Smith & Wesson model 60

Krátké vícehlavňové zbraně


Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#16 » pon 4. led 2010, 15:54

Tak jsem se dnes dostal na střelnici, pažbičky mají, ale k mání, až bude hotová inventura. Alespoň jsem vyzkoušel další střelivo. Zkusil jsem jiné .357 mag. polopláště od magtechu, .357 mag. celopláště od magtechu oboje 158grs střela a nakonec přece jenom několik .38 spl. celoplášťů 130 grs. Jen pro porovnání přesnosti s pistolí o přibližné délce hlavně jsem vzal walthera PPK v 7,65 Br :? Střílel jsem na 10 a 15 metrů mezinárodní pistolák.
Pro začátek jsem se přesvědčil, že s PPK lze pohodlně nasázet do terče zásobník a trefovat semtam 7mu, 8čky, 9tky a i nějakou tu desítku.
U S&W 60 v SA režimu byla příjemná střelba náboji .375 mag. celoplášť, kdy rozptyl byl o něco horší než u PPK. S náboji .38 spl. celopláště v SA režimu byla přímo radost střílet, velmi příjemné a rozptyl jako u PPK. Nopak v DA režimu jsem honil střely po celém terči, díky alespoń pro mne celkem dlouhému chodu spouště. Snad to bude chtít zase o něco více tréninku... Celkem nářez nastal, když jsem potom naládoval polopláště .357 mag. Co rána to řádný kopanec a zášleh z hlavně opravdu kvalitní. Na terči se to projevilo tak, že dírky po střelách byly v úplně spodní části terče a tři dokonce někam "ulítly". Takže s polopláštěma jsem nepochodil, ač tabulkově jsou dle výrobce shodné jako celopláště ... Neuvědomuji si že bych něco při střelbě polopláštěm dělal jinak, takže jestli někdo ví co s tím ? Jinak se jim raději budu vhýbat a zůstanu u celoplášťů .357.
Díky.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » úte 5. led 2010, 08:44

Nooooo ... nechci Ti šahat do svědomí, ale co takhle podvědomej strach z přechodu z .38 na .357? Docela by tomu nasvědčovalo to, že všechno šlo dolu ...



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#18 » úte 5. led 2010, 15:41

To mě nenapadlo, i to je možné. Jenomže potom byly .357 celopláště zase v pohodě. Je možné, že by se poloplášť choval tak "agresivně" oproti celoplášti v třípalci? Tyhle polopláště mi doma ležely nějaké 3 až 4 roky, je možné že je v magtechu tenkrát plnili jiným prachem? Vážně netuším, zkusím koupit ještě krabičku a vyzkoušet co se bude dít. A jestli je to strachem z předešlé střelby .38kama, tak ty už tam rvát raději nebudu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 5. led 2010, 16:27

neděs se a střílej, je to o zvyku :) magtechy rozhodně nejsou žádná superděla. Rozdíl v kopanci nemůže dělat typ střely poloplášt/celoplášt, v hlavni se chová stejně. Když si chci jen tak v klidu zaplácat do papíru tak taky beru 38SPL. Pocitově jsou jak malorážky. Pokud se nezbavíš positu že .357 moc kope tak si pořid gripy od Pachmayru, ten rozdíl je obrovský.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#20 » úte 5. led 2010, 17:02

Gripy od pachmayru budou snad už tento týden. Mě jen nejde do hlavy, že ze stejné zbraně vystřelím prakticky totožné náboje, se stejnou váhou střely, od stejného výrobce, kdy jediný rozdíl je celoplášť/poloplášť. Celopláště v pohodě přijatelná rána - trefuju se. Nabil jsem hned nato oné polopláště a rozdíl jako blázen, zášleh a dvakrát větší kopanec - netrefuju se :?: nebo jak to popsat.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » stř 6. led 2010, 13:07

Nechci tu rozpoutávat věčnou debatu o střelbě .38 z plnotučný .357, ale ....
No možný i je, že se dotyčná várka zrovna "nepovedla", změna prachu nebo navážky je možná taky. Nebo prostě nebyl rozdíl jenom ve střele ....
Jak píšou kluci, rozdíl mezi polo- a celo-pláštěm není pocitově znát vůbec, takže bejt Tebou, tak to dál neřeším.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#22 » čtv 28. led 2010, 15:22

Tak jsem konečně nafasoval (díky moc Markonymu!) Hogue monogrip. To je nebe a dudy, střelba je rázem příjemná a perfektně sednou do ruky.

Obrázek



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#23 » úte 30. bře 2010, 20:36

Tak jsem opětně zhřešil. Teďka budu za trest žrát jenom junior a chleba z teska :twisted:
.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#24 » úte 30. bře 2010, 20:42

Nejsem si úplně jistý, tak se raději zeptám: Jedná se o jeden z prvních modelů SW 60 z konce šedesátých let v ráži .38 Special. Je možné bezpečně střílet z této zbraně terčové náboje se střelou typu Wad Cutter, i když je tam jenom velmi krátký přechodový kužel ? Samo vím, že to po střelbě budu muset zbavit olova, ale jde mi o to, aby se zbraň třeba nepoškodila (Jestli to není něco typu na střelivo JACKETED ONLY). Díky za případné info.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#25 » stř 31. bře 2010, 08:31

Bez problému můžeš WC střílet, jenom jak jsi správně poznamenal, před použitím pláštovaného střeliva pořádně vypucovat aby sis nedomršil hlaven. Nejlépe olovožroutem.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#26 » stř 31. bře 2010, 16:18

Opět potvrzuji to , co píše Sided !



dneckar
Příspěvky: 7

Příspěvek#27 » úte 13. lis 2012, 12:24

Zdravím všechny revolveristy (nebo jak se správně jmenuje člověk, který střílí z revolveru :-)). Neodolal jsem a pořídil bazarový kousek S&W, model 65-3. Ze Smith and Wessonu jsem zjistil, že se jedná o rok výroby 1985. Přes víkend jsem trochu leštil, ušil na něj vnitřní pouzdro, a dnes přišly nové střenky - tak jsem je hned nainstaloval. No a můžu se tady pochlubit :)

S puvodnimi strenkami v pozdre:
IMG_0725 (Medium).JPG


A dnes s novymi strenkami :)

IMG_0728 (Medium).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#28 » úte 13. lis 2012, 12:44

S těma střenkama to hned vypadá daleko lépe. A pokud to kožené pouzdro je tvá práce tak klobouk dolů.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#29 » úte 13. lis 2012, 14:17

dneckar píše:.............nebo jak se správně jmenuje člověk, který střílí z revolveru........

revolver je diagnóza, :lol: vítej mezi námi cvoky



dneckar
Příspěvky: 7

Příspěvek#30 » úte 13. lis 2012, 14:38

Díky, střenky se mi líbí moc, jsou z tajwanu, dají se koupit na e-bay: http://www.ebay.co.uk/sch/penguin-orchi ... ksid=p3686. Byly tady za 8 dní, což je myslím super dodací doba, nevím, jak se to normálně pohybuje cenově, ale tyhle vypadají opravdu pěkně, tak doporučuji.

Pouzdro je moje vlastní výroba - nemám rád, když mi fouká na záda vyhrnutou košilí a nerad na to rezignuju kvůli nošení zbraně. A u nás nikdo vnitřní pouzdro v "zakasávací" úpravě nedělá (tak, aby šla nosit košile v kalhotách). Tak jsem se inspiroval u zahraničních výrobců, přidal nějaké svoje vylepšení a pouzdro ušil. Práce s kůží mě baví. Akorát na povrchovku nejsem moc pyšnej, ta mohla být lepší. Pozdro se dá nosit uvnitř kalhot, plus má průvleky na opasek, takže funguje i klasicky jako vnější.
Takhle vypadá schované (je pod košilí i s revolverem) - ta boule vepředu není zbraň, to je můj pupek:
IMG_0735 – kopie.JPG


Takhle vypadá bez "uší" a na opasku (rozmazané - autoportrét mobilem :():
IMG_0750 – kopie (Medium).JPG


Včera jsem byl na střelnici a všechny rány mi šly tak nějak doleva tohle jsou první dva zásobníky (vlastně válce), na 15 metrů, většinou DA režim (prvních šest je zalepených, snad budou vidět:
IMG_0727 (Medium).JPG


V podobném duchu se nesly všechny, pravá strana terče byla podstatně čistší než levá, po těch 50 ranách. Může to špatně střílet, nebo je to typické pro začátečníky revolveru, že strhávám doleva?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů