9mm Luger v revolveru Alfa (aj.)

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pon 3. úno 2014, 19:23

Příba píše:Jediným vážnějším konstrukčním problémem této zbraně jsou komory válce, kde po vystřílení cca 12ti nábojů nelze přebít další klip s náboji, protože stačí malinký nános spalin po obvodu komory, nebo zrnko nespáleného prachu, a už tam prostě další náboje nejdou narvat.

Bohužel musím potvrdit. Dlouho jsem spekuloval, čím to je - tipoval jsem to na zanesenékomory, ale nevěřil jsem, že stačí vystřílet opravdu několik málo sad. Náboje v klipu mi tam šly narvat vždycky, ale už bylo znát, že to jde ztuha a vyhazovač pak už nemohl klip vytlačit. Jinak mi stačí to protáhnout i měkkým kartáčkem a zase je to dobrý.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#32 » pon 3. úno 2014, 19:29

Graver: Znám pána, který jim to asi po roce dával do Alfy na přefrézování... Uvidím ho v sobotu, tak zjistím, jak to dopadlo, a napíšu to sem. Kdybych to neměl do Brna přes celou republiku, tak bych to tam taky nechal upravit.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#33 » pon 3. úno 2014, 21:56

Mám 5" s krátkým válcem. Přebíjím. Nevím jak píšete, že nejdou nábojnice vytáhnout po pár ranách, že se zanese vnitřek komor. Já vždy vystřílím 100 najednou. Klipy již nepoužívám, jen nabíjím po jedné. Po vystřelení vyklopím válec a lehkým klepnutím o druhou ruku vždy všechny v pohodě vypadnou. Jen jednou za čas jedné lehce pomůžu nehtem ven. Ale opravdu jen slabounce. Takže žádný problém. Jinak přesnost parádní.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#34 » úte 4. úno 2014, 00:04

Mám zájem Alfu objednat, i když po mých zkušenostech v emailech výrobci se sám tomu divím !
Rovnou uvedu, že budu střílet přebíjenýmy náboji.
Uvidím, jak pochodím !

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » čtv 6. úno 2014, 18:46

Bohuliby píše:komory větší, pro přebíjené náboje

:?: Co tím myslíš?

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#36 » čtv 6. úno 2014, 20:47

Asi nějaká novinka.. přebíjenej asi potřebuje větší díru :lol:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#37 » čtv 6. úno 2014, 21:11

Grasele : Odpovím, ale můžu být napomenut za to, že ve v tomto vlákně popisuji těsnost komor, nýbrž zkušenost s prodejci zbraní ! Přečti si vlákno " 9 mm Luger v Alfě " !



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#38 » čtv 6. úno 2014, 21:15

Přebíjené sice nepotřebují větší díru, ale ti, co Alfu Para vlastní, vědí o jakém problému je řeč. Někdo psal, že problém s přebitím nemá ani po vystřílení 100 ks nábojů - šťastný člověk. Jediné vysvětlení je takové, že po zkušenostech s devítkovými revolvery (s těmi kusy před 2-3 roky) Alfa rozšířila o nějakou setinu milimetru kalibraci komor válce. Nevím. Možná by i stálo za to se v Alfě informovat.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#39 » čtv 6. úno 2014, 21:24

Přibo: Díky, už jsem tak učinil a čekám na odpověď, snad to popíšou, měli by mít s tím již zkušenosti.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » pát 7. úno 2014, 07:33

Pokud ses tam tedy ptal vysloveně na ten problém s zanášením komor, tak sem prosím postni odpověď. S přebíjenými náboji to opravdu nesouvisí - mám stejný problém s originálními. Zajímavé spíš je, že někdy musím pucovat po dvou sadách, někdy až po pěti - ze stejné várky nábojů.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » pát 7. úno 2014, 11:30

Problém s přebíjenými náboji nastává u těch "přebíječů", kteří nepoužívají žehlící matrici a pak mají jejich náboje problém v ve všech těsných komorách.

Problém u revolverů na klipy (včetně Alfa Para) bývá obecně právě s klipy - pokud jsou v nich totiž náboje "nafest" a nemají žádnou stranovou vůli, tak je problém s jejich zasouváním do válce, protože klipy nebývají dokonale souosé s komorama válce - tento problém se dá odstranit právě válcem s volnějšíma komorama a to je hlavní důvod, proč si někteří majitelé nechali dodatečně zvětsovat vůli v komorách, nebo si přímo u nové zbraně volné komory objednávali.

Pokud mají náboje stranovou vůli v klipu, tak nemají problém ani tak se zasunutím do těsné komory, jako že spíš má střelec vůbec problém se do komor trefit, protože se mu náboje v klipu "viklají" na všechny strany, případně při manipulaci vypadávají. U mířenky není problém, tam je na všechno času dost, ale u akční střelby je to napikatchu. Takže praxe ukázala, že nejlepší kombinace je těsný klip + volnější komory.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » pát 7. úno 2014, 11:56

Jak už jsem psal, mám ten problém i s orig. náboji a i při ládování bez klipu. Mimo to, náboje nejsou ani v hardklipu tak nafest, aby neměly dostatečnou stranovou vůli.
Dnes jsem se ptal v Alfě, jako možný důvod skutečně uvedli nesoulad mezi laborací a příliš těsnými komorami, úprava do 14 dnů nebo i rychleji, pokud hodím zbraň přímo do Zábrdovic.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#43 » pát 7. úno 2014, 12:21

Steiner: Žehlící matrici používám (a přebíjím už pěknou řádku let, takže nejsem v tomto směru začátečník). S klipy to také vůbec nesouvisí. A jak správně uvedl Graver, netýká se tento problém pouze přebíjeného střeliva, ale také originálů.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#44 » sob 8. úno 2014, 22:30

Já ji mám od loňského listopadu, takže asi mám komory již širší. Ani s klipy problém žádný nemám. Jinak žehlím.



Příba
Příspěvky: 26

Příspěvek#45 » sob 8. úno 2014, 23:00

Tak jsem mluvil s člověkem, který dával do Alfy Proj ten válec upravit. Neříkal jim, na jakou šířku by si to představoval - sami věděli co s tím. Je spokojen, po vystřílení jdou hilzny v pohodě ven. Komorami protlačí střelu kalibrovanou na 9,042mm (obvyklá kalibrace celopláště bývá 9,02mm). ALE - v případě, že po vyklepnutí hilzen zůstane v některé z komor zrnko nespáleného prachu, tak další klip stejně nedotlačí, protože zrnko se šprajcne v tom přechodu (zarážce) uprostřed komory, a brání tak dotlačení nábojnice k jejímu dorazu. No, a když nedotlačíte jednu, nedotlačíte ani ostatní, když je máte v klipu. Dá se tomu částečně předejít tak, že při vyklepnutí klipu s prázdnými hilznami bude hlaveň směřovat vzhůru - nespálená zrnka zůstanou uvnitř nábojnice, kdežto při horizontální poloze se nějaké to zrnko vysype v komůrkách.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů