Smith & Wesson 686 vs Colt Python

Krátké vícehlavňové zbraně


dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#16 » pát 7. led 2022, 22:46

ant: Jediny, o co jde je, aby byl clovek s tim vyberem pak spokojenej.

Tesat do kamene.
Snad nebudu moc ot. Přesně před rokem jsem řešil podobnou věc. Přesněji dovoz 5-6 palce .357 ze států nebo odkukoliv. Po nervech a různých nemožných komunikacích se naskytla alfa nerez v záruce za míň než třetinu ceny sws 686.
Jako jasně, v posteli při mazlení občas ujedu a řeknu jí Smithe. :mrgreen: Ale narozdíl od žen bouchačky neprudí...

EDIT: Přeju šťastný výběr ;)



slavetin
Příspěvky: 27

Příspěvek#17 » sob 8. led 2022, 10:28

Asi bych podepsal skoro všechny předchozí odpovědi. Každý má ale na věc svůj pohled, podle vlastní zkušenosti. Já moc nehledím na vzhled zbraně, ale protože jsem sportovní střelec a jsem pořád někde na závodech, tak mi jde přednostně o přesnost a spolehlivost. Např. u mířenky, kdy je čas při nevystřelení náboje, znovu natáhnout kohout a znovu spustit, či u jiné zbraně přebít, spolehlivost by se dala krátkodobě přežít, ale např. u závodů SP 30+30 či VP 30+30, kdy se střílí 30 ran otoče, to prostě bez té spolehlivosti nejde.
Pokud jde o řešení uvedeného dilematu, já sám preferuji Python, ale to je naprosto vedlejší. Za dané situace nezkušeného kupce bych nekupoval starší drahou zbraň bez pomoci někoho spolehlivého zkušeného!!! Prostě bych čekal tak dlouho, až bych někoho sehnal! Jinak bych raději koupil novou zbraň. Už jsem vyměnil dost zbraní, z revolverů jsem zůstal u SW, ale přiznám se, že většinu závodů teď střílím šestipalcovou ALfaProj v ráži 38 SW. Při seštelování spouště (u mě vždy u puškaře) střílí skvěle a má úžasné soustřely. Ale jde o to o jaký závod jde, co se střílí, v jakém počasí atd. Někdy je SW lepší, jindy vezmu třeba Tauruse atd..
Ještě obecně ke koupi starší zbraně. Podle mé zkušenosti v obchodech jsou dost často hodně ostřílené šunty. Často ani na místě se to při důkladné prohlídce a vyzkoušení nasucho nezjistí. To až po několika desítkách až stovkách ran. Také jsem si tak občas naběhl, teď jsem dokonce koupil ostřílenou zbraň vědomě, protože jiná tu k sehnání nebyla, ale hned jsem objednal náhradní díly a snad ji dám dohromady, protože soustřely má dobré. Spíše věřím v přímou koupi od ověřeného střelce s dobrou pověstí.
Omlouvám se za dlouhé povídání, ale doporučuji opravdu spíše obezřetnost a nic neuspěchat, to teprve po letech člověk zjistí, že je blbost někam pospíchat, zbraně jsou a pořád dokola budou další a další. Na nákup starší zbraně radím vzít někoho znalého, jinak spíše novou zbraň (ale i tam může být zbraň na reklamaci), když revolver, já z levných a spolehlivých prověřených mou praxí uznávám Alfa Proj, s firmou maximálně vstřícnou k jakémukoliv požadavku. Přeji hodně štěstí při výběru a nákupu!



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#18 » pon 10. led 2022, 20:53

Za stavil jsem se dneska na krame kouknout na S&W a Colt revolvery. Nechal jsem si ukazat ve .357 model 686 a Pythona a pak ve .44 model 629 a Anacondu. Vsechny v sestipalci, jen ta 629 byla tusim sest a pul. Jsou to fakt poradna tezitka 8-)
Subjektivne, na prvni dobrou jsem shledal nasledujici:

-nejlepe padnouci do ruky: Python
-nejlepsi spoust DA: 629
-nejlepsi spoust SA: 686 (o fous pred Pythonem)
-nejlepsi zpracovani povrchovky: Python
-nejlepsi zpracovani strenek: 629

Myslel jsem podle videii a fotek z netu, ze ten matny nerez bude vypadat nazivo lip. Ta konkretni 686 fakt nic moc, 629 lepsi. Python a Anaconda v lesklem nerezu vypadaly prekvapive lepe nazivo nez na fotkach.
Nicmene vsechno vyse uvedene bledne oproti hlavnimu failu, kterym trpi S&W revolvery, tedy alespon vsechny ty, co byly skladem. A tim je naprosto nechutne a prasacky provedene cipove znaceni, vcetne cisla zbrane na viditelnych mistech valce, ramu i hlavne, ktere je barevne a tudiz na nerezu jako pest na oko a z meho pohledu tu zbran v podstate znehodnocuje. Prodejce rikal, ze S&W chodi do Evropy pres Belgii, kde to takhle zprasi a tuzemsky dovozce uz to tak dostane. Colty se naproti tomu udajne vozi pres Italii, kde to znaci decentne-valec je treba ocislovan vnitrku, kde se vkladaji naboje.

Cili suma sumarum - velke zklamani, ale zase na druhou stranu usetrim…a nebo mozna ne, pokud pujdu do Pythona :mrgreen:

Zde par fotek…
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#19 » pon 10. led 2022, 20:58

Jestli je Python zamykany stale pouze vzadu... Musi to byt nutne nerez? S&W 586 byly nadherne.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#20 » pon 10. led 2022, 21:11

Nemusi, ale rikam si, ze to modreni uz neni co byvalo u tech starsich. Navic to problem neresi, protoze je to tak u vsech S&W, takze i na nem bude nejspis tohle prasacke znaceni. Jedina moznost je, podle prodejce, se obratit na dovozce a pokusit se s nimi domluvit, aby pri pristi dodavce zkusili domluvit u jednoho kusu (za priplatek) oznaceni na mene exponovanych mistech. Takze platit penize navic za to, abych dostal nezprasene zbozi, za ktere platim…sileny :x



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#21 » pon 10. led 2022, 21:55

Starsi kus z Nemecka by to tak mitn nemusel. Ale je to ponekud loterie... Ale to na fotkach je fakt sileny. To vyslovene rika - nekupuj me. Vzhledem k datu 2021 hadam ulitba Smernici. (blicismajlik)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#22 » pon 10. led 2022, 22:15

Ulitba smernici by to bylo, kdyby stejne zpraseny byly i ty Colty. Takhle je to nejspis jen lemplismus a lennost.

Jo, presne…NEKUPUJ ME…a lidi nekupujou-prodejce rikal, ze ma lidi, co ne rok cekali a kdyz pred Vanocema prisla zasilka a v ni tohle, par zakazniku mu reklo, at si je strci nekam.

Starsi kus je moznost, ale jsem v tom lajk, cili moc velky riziko, ze koupim sunt.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#23 » úte 11. led 2022, 00:48

Screenshot_20220111_004139_com.android.gallery3d.jpg
Screenshot_20220111_004129_com.android.gallery3d.jpg

Zkus Kentaur, tahají si to sami a má to naší zkušebnu. V podstatě skrytě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kousec
Příspěvky: 5

Příspěvek#24 » ned 30. led 2022, 17:26

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/54 ... 6-6-palcu/

Pokud ještě sháníš, možná už bude prodaný



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#25 » stř 2. úno 2022, 17:48

Tak tohle značení jsem teda neviděl - mám poměrně novou 686, laserem značená Belgie. A na valci je jen malinkej CIP a jak je šedej ani nejde vidět. Belgickej proof na přechodovem kuželu.

Jinak tahle gumová rukojeť na SW je hrozna, ja koupil z bazaru už s dřevěnými Hogue.
Jako zase bych se toho nebál, podíval se na YT na videa na ci si dat bacha a že by nás někdo prodával vyloženej zgarb to se snad nestává. 686 by toho měla vydržet hodně. Neni to model 19. U starších kusů pozor maji jiný tvar zadních mířidel a taky mušku na pevno.

Pythony staré produkce jsou krasný - Coltí černění je pecka. Ale mají pověst nachylných květinek a je to stará konstrukce kde je všechno naopak. :lol: Drážky, otáčení válce, deska...
Bohužel, novej Smith nemá uplně to kouzlo těch starších (mám 686-6) Cim vyšší cislo za pomlčkou tím novějši - takže: MIM díly, udernik ve zbrani (nema nic moc vliv) nema "pinned" hlaveň ani "recessed" komory.
Ja chtěl vždycky 2.5 palcovej Ruger GP100 což je chytře navrženej kapesni tank - ale 4palec Smith to vyhral.

Co se čištění nerezu týče tak v pohodě - co nejdřív utřít a očouděný valec jde odrbat kartáčem, scotch britem, houbičkou na nadobi nebo to někdy beru ultrazvukem.
Doporučji na Brownels kpupit sadu šroubováku s bitama pro revolvery SW a přikoupit k nim imbus bit na střenky. Podstatně lépe se čistí válec sundaný z rámu. Navíc nehrozi domrvení šroubů.

Mě zaujala Alfa steel a mám rád Ruger. Akorát jak je litej tak je takovej...větší a spoušť má asi SW o něco lepší.

Kousec: Zrovna tady bych se obaval že do togo někdo vrtal. Což doslova udělal ten šroub v lučíku a střenky ohlazený do leskle černé...no nevim. Jak by toghe mělo dožvejkaný šrouby tak bych se bal co dělal uvnitř



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#26 » stř 2. úno 2022, 20:00

to kousec:

Diky, ale do jetyho fakt nejdu, protoze tomu vazne nerozumim.

to Dragunov:

Hele fakt ne, jetej jedine od nekoho, kde je zaruka, ze mi neproda sunt nebo to vybirat s nekym, kdo se fakt vyzna. Ale nikoho takovyho nemam, takze budu muset pustit chlup za funglovku.

Jinak diky za sdileni zkusenosti.

Ja jsem tedka trosku zmenil priority a vzhledem k tomu, ze zdroje nejsou neomezene, tak revolver jako “nice to have” kver musi pockat. Uvidim, jaka bude situace, az na nej dojde, ale je mozny, ze skoncim u soucasnyho Pythona. Mel jsem ho zase v ruce-jeden znamy si ho poridil spolu s Anacondou a fakt krasa



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#27 » čtv 3. úno 2022, 18:29

Chapu novej je novej a ten Colt je peknej. Někdy prostě srdce vítězí...všichni to asi známe. Já to s bazarem risknul protože mi už dobihalo nakupko. A docela to vyšlo. Ale v komisich byvaji kdovijake hruzy...třeba u Brymove kdyz vidim ceny a ty kousky tak nevim nekdy jestlinse smat nebo brečet.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#28 » čtv 3. úno 2022, 20:10

To neni ani tak o srdci, jako spis o pragmatismu v podobe predchazeni zklamani. Ten novej Colt je peknej na oko, to jo…a taky stoji poradnej ranec. A proto bych s chuti vzal jetej S&W za polovic, mit zaruku, ze to nebude pasticka…ale zatimco pistoli posoudit umim, tak revolver absolutne ne. Cili leda bych to vzal od nekoho proverenyho tady nebo kamose, kde ma clovek jistotu, ze nedostane mrdku. Ale jelikoz tu moznost nemam, jevi se mi jako logicka moznost novej kus

Co se tyka komisnich kousku, tak mam podobne zkusenosti. I kdyz teda ne primo u Brymove, ale jinde. Ja celkem chapu, ze ne kazdy ma zbrane jako “fetis” a zalezi mu na tom, jak vypadaji, ale podle me se v tom projevuje obecne neschopnost lidi si vazit veci a udrzovat je, aby vydrzely a dlouho fungovaly.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#29 » čtv 17. úno 2022, 15:43

Chapu ja to myslel s tim srdcem spíš obecně na výběr Colt vs. SW. Technicky vzato ma dle mého SW prostě navrch. Ale Colt chápu pěknej je takže pokud řiká srdce Colt a sedí v ruce...

Ono to jde naučit poznat různé vůle, na xo koukat plná YT. - spiš než ustřileneho kusu u těhle druhu revolveru bych se bál pravě kutila domácího.
Pokud byl revolver ale koupenej tady jako novej a někdo jen točí zbraně nebál bych se toho.

Jo u dotaženýho revolveru staryho 50 let tam jo.
Ale nová je nová.

A mebo jít cestou Alfa Steel...viděl jsem sice i Alfy kde měli asi ve vystupni kontrole blbej den a esteticky to nebylo ono, ale jinak za ty peníze...



kousec
Příspěvky: 5

Příspěvek#30 » ned 1. kvě 2022, 17:47

Pokud ještě sháníš tak na Bearece je teď 686 za 18 tisíc.

http://www.beareka.cz/revolvery/revolve ... -686-5.htm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů