Smith & Wesson 686 vs Colt Python

Krátké vícehlavňové zbraně


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#31 » sob 14. kvě 2022, 10:50

Shanim, ale jak uvedeno vyse, na jetej kousek z komise koule nemam. To by muselo byt tady od nekoho, idealne s historii na foru, aby to nebyl nejakej kram



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#32 » sob 14. kvě 2022, 10:55

Dragunov píše:Chapu ja to myslel s tim srdcem spíš obecně na výběr Colt vs. SW. Technicky vzato ma dle mého SW prostě navrch. Ale Colt chápu pěknej je takže pokud řiká srdce Colt a sedí v ruce...

Ono to jde naučit poznat různé vůle, na xo koukat plná YT. - spiš než ustřileneho kusu u těhle druhu revolveru bych se bál pravě kutila domácího.
Pokud byl revolver ale koupenej tady jako novej a někdo jen točí zbraně nebál bych se toho.

Jo u dotaženýho revolveru staryho 50 let tam jo.
Ale nová je nová.

A mebo jít cestou Alfa Steel...viděl jsem sice i Alfy kde měli asi ve vystupni kontrole blbej den a esteticky to nebylo ono, ale jinak za ty peníze...


Hele jo, ten Colt esteticky vypada rozhodne lip, ale z meho pohledu nejspis ne o tolik, aby to ospravedlnilo jeho o vice jak 20k vyssi cenovku. Navic, co jsem mel moznost zkouset v krame spoust, tak mi prislo, ze S&W 686/586 ji ma o poznani lepsi nez Colt Python. Ale zase to bylo nasucho…realita muze byt jina samozrejme.

Presne tak, proto se vyhejbam komisnim kouskum nekde v krame. A jak rikas, nova je nova. Jen mi trosku sere, ze to u nas neni jako v USA, kde jich ma prodejce vic od jednoho modelu a muzes si vybrat ten subjektivne i objektivne nejlepsi. U nas jsi rad, ze ma jeden kousek za pul roku a ber nebo nech bejt.

Alfu nechci, v tom mam jasno. Bud S&W nebo Colt proste…nic jineho.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#33 » sob 14. kvě 2022, 10:59

antonspelec píše:Shanim, ale jak uvedeno vyse, na jetej kousek z komise koule nemam. To by muselo byt tady od nekoho, idealne s historii na foru, aby to nebyl nejakej kram


Historie kecala na fóru nezajistí, že ti neprodá krám.
Pořád platí pravidlo, že pokud chci kupovat z druhé ruky auto a nerozumím tomu, tak s sebou vezmu mechanika, když kupuji revolver, tak totéž (dobře, nemusí to být zrovna puškař, stačí, když tomu bude rozumět).
Navíc v současnosti člověk nemá jistotu, že nekoupí vergl ani u nového Coltu nebo SW, tak to prostě je. Je to smutné, ale je už větší pravděpodobnost, že nová Alfa na tom bude z výroby líp, než předchozí dvě.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#34 » sob 14. kvě 2022, 11:08

Myslel jsem to tak, ze jsem tady dost dlouho na to, abych vedel, kdo je jen kecal a kdo tomu rozumi. A navic se s par lidma odsud znam a zbrane uz jsem taky od lidi tady kupoval a zkusenosti dobre.

A je to tak, ani nakup nove zbrane neni zaruka, ze bude OK. Viz v jinem vlakne moje patalie s fungl novou Benelli Supernova.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#35 » pon 16. kvě 2022, 07:37

Střelec píše:. Je to smutné, ale je už větší pravděpodobnost, že nová Alfa na tom bude z výroby líp, než předchozí dvě.

To je se nezaklada na moji zkusenosti. Alfa se sama od sebe rozpadne, pokud ji nerozdelas a nezakapnes vse, co jde lepidlem na zavity. A to nemluvim o neopracovanem spoustaku v DA a celkovem chodu a vulich.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#36 » sob 21. kvě 2022, 22:16

Dnes som mal zhodou okolnosti moznost osahat si a dat par ran zo stareho 6" Colt Python (kolega vydrazil a dovliekol z Nemecka). Tusim 80e roky. Spracovanie perfektne, spust takisto super, prakticky neexistujuce radialne / axialne vole na valci ... ako oproti tomu vsetky Rugre a SW co som mal cest su hrkalky. Nadherne a kvalitne spravena zbran, po skusenostiach s inymi kusmi od Colta som si stale hovoril ze povest toho revolveru je dost velka bublina ... ale priznavam ze som sa mylil - toto bola fakt bomba.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#37 » ned 22. kvě 2022, 11:11

Pokud člověk narazí na kousek ze správných let (tak do těch 70. až 80.) a v dobrém stavu, tak je to oproti novovýrobě vždycky bomba. Měl jsem možnost si prohlídnout pár starých Coltů a SW v nových stavech a super. Chtít revolver, tak asi hledám něco takového, ale zase nemůžu mít všechno. Ty správné roky jsou nakonec i dost v ceně.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#38 » ned 22. kvě 2022, 13:54

Jeste bych dodal, ze v tech dobach byla trava zelenejsi. Par starsich s&w v dobrem stavu z podobnych let mi proslo rukama a zadna hitparada to nebyla. Proste normalni revolver. Naopak mi prislo obrabeni viditelnejsi. Vule normalni. Kdyby v tech letech bylo vse tak paradni, jak si tu nekteri maluji, tak by ladici revolveru vymreli. Kazdy revolver se da ladit\dopasovavat, ovsem s diskutabilnim vysledkem v terci.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#39 » ned 22. kvě 2022, 14:26

No, ten svoj prispevok som postol prave preto ze rozhodne nezastavam nazor ze plosne bol kedysi svet iny, lepsi a ziarivejsi, plny zelensej travy a kvalitnejsich revolverov ;) . Ale ten kus bol co sa tyka spracovania zatial skutocne to najlepsie co som videl - a to som v rukach uz co to drzal.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#40 » ned 22. kvě 2022, 18:57

MM píše:Dnes som mal zhodou okolnosti moznost osahat si a dat par ran zo stareho 6" Colt Python (kolega vydrazil a dovliekol z Nemecka). Tusim 80e roky. Spracovanie perfektne, spust takisto super, prakticky neexistujuce radialne / axialne vole na valci ... ako oproti tomu vsetky Rugre a SW co som mal cest su hrkalky. Nadherne a kvalitne spravena zbran, po skusenostiach s inymi kusmi od Colta som si stale hovoril ze povest toho revolveru je dost velka bublina ... ale priznavam ze som sa mylil - toto bola fakt bomba.

No, tohle by samozrejme byla idealni varianta, ale jak rikam, jsem v revolverech naprostej laik a tudiz by takova cesta na vlastni triko byla totalnim hazardem.

Nezivi se nahodou ten kolega dovazenim Pythonu do CR;-)? Ze bychom se domluvili, aby mi taky nejaky pekny kousek dovezl…za poplatek samozrejme…



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#41 » sob 28. kvě 2022, 20:56

Ono je to těžký - kouzlo starejch kvérů a revolverů je v tom, že je to staré dobré obrábění s podílem ruční práce a dopasovavání. Doted se mlátim do hlavy, že jsem nekoupil Dirty Harry SW 29 protože přece jen těm byla věnovaná notná péče.

Takový hezký Python z původní produkce je ceněný kus - až tak až bych se z toho bál střílet. Navíc s pověstí Pythonu jako nepřiliš odolné fajnovky...furt by mi to hlodalo v hlavě.

Na IWE jsem vyzkoušel snad všechny revolvery co tam byly a jako absolutní vítěz byly revolvery od firmy Spohr. Z toho DA jsem málem padl. Jako jo je to moderna, jo royal blue černění to nemá, ale novej Python to nechá dalece za sebou.
Lepši strojovna byl už jen Janz, ovšem na to by nestačili ani obě ledviny a játra. :lol: A jako ten rozdíl nebyl tak velkej.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#42 » úte 31. kvě 2022, 12:48

Jako jo, to je fakt, ze s temi starymi aby se clovek bal i vystrelit pomalu. Ale to bych v mem pripade nevidel jako problem. S revolverem to budu mit stejne jako s pakovkou - svatecni strelba 2-3x rocne po krabicce naboju. A jinak na kochacku. A to by snad mel vydrzet i starsi kus.

Jinak dneska jsem si byl v jednom krame v pro drobnost k cisteni a zrovna tam meli vystavene ruzne nerezove S&W, vcetne toho 686 (6 i 4 palce) a byly uplne stejne zprasene znacenim jako ty na tech fotkach vyse. A jeden pan si je tam akorat prohlizel a ptal se prodavace:

“To si jako nekdo koupi, tuhle hruzu? Vzdyt je to jako kdybyste si kupoval novyho cervenyho Mustanga a na haubne, na blatniku a dverich bylo vyrazeny bilou barvou VINko.”

Lip bych to fakt nepopsal :ugeek:



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#43 » stř 1. čer 2022, 15:09

No za to by fakt někdo zasloužil nakopat. Jsou to běžný kvery ale tohle bych neudělal ani Taurusu.Ted je na huntingu zrovna stejná zbraň jako mám já 686-6 akorat ja mám 2018 tohle je 2019. Tam je to ještě jemně. Prý málo nastřileno, čemuž bych i věřil s touhle rukojeti je to na prd. :lol: 18 K je slušná cena. Oproti cenam Pythona to skoro stojí risknout :lol: :lol: Ale chapu modřená klasika na kochacku co pujde do ceny to není.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#44 » stř 1. čer 2022, 19:22

Jo a navic je ta rukojet hnusna. Ale to je resitelny, za par stovaku se necha poridit od Hogue lepsi. Kdyby to byl sestipalec, tak bych se nejspis panovi ozval, za tu cenu je to na ozkouseni pohoda. Ale ctyrpalec fakt nechci. Mozna si dam nakonec poptavkovy inzerat tady…



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#45 » ned 12. lis 2023, 11:46

Ozivuju tema…tentokrat uz asi neodolam a nejaky ten revolver poridim…nejspise toho Pythona, ale treba takova Anaconda, to je taky peknej kver :mrgreen:

Chtel bych se zkusenejsich zeptat, jake strelivo (typ strely) je nejvhodnejsi pro revolvery Colt? Predeslal bych, ze prebijet nehodlam.
Asi schroustaji vsechno, ale jiste je neco vhodne vice a neco mene. Nejde mi ani tak o rozliseni pri treninku ci pripadnem noseni, protoze nosit neplanuju a strilet budu jen do ruznych tercu na strelnici (od papiru, pres kanystry az po odolnejsi terce). Zajima mne treba co se tyka spineni zbrane, jeji spolehlivosti apod. Je treba nejaky vyrobce lepsi nez jiny?
Koukal jsem, ze S&B dela uz i .38 Special a .357 Magnum v NONTOX verzi a udajne to ma o dost mene spinit zbran. Jsou s tim nejake realne zkusenosti a nebo je to jen kec a za ten priplatek oproti normalnimu strelivu to nestoji?

A dale bych se chtel zeptat na cisteni revolveru…dela se tam neco vyrazne jinak nez u semi-auto pistoli prosim? Zejmena kdyz je to lesteny nerez. Je potreba nejaky specificky vercajk poridit? A jak je to s mazadly/cistidly? Kdybyste nekdo meli i typ, jakou poridit cistici sadu na revolvery, budu rad 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti