Jak se trefit s revolverem?

Krátké vícehlavňové zbraně


Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#46 » ned 3. říj 2021, 20:24

Ja si koupil Smithe 60 LS 2" .357. kope to jako krava ale na 10m sem na pistolovem v cernem. Jako zatim jen 35 kusu naboju. Vice nepotrebuji, na mirenku to nemam. To jen k presnosti. Stavitelne to nema, jen zlabek. Treba je fakt zbran trochu mimo. Chce to pujcit i jinemu strelci a potom to nejak resit.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#47 » ned 3. říj 2021, 20:26

.38 spec +p se oznacuji imho zbrane ktere !muzou! strilet +p naboje, tedy silnejsi nez klasicke .38, nemyslim si, ze to je nutne podminka.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#48 » ned 3. říj 2021, 20:31

Jinak vypalovani komor, prechodoveho kuzele a podobne veci pri strelbe .38 z .357 mag povazuju osobne za vyvracene.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#49 » ned 3. říj 2021, 21:03

To je 138gr semiwadcuter na 25m přebitej do 38 nabojnice z 357. Mě to celkem funguje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#50 » ned 3. říj 2021, 21:08

Krasny vysledek a jeste krasnejsi revolver.
Muzes byt prosim konkretnejsi s tou strelou?



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#51 » ned 3. říj 2021, 21:39

Střely EU. To nestřílím pořád, párkrát do roka. Letos se mi to povedlo asi 3x a to jsem byl na střelnici zatím 63x. :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#52 » pon 4. říj 2021, 11:06

asi nedorozumění :-)
Héfaistos píše:….
to musí dělat člověk, co umí nastřelovat zbraně. Asi jsem měl rovnou upřesnit, že člověk, co [b]umí nastřelovat i revolvery. Protože ty samozřejmě nastřelit na stolici jdou také, jen člověk musí vědět jak je správně upnout aby měl revolver reakci na zpětný ráz obdobnou jako v zápěstí, …….


Hefaistos a kolik jsi takhle takhle nastřelených revolverů používal a kolik beden patron jsi z nich vystřílel ?

Héfaistos píše:Určitě více jak ty. Vystřílené náboje už pár let nepočítám, ale bude to o dost víc jak stovka tisíc. Několik revolverů jsem kdysi i ustřílel k smrti, …..

borec :!: posílám klíčenku, kam se seru s deseti sezonami IPSC revolveru.
O takový službe, kde by někdo zákazníkovi měřil sílu stisku a zohledňoval ergonomii úchopu pro nastavení restu jsem ani neslyšel, třeba by někomu pomohl kontakt na takový profíky

bbobb
malorážkový revolver Ti v tomhle příliš platný nebude
-pokud má ta 357 nějaký problém technického rázu (vývrt, uzamčení,...), další kvér ji nevyléčí
-pokud tu 357 držíš blbě, na 22LR úchop nevychytáš
-na sušení spouštění stačí vybít tu 357



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#53 » pon 4. říj 2021, 12:29

Já ale u sušení nepoznám, kam to reálně litá. :)
Že se trefim úplně stejně blbě s 22LR je ta nejlepší varianta. To znamená, že ten revolver je naprosto OK a můžu trénovat levněji i s 22LR.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#54 » pon 4. říj 2021, 17:49

4mike píše:kam se seru s deseti sezonami IPSC revolveru.

Revolvery střílím od pětadevadesátýho, takže teď jedu cca šestadvacátou sezónu. Sice nejsem žádnej "mistr z IPSC", ale zato na rozdíl od toho vím, jak se nastřelují. Chápu, že když se s tím někdo nesetkal, tak ani neví, že např. existují nastřelovací stolice pro krátké zbraně se seřiditelným odporem kloubu simulujícího otočný pohyb zbraně v zápěstí (třeba tady: https://ransomrest.com/the-master-series-rest/)

gunmount.jpg

Kteréžto resty umí naprosto v pohodě ten revolver nastřelit.

Takže místo jízlivých keců (Kde jsem tvrdil, že je třeba zákazníkovi měřit nějakou sílu stisku? Kde?) se raději přiuč.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 bbobb - Jak už jsem napsal, dej to do ruky někomu, kdo umí z revolverů střílet, případně to střel ze stolice. Nemusí to být nutně přesně taková, jako postuju v tomto přízpěvku výše, stačí obyčetný rest pro střelbu z ruky jako je třeba něco takovéhoto:

revolverrest.jpg

Ale to vyžaduje tu možnost si k tomu sednout a tu jsi vlastně říkal, že na střelnici nemáš, tak nic. ;-) Nebo prostě zajdi na lépe vybavenou střelnici, kde mají nejen možnost střelby v sedě s oporou, ale i nějaký ty bagy/resty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#55 » pon 4. říj 2021, 18:27

Dneska jsem koupil 22LR revolver..
1) je k nemu i nastrelny terc, takze vim, ze to lita rovne
2) ma podstatne tezsi DA a ta mne prozradila i na sucho. Vlastne je to co popisoval risa nekde uplne na zacatku: v moment, kdy zacina padat kohout, s tim uhnu doprava a nahoru. Neni to strhavani ve smyslu, ze bych ocekaval zpetny raz nebo tak. Proste to drzim krive, protoze se mi to tak drzi lip a tezko se mi ta spoust taha rovne dozadu.
Nezbyva nez susit a posilovat prsy/zapesti.. :)
Ale myslim, ze i s tim 22LR bude sranda. I kdyz s nim to v DA strhavam tak, ze budu rad, kdyz to bude v terci :D



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#56 » úte 5. říj 2021, 19:55

Chce to na střelnici půl hodiny s někým, kdo to s revolverem umí. 686 v 6" musí střílet přesně, pokud nemá výrobní vadu, jak .38 Spec. tak .357 Mag.
Pokud je cílem terčová střelba, chce to najít slabší laborace v hilznách .357 Mag. a přebíjet. Je to spolehlivý způsob, jak využít potenciálu zbraně.
Ale občas se najde střelec, který má "pistolovou ruku" a s revolverem se prostě nesrovná. Není to běžné, ale už jsem to viděl.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#57 » úte 5. říj 2021, 21:35

Ale dyt soustrel nebyl problem. Problem je, ze z fabriky je kver nastreleny na 357 a nekdo se pak divi, kdyz to krmi 38specialem, ze to chodi jinam.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#58 » úte 5. říj 2021, 22:11

bbobb píše:Tak neni staveny mi prijde u .38 v .357 revolveru trochu z cesty.

Kdyz ma strela 38special 3,4mm bez vedeni ve valci, fakt to neni to same a nemuzes se divit, ze to lita jinak. Takze kdyz nekdo postavi 357 revolver, tak to, ze z toho jde vystrelit 38special nerovna se, ze je to na 38special stavene. To proste z fyzikalniho hlediska ani nejde.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#59 » stř 6. říj 2021, 15:33

Střela (158grs) .38 special je usazena minimálně 8 mm v nábojnici (u WC i více), takže než se dostane celá ven z nábojnice, která ji "vede", je už dávno vedena válcem. V tom bych problém neviděl. Než jsem začal přebíjet, tak jsem ze všech svých 357 revolverů střílel často i 38 spec. a nikdy to nelítalo nějak moc extrémně jinak. Zvlášť pokud člověk střílel s oporou (z bagu, restu ap.) a eliminoval strhávání, tak rozdíl byl pouze ve vertikální rovině.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#60 » stř 6. říj 2021, 20:30

Jelikoz neni strela zezacatku vedena, je prakticky vedena jen nabojnici a cim vic je opotrebovana, tim vic kolisa pevnost nabojnice, vytahovaci sila, tlaky. Proste to neni dobre. To ze ti 38 nelitaly mimo je tim danym kusem revolveru, muj lital proste jinak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů