9mm Luger v revolveru Alfa (aj.)

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#61 » stř 16. dub 2014, 11:03

obvykle 10-12k
18 je moc

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » stř 16. dub 2014, 16:29

Je to moje první zbraň, rozhodovací proces byl trnitý, ale nakonec rozhodlo srdce ;) . Rozum se taky chvíli ozýval, ale dostal přes hubu a sklapl (tohle mu dělám často). Samozřejmě taky bodovalo, že prodejnu Alfy mám kousek od baráku a revolver jsem si mohl osahat. Pak taky cena (kousek pod 10k) a ekonomický provoz (střelivo). Určitě by mě taky demotivovala negativní zkušenost, ale dávám přednost co nejosobnějšímu jednání a i to bylo v pohodě.
Jinak vzhledem ke své nezkušenosti neumím vyhodnotit poměr cena/kvalita a nechápu, jak by mi byla užitečná mnohem dražší zbraň.
Další faktor: řešení problémů. Firma je v Brně, reklamace osobně, při předání i převzetí diskuse...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#63 » stř 16. dub 2014, 22:29

Gravere: Chápu plně tvé rozhodnutí, v tvém případě bych to řešil asi úplně stejně.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#64 » pon 3. lis 2014, 09:54

Zdravím.
Může mě někdo poradit jak u revolveru ALFA STEEL sundám válec z držáku válce?Ta tyčka vytahovače má závit a je našroubovaná do vytahovače?
Diky.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#65 » úte 2. čer 2015, 20:33

Měl bych dotaz na majitele revolverů Alfa Para na dosavadní zkušenosti a postřehy. Jak jste s nimi spokojeni? Začínám koukat po revolveru jako po spestření střelby, primárně střílím pistoli a docela se mi zalíbili právě revolvery Alfa Para v Lugeru kvůli střelivu, konkrétně 4" model 9241. Jsou s nimi nějaké problémy, nebo fungují bez chyb a závad? Díky za postřehy.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » stř 3. čer 2015, 07:21

Já mám 9231 (krátký válec, takže hlaveň má o kousek víc, než 3") asi 2,5 roku, vystříleno odhadem něco přes 2000. Problémy: po delší střelbě šel klip s hilznami vytáhnout z válce ztěžka - vyřešeno přeleštěním komor u výrobce (nepomohlo to na 100%). Asi 4x se mi stalo, že v se SA při natažení kohoutu nepootočil válec - vyřešeno v rámci reklamaci (víc k tomu najdeš tady v diskusi). Subjektivně mám drobný problém s úchopem - musel jsem si zvyknout, kam poskládat prsty slabé ruky a spoušť mačkám druhým článkem, jinak bych musel vyvrátit prst moc do strany.
Pro nabíjení většinou používám soft klipy (mají prořez, jdou nabít ručně). V sadě je 1 soft a 1 hard klip (ten nemá prořez a bez paraloaderu ho nenabiješ). Pro vybíjení používám takovou tu zmenšeninu paraloaderu ala "přívěšek na klíče" - "dospělá" verze je opět v sadě. Dá se střílet i bez klipu - náboje zasuneš do komor jako u "normálního" revolveru, pak se přechodem mezi hilznou a střelou opírají o takový rantlík v komoře. Protože nemají okraj, vyhazovač je samozřejmě nevyhodí (ten tam je kvůli vysunutí klipu), ale jdou většinou vyklepnout, když ne, tak vytáhnout prsty.
Je dobré vědět, že v DA má revolver na spoušti skoro 5 kg.
Střelivo: občas originál SB, většinou přebíjené Alsy (nikdy žádný problém, selhač apod.). S Limity nemám zkušenost. O přesnosti nemůžu nic říct - nestřílím mířenku a nejsem dobrý střelec, takže když dám dva válce na 15 m do černého, jdu oslavovat :-).
Jestli tě zajímá něco dalšího, ptej se konkrétně.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#67 » stř 3. čer 2015, 10:37

Pokud bych kupoval, tak bych také raději krátký válec. A dá se nějak ladit spoušť, aby se upravil odpor v DA? Případně co mířidla, dá se třeba vyměnit muška za světlovod?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#68 » stř 3. čer 2015, 10:49

Světlovodnou mušku mají asi za 3-4 stovky.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#69 » stř 3. čer 2015, 10:59

A co ta úprava spouště pro snížení odporu?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » stř 3. čer 2015, 11:23

Myslím, že to ladění spouště už tu někdo popisoval (nevím, jestli se týkalo přesně tohoto revolveru a tuším to bylo v podstatě "jen" zaleštění styčných ploch.
Pelanj: kde mají tu mušku, prosím?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#71 » stř 3. čer 2015, 11:27

Jo něco jsem tu našel, ale už je to nějaká doba, proto jsem hledal nějaké novější zkušenosti.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#72 » stř 3. čer 2015, 12:50

Přímo v Alfa Proj - psal jsem jim přes formulář, v nabídce v e-shopu není.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » stř 3. čer 2015, 13:05

Aha, ok, díky. Chtěl jsem vidět, jak to vypadá, tak se tam zajdu podívat. Nepsali, jestli je to na objednávku nebo to mají na prodejně?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#74 » stř 3. čer 2015, 14:07

Mě to poslali obratem - určitě je lepší si předem napsat nebo zavolat, nevím, jestli to nebyl náhodou poslední kousek.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#75 » stř 3. čer 2015, 19:20


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host