Smith & Wesson 686 vs Colt Python

Krátké vícehlavňové zbraně


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1 » sob 1. led 2022, 13:08

Stastny Novy rok 2022 vsem, hodne zdravi a plne trezory 8-)

Zachtelo se mi revolveru. Zadny nevlastnim, ani jsem nikdy nevlastnil, pouze si obcas z nejakeho vystrelim, kdyz jdu na strelnici se znamym, co soutezi v cowboy action shooting. Nejdrive jsem si rikal, ze by to mel byt .44 Magnum, protoze je to klasika a poradna rana, ale postupem casu jsem to prehodnotil, protoze to znamena dalsi razi v trezoru a taky proto, ze mam pakovku ve .357 Magnum a v tehle razi mam rovnez prisun prebijenek od vyse uvedeneho kolegy, takze se revolver v tehle razi jevi jako lepsi volba.

Abych predeslal - stejne jako u te pakovky se bude jednat o svatecni zbran, “do vitriny na kochacku”, se kterou za rok vystrilim tak 200 naboju. Z toho plyne, ze se mi musi vizualne libit. Nelibi se mi design cowboy revolveru a chci dlouhou hlaven, idealne 6 palcu. Aktualne jsem se propracoval ke dvema moznostem:

Smith & Wesson 686 s hlavni 6 palcu

Colt Python s hlavni 6 palcu

Rugery a Taurusy se mi nelibi.

Lehce jsem preferoval nerez povrchovku, nez jsem se docetl, ze je misty problem ji udrzovat cistou, i kdyz clovek zbran vypucuje hned po strelbe.

Ceny novych asi neni potreba rozebirat, kazdy je umi vygooglit. Je skutecne Python o tolik lepsi, aby to ospravedlnilo ten cenovy rozdil vice nez 20 tisic, nebo se jen Colt snazi vytriskat co nejvic na legendarnim jmenu?

Pak je tady moznost nakupu starsiho kusu, ktera je zminovana jak tady na foru, tak zejmena na tech americkych s tim, ze idealne poridit neco vyrobeneho tak do roku 1980, kdy se jeste zbrane rucne dopasovavaly a i kvalita pouzitych materialu byla o nekolik radu vyse nez dneska. Osobne bych rad, aby ten revolver byl proste “na furt”, kvalitni kus zeleza.
Koukam, ze treba Beareka ma dva starsi Pythony 6 palcu aktualne v nabidce:

http://www.beareka.cz/revolvery/2391-10 ... on-357.htm

http://www.beareka.cz/revolvery/colt-py ... k85786.htm

Ale problem je v tom, ze jak se v revolverech nevyznam, absolutne netusim, jak poznat, ze nekupuju zajice v pytli. Jedna vec je, kdyz clovek kupuje jetou CZ-75 nebo Glocka za par tisic, ale vysolit kolem 40k za skoro 50 let starej revolver, to je trosku neco jineho.

Zajimalo by me, jak se na vyse uvedene dilema divaji mistni znalci revolveru? Prehledl jsem neco ve svych uvahach? Je tam nejaka blbost? Moc to resim a mam vzit novy S&W 686/Python a nebo se mam pidit po starsim kusu?

Diky moc predem za nazory a komentare

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » sob 1. led 2022, 15:38

Jestli to chceš na střílení tak SW a v nerezu. Jestli to má zůstat voňavka tak vol srdcem. :-)

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#3 » sob 1. led 2022, 22:33

antonspelec píše:Lehce jsem preferoval nerez povrchovku, nez jsem se docetl, ze je misty problem ji udrzovat cistou, i kdyz clovek zbran vypucuje hned po strelbe.



Na střílení mám v nerezu 2 smiťáky.Problém nebo spíš pseudoproblém je v tom že na nerezu je vidět na první pohled každé tmavé smítko a ohul na přední části bubnu.To co mě na nerezovém praští hned do očí na černém SW vidím až když začnu "zkoumat".
Je to ale přesně jak píše sided.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#4 » sob 1. led 2022, 23:24

No hlavně si vem sebou někoho kdo revolverům rozumí. To platí u nového i starého kusů. U starých revolverů může nastat problém s náhradními díly. To co šlo sehnat před pár lety dnes už neplatí. 686 neuděláš chybu ale je třeba zkontrolovat konkrétní kus.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#5 » sob 1. led 2022, 23:34

Dobrý vkus obě aletenativy jsou legendy. Co soudruh to názor. Za sebe bych šel starých nestřílených kusech, pokud na to máš čas a trpělivost, jejich cena stále poroste. Nerezák je krásnej, ale SW v tom namodralém brynýru je taky užasnej. Pytlák v reedici měl dost problémy s kvalitou, bohužel i 1911 (Colt) jsem před pár měsíci odmítl převzít, byl to zmetek. Hnedka po svátcích si pofrčím po GP100 (kluci ještě jednou moc díky za info) a dost se bojím na jaké zpracování se mám připravit.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#6 » ned 2. led 2022, 12:54

staM píše:
antonspelec píše:Lehce jsem preferoval nerez povrchovku, nez jsem se docetl, ze je misty problem ji udrzovat cistou, i kdyz clovek zbran vypucuje hned po strelbe.



Na střílení mám v nerezu 2 smiťáky.Problém nebo spíš pseudoproblém je v tom že na nerezu je vidět na první pohled každé tmavé smítko a ohul na přední části bubnu.To co mě na nerezovém praští hned do očí na černém SW vidím až když začnu "zkoumat".
Je to ale přesně jak píše sided.

A jde to alespon dolu, kdyz se to udela hned po strileni, nebo se to “sundat” neda?

Jinak je ten nerez ale asi ve vsem lepsi, kdyz to chce clovek na strileni…treba kdyz to clovek nejak tukne, da se to prelestit, coz u toho tmaveho-modreneho tak snadne nebude



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#7 » ned 2. led 2022, 12:57

KarelSmid píše:No hlavně si vem sebou někoho kdo revolverům rozumí. To platí u nového i starého kusů. U starých revolverů může nastat problém s náhradními díly. To co šlo sehnat před pár lety dnes už neplatí. 686 neuděláš chybu ale je třeba zkontrolovat konkrétní kus.

Dik za pripominku. Ale obavam se, ze to asi nepujde, protoze i kdyz takoveho cloveka znam, bydli celkem daleko a moc casu nema. Prave proto jsem trosku rezervovany k nakupu starsiho. Ten novy bych snad mohl zvladnout sam - muzes prosim shrnout do par bodu, na co se zamerit?


Osobne mam bohuzel zkusenosti takove, ze ackoliv zbran pri nakupu vypada naprosto v poradku, az pri strelbe se ukazalo, ze to je sunt a zmetek. A to byla prosim spickova zbran ve sve kategorii



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#8 » ned 2. led 2022, 13:09

DesertEagle píše:Dobrý vkus obě aletenativy jsou legendy. Co soudruh to názor. Za sebe bych šel starých nestřílených kusech, pokud na to máš čas a trpělivost, jejich cena stále poroste. Nerezák je krásnej, ale SW v tom namodralém brynýru je taky užasnej. Pytlák v reedici měl dost problémy s kvalitou, bohužel i 1911 (Colt) jsem před pár měsíci odmítl převzít, byl to zmetek. Hnedka po svátcích si pofrčím po GP100 (kluci ještě jednou moc díky za info) a dost se bojím na jaké zpracování se mám připravit.

No, ja bych samozrejme taky nejradsi nejaky stary, nestrileny kus. Ale ma to nekolik ALE…kdyz pominu to, ze se v revolverech uplne neorientuju a tak u starsiho kusu uplne nevim, co sledovat a jak zbytecne nepreplatit, tak hlavnim problemem je v nasich koncinach dosti limitovana nabidka takovych kusu. Holt nejsme USA.
Mozna to udelam tak, ze pro ukojeni soucasne potreby koupim novy soudoby 686 a zaroven zacnu hledat jednorozce v podobe vyse uvedeneho 8-)
A souhlas, ty modrene maji taky neco do sebe, ale to spis fakt jen na kochacku.

Ty reedice Coltu, to je kapitola sama pro sebe…nakoukal jsem a nacetl zkusenosti nekolika americkych soudruhu, kde celkem frustrovane ventilovali svoje rozcarovani jak s novym Pythonem, tak s novou Anacondou. Lamentovani nad nekvalitou zbrane za $1500 se clovek muze jen horce zasmat, kdyz se podiva na ceske ceny. Taky je zajimave cist, kolik uzivatelu i z rad recenzentu vyjadruje nadeji, ze CZUB snad v Coltu udela poradek.

btw…co rikas na ty kousky, co ma v nabidce Beareka? Nejde mi o stav, kterej z fotky poznat nejde, ale spis jestli jsou korektne nacenene?



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#9 » ned 2. led 2022, 17:14

antonspelec píše:
KarelSmid píše:No hlavně si vem sebou někoho kdo revolverům rozumí. To platí u nového i starého kusů. U starých revolverů může nastat problém s náhradními díly. To co šlo sehnat před pár lety dnes už neplatí. 686 neuděláš chybu ale je třeba zkontrolovat konkrétní kus.

Dik za pripominku. Ale obavam se, ze to asi nepujde, protoze i kdyz takoveho cloveka znam, bydli celkem daleko a moc casu nema. Prave proto jsem trosku rezervovany k nakupu starsiho. Ten novy bych snad mohl zvladnout sam - muzes prosim shrnout do par bodu, na co se zamerit?


Osobne mam bohuzel zkusenosti takove, ze ackoliv zbran pri nakupu vypada naprosto v poradku, az pri strelbe se ukazalo, ze to je sunt a zmetek. A to byla prosim spickova zbran ve sve kategorii


No obecně platí alespoň za mě:
kontrola:
- ústí + drážky + přechodový kužel - musí být vše ok - pokud není nemá cenu se zabývat konkrétním kusem dále
- lesklé komory ve válci, nevypálené místa ani nijak nezdeformované čelo válce
- neosekané a nezdeformované výstupky pro posun válce na vyhazovači nábojnic (u starých kusů nejde moc sehnat náhradní díl)
- malé mezera mezi válcem a hlavní do 0,15mm ideál, když bude menší tím lépe ( dá se když tak vyřešit podložkami)
- dále měla by být u všech komor stejná
- souosost komor a hlavně (zasvítit do hlavně zepředu)
- mechanizmus revolveru nesmí nikde drhnou a vše musí chodit i nasucho jak po másle
- když natáhneš kohout do zadní polohy válec se nesmí hnout jak v podélném směru a také musí být zaaretovaný přesně na komoru
- zkontroluj jestli cylinder stop není moc ušuchlaný a jaký je opis na válci a taky na zádní části rámu kde tyčka klouže a zamyká zadní část válce jestli je to hodně podřené. Nicméně to třeba jen znamená že si sním někdo u televize hrál jak já :)
- vezmi si cvičný náboj a zkus každou komoru jestli kohout mlátí kam má.
- v nenataženém stavu může mít válce malé vůle, to tak je ale +- 0,5mm stranově a podélně jen opravdu skoro nic
- kupuj tam kde je záruka i u starého kusu alespoň půl roku
- základ je aby u každé komory válce v nataženém kohoutu byl válec pevný a na střed osy hlavně - zbytek jde dořešit ale je to otrava
- u starého kusu raději něco co zamyká vepředu a i vzadu takže dal bych přednost smittovi než coltovi.
- zvuk spouště musí krásně cvakat a nic nesmí být na sílu, prostě musí to chodit jak má
- u černé verze když se ti něco bud zdát ožužlané do kovu tak nebrat, u nerezu moc nepoznáš

No a teď mé zkušenosti:
Beareka - SaW 17 - 22LR - koupil jsem a vše jsem prošel jak má - funglovka jak zrovna z linky - rok 77. Dojedu domů z Prahy do Ostravy a zjistil jsem že prostě přestal fungovat a někde něco drhne a jde to na sílu. Cylinder stop nezajíždí a válec se seká. V obchodě vše ok. Dva dny trvalo než jsem na to přišel. Alespoň jsem se naučil ho poslepu rozebrat. Prostě u Cylider stopu byla špona + destička měla nějaké výstupky a občas to drhlo a občas ne. Začistil jsem to a vše ok. Vyměnil pružinky a jede jak po másle - nicméně byl jsem dost nasraný ty dva dny :)

SaW 27 - 357mag - koupen z druhé ruky - rok 73 - vše ok ale nebyly u válce všude stejné mezery. Měl jsem s tím jebnou o zem jít. Nicméně moc jsem ho chtěl a nejde moc sehnat. První návštěva střelnice. Po pár ranách se začal válec seka asi po 20. Prostě kde byla malá mezera se to prostě zasralo a sekalo se čelo válce o hlaveň. Opět nasraný ale na sebe že jsem kokot a koupil ho. Takže po dlouhém měření jsem zjistil, že středová díra ve válci je mírně zešikma už z výroby. Vyměněny různé díly a zkoušeno snad vše. Nakonec puškařem opraven. Je ok. Koupil jsem ho za 9tis takže nelituji ale měl jsem chuť sním opravdu prásknou o zem. Dovoz náhradních dílů není a v USA bych koupil válec a frčím dále. Takže je třeba se opravdu dívat i na dostupnost náhradních dílu. Může spadnou atd...

Ale jak říkám vzít si s sebou někoho kdo se vtom vyzná :) - ne mě jak je vidět :)



RastoSB
Příspěvky: 12

Příspěvek#10 » pon 3. led 2022, 15:00

Ahoj, já jsem měl ten samý pocit, že chci revolver před 2 měsíci. Vyřešil jsem to tak, že jsem si vzal nákupko a zajel jsem si do obchodu kde měli všechny revolvery co jsem chtěl, nebo se mi líbili skladem. Prodejce byl ochotně, tedy jsem si všechny vykládal na pult a hrál jsem si. Namátkou : Ruger sp101 match champion 4,2. S&W 686 4 palec i 6 palec. Ruger GP 100. S&W 29. Měli tam i německý Korth, ale ten je poměrně drahej. Měli tam i něco od Coltu a Manurhinu. No a nakonec jsem koupil Chiappu Rhino v 6 palci a je vymalováno. :-)
Jinak mou srdcovkou je S&W a myslím, že zřejmě tu 29 v 44. si asi ještě pořídím.
Měl jsem třeba S&W 325 45. ACP a kdyby měla delší hlaveň, tak jí mám doteď.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#11 » pon 3. led 2022, 20:34

to KarelSmid:

Diky za vycerpavajici navod. Po jeho precteni jsem shledal, ze tohle je totalne nad me sily a ani neznam nikoho, kdo by se takhle orientoval. Takze se na to bud vykaslu uplne a nebo to “vyresim” nakupem noveho kusu, kde bude dvouleta zaruka a tudiz budu klidne spat.

to RastoSB:

Diky za zkusenost. Udelam to podobne. Jen ja mam celkem jasnou predstavu, takze bych nevybiral z takoveho mnozstvi kusu. Spis to u me bude o delce hlavne akorat.
Taky se mi libi S&W, cili mozna se nekdy bydoucnu k te 29 v 44ce taky propracuju.

Zvidavy dotaz? Proc jsi koupil to Rhino?



RastoSB
Příspěvky: 12

Příspěvek#12 » pon 3. led 2022, 23:18

Ahoj, možná že jsem to špatně napsal, ale nebyla to úplně náhoda. Mám vyzkoušeno hodně revolverů. Střílel jsem skoro ze všeho, třeba Ruger Alaskan miluju, ale jsem štíhlé postavy a dizajnově ke mně nepasuje, ale střelba supr. Chtěl jsem říct, že z mojí zkušenosti revolvery S&W měli vždy nejpřeciznější chod, nejmenší vůle a pro mne nejhezčí zpracování i dizajn. Bohužel mám takovou povahu, že mně lákají i neobvyklé věci. A Chiappa taková je. Zkouknul jsem hodně videí a prošel nějaký fóra z US a už jsem tušil, že to nebude špatný a když jsem jí viděl mezi ostatníma revolverama, jak tam svítí zlatě, zapomněl jsem říct, že jsem koupil zlatou verzi. Zkusil úchop, zpracování, mířidla a cenová relace byla vesměs stejná u všech revolverů cca, nebo blíže nad 30 000 Kč tak jsem vzal Chiappu, ale chci ještě revolver klasické koncepce, jen nevím kde seženu S&W 625 JM. Psal jsem do dvou obchodů kde ho mají " na dotaz", ale výroba zřejmě skončila a nikdo neví jestli se ještě nějaké přivezou. Nějak jsem se rozepsal, doufám že nevadí.



kousec
Příspěvky: 5

Příspěvek#13 » pát 7. led 2022, 09:08

Řešil jsem vlastně stejnou otázku docela dlouho, SW a Python jsou jediné co se mi líbí. Všechno je to jen souhrn informací co jsem nashromáždil, nemám s nimi žádnou osobní zkušenost, nicméně tohle je moje zjištění:

Podle několika zdrojů z USA staré Pythony potřebovali jednou za čas seřídit, docela významně to bylo řečeno v několika videích.(ale je to amerika, kde nejspíš střílí desetitisíce ran) Nicméně si všichni chválili bezkonkurenční spoušť u Pythona.
SW nebyl vyloženě ničím vyzdvihován, kromě toho, že prostě funguje. Pokud jde teda čistě o spolehlivost, SW je na tom líp.

Co se týče 2020 reedice Pythona, ta cena je dost vysoká a hlavně kvůli jménu jak píšeš, proč ne, když to dokážou prodat. Ze začátku s ním byli problémy(nejčastěji se neotáčel válec, způsobeno povolenými šrouby krytu nad spouští) a Colt ty problémy z většiny vyřešil, takže by musel být vyloženě špatný kus aby byl problémový. Lidi mají pořád tu pachuť, protože jsou s Coltem prý dlouhodobě problémy. Odkoupení ČZ tak uvítali všichni s nadějí, že se to zlepší.
Ale všichni si chválili 2020 spoušť, je zmodernizovaná, má méně částí a je to prý jedna z nejlepších spouští vůbec.

Nedokážu odpovědět, co je lepší a ideální je si je prohlídnout vedle sebe, případně vyzkoušet, ale takhle jsem to vyřešil já:
Python je ikona a podle mě vypadá líp, takže pokud půjdu do velkého 357 revolveru bude to Python. A protože nechci řešit problémy se spouští koupil bych 2020 verzi.(starého pythona bych koupil jedině 2.5" verzi, protože nové se dělají jenom 4 a 6 palcové=sběratelský potenciál)
A pokud bych někdy v budoucnu chtěl .44 sáhnu po SW 29, protože to je zase oproti Anakondě legenda.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#14 » pát 7. led 2022, 21:01

Diky za sdileni zkusenosti. Cili zatim jsi zadny nekoupil, jestli to spravne chapu?

Pujdu se na oba podivat osobne na kram. Vyzkouset by bylo fajn, ale obavam se, ze v nasich koncinach to neklapne.
Podle fotek, videi a parkrat pres sklo se mi vic libi 686, protoze jsem vice priznivcem matu nez lesku. Byt Python v modrenem provedeni, asi bych byl vice nerozhodnutej. Jinak samozrejme nemuzu posoudit kvalitu provedeni a zpracovani obou zbrani, ale ten cenovy rozdil je fakt propastny. A jednoduse si neumim predstavit, zda muze byt Python o tolik lepsi, aby to ospravedlnilo temer dvojnasobnou cenu oproti 686.

Pokud jde o starsi kus, tak to na to fakt nemam znalosti a pri cenach, za ktery starsi Pythony chodej, by to v mem pripade byl velkej risk az ruleta.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#15 » pát 7. led 2022, 21:10

RastoSB píše:Ahoj, možná že jsem to špatně napsal, ale nebyla to úplně náhoda. Mám vyzkoušeno hodně revolverů. Střílel jsem skoro ze všeho, třeba Ruger Alaskan miluju, ale jsem štíhlé postavy a dizajnově ke mně nepasuje, ale střelba supr. Chtěl jsem říct, že z mojí zkušenosti revolvery S&W měli vždy nejpřeciznější chod, nejmenší vůle a pro mne nejhezčí zpracování i dizajn. Bohužel mám takovou povahu, že mně lákají i neobvyklé věci. A Chiappa taková je. Zkouknul jsem hodně videí a prošel nějaký fóra z US a už jsem tušil, že to nebude špatný a když jsem jí viděl mezi ostatníma revolverama, jak tam svítí zlatě, zapomněl jsem říct, že jsem koupil zlatou verzi. Zkusil úchop, zpracování, mířidla a cenová relace byla vesměs stejná u všech revolverů cca, nebo blíže nad 30 000 Kč tak jsem vzal Chiappu, ale chci ještě revolver klasické koncepce, jen nevím kde seženu S&W 625 JM. Psal jsem do dvou obchodů kde ho mají " na dotaz", ale výroba zřejmě skončila a nikdo neví jestli se ještě nějaké přivezou. Nějak jsem se rozepsal, doufám že nevadí.

Ne, pekne jsi to napsal. Ja tomu rozumim, nekdy to tak proste dopadne. Jediny, o co jde je, aby byl clovek s tim vyberem pak spokojenej. Rhino muj salek caje neni, ale to je dle vkusu kazdeho soudruha.

Ten model 25 je rozhodne dost zajimavej. Ale asi bude fakt dost challenge ho u nas sehnat:-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů