9mm Luger v revolveru Alfa (aj.)

Krátké vícehlavňové zbraně


Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#76 » pon 21. zář 2015, 20:39

Máte někdo zkušenost s výměnou plátku hledí u tohoto revolveru za typ např. s větším prořezem (větší světýlka). Někde jsem tady četl, že firma nabízí několik typů hledí. Mně jde o rychlé přenášení záměrného bodu a tak bych uvítal hledí poněkud otevřenější než je ve standartu.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#77 » stř 23. zář 2015, 19:44

Ja to resil pred par lety a nakonec jsem to dal k puskarovi, aby mi to prorizl. Zvetsoval to o milimetr. Ale mel jsem dvoupalec. Muzes to zkusit zvetsit sam. Novy platek stal tusim 50 Kc, tak to nebude tak bolet, kdyz se to nepovede. ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#78 » ned 27. pro 2015, 12:12

Zdravím,

uvažuji o pořízení 9mmL revolveru. Do oka mi padl právě revolver od Alfy. Rád bych si ho vyzkoušel.
Chtěl jsem se tedy zeptat a zároveň požádat jestli by se tu našel někdo kdo vlastní Alfu Paru 9mm v provedení 4", je z okolí Vyškova (Brna), byl by ochotný zajít na střelnici a tam mi revolver na chvíli svěřit.

Předem děkuji.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#79 » ned 27. pro 2015, 13:14

Já jsem z Brna, ale mám jen 3" :-)



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#80 » úte 29. pro 2015, 17:49

To mi zásadně nevadí, můžu se Vám ozvat po Novém roce?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#81 » úte 29. pro 2015, 19:33

Jo, od 4.1. jsem v Brně. SZ.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#82 » ned 24. dub 2016, 20:03

Ahoj, nevíte kde by se v Praze, západní částí středních Čech nebo v Plzni a okolí dala osahat Alfa Para 9231/9241? Začínám si hrát s myšlenkou na pořízení revolveru :-)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#83 » sob 30. dub 2016, 17:09

Mám podivnou zkušenost..
Navštívil jsem jednoho obchodníka zbraněmi, fakt velký, zbožím narvaný obchod!
Naše heslo:
"Všechno máme, co nemáme vobjednáme a s ochotným úsměvem cokoli Vám seženem!!!"
A tak sem se pana vedoucího zeptal:
"Todle seženeš?"
http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na-zbrojni-prukaz/revolvery/revolvery-alfa-para-9mm-luger/revolver-para-9241-classic-s72664026
Obrázek
A odpověď zněla:
"Jasně! Žádný problém! Ale není to dobrej nápad, v téhle ráži to nestřílí přesně!"
Nemohu se zbavit dojmu, že pan vedoucí oblboval ve snaze ukecat mě na fakt skvělýho Walther P99 QA-.40SW což je jistě bouchačka jedna báseň ovšem pro střílení dostupnou pouze boháčům.
Nebo ne??



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#84 » sob 30. dub 2016, 18:25

Kravina. Mám šestipalec a když se to s tím umí, tak střílí dost přesně.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#85 » sob 30. dub 2016, 18:33

Myslíš, že mezi čtyř a šesti je v přesnosti rozdíl?
Já mám slušně nastříleno z šestipalce SW .357. Ale trochu sem zchud a musel bych se děsně vomezovat a taky musím začít nosit na to je šestipalec moc...
proto ta alfa para.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#86 » ned 1. kvě 2016, 20:09

Nevím, mám jenom dvou(38Sp) a šestipalec(Alfa:) V zásadě je to dle mě jenom o pečlivosti míření a správném spouštění. Já pro změnu koukám po čtyřpalci v 357. Jinak na střelnici nepoužívám vůbec věnečky, bez nich to jde dobře a vytahuju ručně.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#87 » ned 1. kvě 2016, 20:47

dík.. Myslím si to samé! Pan obchodník oblboval.. Bez věnečků to de? Prima!



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#88 » ned 9. srp 2020, 10:14

Včera jsem měl možnost nechtat syna střelit z 9mm Alfy (a já si střelil tedy také) a kluk byl nadšený (respektive čekal jsem to, má obecně raději revolver než pistoli - doposud střílel z .38 Spec. od kamaráda a od té doby chtěl revolver, .38 jsem ale zase nechtěl já, protože by to byla další ráže do baráku a navíc 9x19 je přece jen levnější), takže asi do toho půjdu. Jen bych se chtěl ještě poradit, na webu Alfa proj jsou dvě délky válce, je tam nějaký podstatný rozdíl mezi oběma? Předpokládám, že kratší válec (v délce náboje) bude snažší na číštění? Vyplatí se připlatit si za nerez, četl jsem že to prý u Alfy jde, ale nedohledal jsem rozdíl v ceně nerez x klasika (zde mě spíš zajímá, jak je běžný materiál revolverů od Alfa proj náchylný k reznutí - já pistole většinou nečistím po každé střelbě a zatím mi nezrezivělo nic, pušky zase čistím většinou po každé návštěvě lesa, i když nevystřelím). A ještě jeden dotaz 4" bude obecně lepší než 3" na přesnost, ale překvapilo mě, že měl 3" revolver, který jsem měl možnost zkusit na 20m velice dobrý soustřel, i chování zbraně bylo velice slušné, takže asi bych to viděl, že také půjdu do 3", je nějaký důvod proč nejít? Máte někdo obě délky hlavně u revolveru a pozorujete podstatný rozdíl v přesnosti?

PS: Ptám se, protože je to můj první revolver.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#89 » ned 9. srp 2020, 11:38

Mezi 3" a 4" rozdíl v přesnosti asi nepoznáš. Jinak výběr u Alfy je jednoduchý, buď vezmeš co je na krámě a nebo se nedočkáš.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#90 » ned 9. srp 2020, 17:41

To bych netvrdil, Loni 6" .357M v nerezu a za 3,5 měsíce od objednání byl doma.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů