zapracuju, tak prakticky bez výjimky vpravo.

Pozná z toho někdo hned, co mrvím? :) Jasně, google, řekne "too much trigger finger" nebo "thumbing", ale při sušení se mi nezdá, že bych s tím nějak extra hýbal, takže bych to potřeboval asi vysvětlit trochu polopatě.

PS: pro referenci, z normální samo-nabíjecí pistole jsem někdy schopný na obdobnou vzdálenost (~11m), vyšší rychlostí, narvat těch 100 ran víceméně někam doprostřed, takže nějaký základ mám (terč minulý týden):
Obrázek,
jen očividně není aplikovatelný na revolver.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2 » sob 25. zář 2021, 16:13

Jako čistý teoretik (v oblasti revolverů), který se věnoval výzkumu toho, proč mi to lítá z Walthera doprava, jsem dospěl k tomu, že když mačkám spoušť, dojde k "napružení" zbraně v úchopu směrem doleva (proč k tomu dojde, je na jinou diskusi, ale pro tebe je to jedno).

Jakmile spoušť uvolní úderník, tak se současně (ta spoušť) uvolní taky, a tím pádem přestane kompenzovat to napružení v úchopu. V ten moment úderník ještě neodpálil, ale zbraň se z napružení vrací doprava, protože už nedrží na spoušti. Ve chvíli, kdy dojde k odpalu, je už vpravo.

Pokud se ti to děje ještě výrazněji při DA, kdy nejspíš působíš na spoušť větší silou, a tím pádem, hypotetické napružení by bylo větší, odpovídalo by to této mechanice. Nemám ovšem tušení, jak se chová spoušť revolveru, když uvolní kohout. Má tam taky možnost se ještě pohybovat dozadu, ale bez odporu?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » sob 25. zář 2021, 16:37

Myslím, že tohle nebude můj případ.
1) s PDP se mi to neděje, tu jsem schopný střílet relativně do středu, viz. ten třetí obrázek.
2) Obecně co popisuješ se u revolverů asi určitě dít taky může, ale tenhle model tam má tu gumovo-plastovou vychytávku, která jakýkoliv overtravel spouště znemožňuje.

Obrázek


Spíš si myslím (po dnešním sáhodlouhém zkoumání), že to bude to tlačení palců dopředu. Ono to je fakt minimálně, ale ty zásahy to posune.
Když střílím z pistole, tak mi zadní strana levého palce "blokuje" tlačení pravého dopředu/dolů.
Při mojí parodii na doporučený úchop revolveru je pravý palec "vespod" a nic mu tak (o to spíš, když člověk táhne DA) nebrání tlačit zleva+zezadu na rukojeť.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#4 » sob 25. zář 2021, 17:13

Někde na netu bylo kolečko chyb... Podle směru strhávání co děláš špatně.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#5 » sob 25. zář 2021, 17:15

bbobb: Aniž bych chtěl zpochybňovat tvoji zkušenost, to že se ti to neděje s PDP a mně ano, neznamená, že se to tobě nemůže dít na revolveru. To, proč se to děje, souvisí v úchopem, a jak se v něm rozloží síly tlaku na spoušť. Třeba se ti to u PDP neděje, protože tvoje ruce, nebo pažba prostě proti sobě sedí jinak než mně. Mně se to taky na Hellcatu, nebo Shadow 2 neděje.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#6 » sob 25. zář 2021, 18:06

Tak miř víc doleva..

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#7 » sob 25. zář 2021, 18:30

Na webu najdes instruktazni videa JM o tom jak si poskladat ruce na grip,
Na suseni spousteni je dobra hilzna položená na laufu (frajeri to dokazi i s minci na hraně)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » sob 25. zář 2021, 22:08

risa2000 píše:bbobb: Aniž bych chtěl zpochybňovat tvoji zkušenost, to že se ti to neděje s PDP a mně ano, neznamená, že se to tobě nemůže dít na revolveru. To, proč se to děje, souvisí v úchopem, a jak se v něm rozloží síly tlaku na spoušť. Třeba se ti to u PDP neděje, protože tvoje ruce, nebo pažba prostě proti sobě sedí jinak než mně. Mně se to taky na Hellcatu, nebo Shadow 2 neděje.


Myslel jsem to tak, pokud by naopak tvuj S2 zadny overtravel oproti PDP. Jinak to samozrejme prispivat muze, ale kvuli te 'brzde' ze spousti by to melo byt mene pravdepodobne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » sob 25. zář 2021, 22:33

Dej to do ruk nekomu jinemu. Pak je na rade poskladani ruk na revolver. To kolecko se zasahama nehledej, je to v 60% blbost. Videl bych to na nevhodnou velikost gripu vuci prstu na spousti. Vykasli se na poucky typu, ze mas mit stred 1.clanku prstu na spousti. Dej ho na spoust, jak to vyjde nejlip a mysli na tlak pri spousteni smerem ke strelci. U zbrani typu sa\da idealni pozici prstu budes mit max v 1 poloze, u nekterych lidi ani v jedne(muj pripad, da spoust moc daleko, sa moc blizko). A zkus strilet 1ruc, spousta lidi slabou rukou jen mrvi zasahy.
No a taky se neboj potocit hledim do strany, proto to je stelovatelne. Coz me vede k miridlum, kde velka cast je ma blbe citelne a dost mozna se proste jen blbe divas\srovnavas miridla.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#10 » ned 26. zář 2021, 18:48

Jo tohle myslim dost vyladim az budu mit nastrileno s revolverem vic, dik.
Urcite zkusim rozdil s jednou rukou, tim overim,jestli to mrvi neco ve slabe, nebo silne.

Jinak na hledi sahat prave moc nechci.. jasne, mohl bych to drzet blbe a posunout doleva, ale az si koupim dalsi rebolver, ktery nema stavitelne hledi, tak jsem v pr.. :)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#11 » pon 27. zář 2021, 08:37

Ten 2. odstavec je blbost. Setkal jsem se s revolverem, ktery mel mirne pretocenou hlaven, takze muska byla mirne do strany a muselo byt hledi uplne na dorazu, aby to chodilo rovne.
Za dalsi, 2 ruzne revolvery muzou chodit se stejnyma nabijema ruzne. Jednomu revolveru bude celkem jedno, co tam naladujes, ale druhy bude mit posun, kam to chodi.
Tim chci rict, ze z fabriky to nemusi byt nastelovane a i kdyby bylo, muze ti to s tvyma nabojema chodit jinam. A to jeste nezapocitavam chybu cloveka.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#12 » pon 27. zář 2021, 09:26

Chápu, ale když je to S&W "Performance Center" revolver, tak čekám, že je pravděpodobnější, že to střílí rovně.
Samozřejmě kdyby vedle mě stál někdo, kdo svým revolverem dělá 1 díru v desítce, a mohl mu to dát do ruky k porovnání, tak to udělám..



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#13 » pon 27. zář 2021, 11:34

A vis jestli to nastrelil nekdo kdo ma stejne oci a stejne naboje?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » pon 27. zář 2021, 16:34

Pokud to neni malorážka, musel by mi i identicky úchop

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#15 » pon 27. zář 2021, 17:05

Nedělejte z komara velblouda.
1) proveř zda pomůže změna polohy prstu na spoušti . (pálit bříškem nebo kloubem, nebo ještě posun víc na jednu stranu nebo druhou)
2) když to nepomůže, serid si miridla, od toho tam jsou.
hotovo dvacet.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů