Smith & Wesson model 60

Krátké vícehlavňové zbraně


Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » pon 7. pro 2009, 22:08

Zdravím všechny. Na stránkách BVS jsem našel v komisi revolver S&W model 60 v ráži .357 Magnum s třípalcovou hlavní a stavitelným hledím. Chtěl bych se zeptat jestli se náhodou někdo na něj díval, případně jestli je někdo ochotný z Prahy a mohl na něj hodit očko, jestli má cenu si jej nadělit za ty peníze pod stromeček.

Díky moc!



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#2 » úte 8. pro 2009, 09:34

To je on ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » úte 8. pro 2009, 16:06

Na prvni pohled vypada dobre, cena primerena. Ovsem chtelo by to podivat se na vyvrt, vule valce a chod spoustoveho mechanizmu.

Take zalezi na tom, na co to chces. Na noseni dobre, ale na strelnici nic moc. Na mirenku na 25m je tripalec kratky, a na akcni discipliny 357ma v 3" bude dost kopat, takze nez to srovnas, ztratis moc casu a za chvili Te to prestane bavit.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » úte 8. pro 2009, 20:07

Díky za info, vypadá to že zítra budu mít cestu okolo komína, tak se zastavim a omrknu ho osobně. V plánu bych ho měl na nošení do míst kde bych nechtěl vzít ppkáčko v brynýru - aby snesl lépe pot a případné mokro na tůry - proto nerez(tím samozdřejmě nechci říct že ho potom po příchodu neošetřím!).

Vůle na válci si troufnu říct snad trošku rozpoznám - kdyby byly markantní, už jsem toho měl v prackách dost. Předpoklad že by se válec po uzamčení ani nepohnul neočekávám - spíš že se minimálně bude hýbat(co dovolí drážka takové to ťuk/ťuk zleva doprava). Mechanismus b neměl drhnout jak SA tak DA, jinak nevim.
U vývrtu bych si měl dát pozor na co konkrétně :?: Tuším že by tam neměly být rýhy a u ústí ať to není domlácené ?

Co se týče akční střelby tak na to určitě ne e. Na mířenku mám jiné hračky. Ten třípalec by mi vyhovoval právě na to občasné nošení a občas střelbu na postavy do těch 15m.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » úte 8. pro 2009, 20:09

Pokud by to však byl nějaký střep tak zkusim alespoň obejít(jak čas dovolí) Prahu a podívat se jestli nemají někde něco jiného za tu cenu kolem té 10tky.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » úte 8. pro 2009, 22:06

Vyvrt by mel byt jasny, drazky nevydrene. Hlavne ten posledni palec pred ustim, a samotne usti samozrejme neposkozene, to je na kazde hlavni uplne nejdulezitejsi. A zkus zepredu (tj. do usti) strcit strelu, nemela by tam cela zalezt.

Valec by mel mit minimalni vule nejen zleva doprava (tj. kolem osy), ale take zepredu dozadu (tj. podel osy). Nejake minimalni vule tam samozrejme budou, ty jsou i na tech nejlepsich revolverech. Komory valce by mely byt 100% v ose s hlavni.

Chod spoustoveho mechanismu: Drhnuti (vlastne nedrhnuti) spouste je samozrejme zaklad, i kdyz male drhnuti se da dolestit. Ovsem dulezity je take cely chod. Tohle nevim, jak vysvetit, delam to spis instinktem. Jako prvni si vzdy dam revoler k uchu, pomalu natahuji a pomalu vypoustim, a posloucham, jak to cvaka. Melo by to tak nejak "cinkat", tj. mit krasne kratke a jasne tony. To se fakt blbe vysvetluje. A pri poslechu dam druhou ruku lehce na valec, pro letmou kontrolu casovani.

No nic, je to vsechno jen takova laicka kontrola. Vetsi znalci si asi reknou, ze tu kecam blbosti, ale zatim me to nezklamalo. :)



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 9. pro 2009, 08:17

Kdysi sem stejný model vlastnil, kupoval jako novej v Brně v Kozapu, blahé paměti. Reklamoval sem, začal se zasekávat, nešel natáhnout kohout ručně, ani v DA. Opravili, pak ještě zjistili, že nejsou doleštěné 3 komory, tak taky opravili a když to dali na tormentaci, tak se roztrhl válec = zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. To bylo ještě v době, kdy nebyla potřeba "nákupka"



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#8 » stř 9. pro 2009, 14:31

Tak jsem ho nakonec dneska koupil. Vypadá fakt pěkně a dle návodu jsem ozkoušel i porovnal s jinými revolvery vůle+vývrt+chod lepší než ostatní. Taky jsem nejdříve obešel ještě pár obchodů a viděl leckdy v horším stavu nebo s větším rámem (K) za ty samé peníze, nebo ten samý mod 60 / .357 Mag. ale dvoupalec za 15K a ne tk pěkný... No snad nebude dělat problémy, že by se seknul jako selagovi. Co se střelby týče, tak kopat to bude určitě o něco méně než dvoupalec ultralight .357 ze kterého jsem si vystřelil na zkoušku pár ran a opravdu to příjemné nebylo, ale ne nejhorší. Na nošení a občasné provětrání snad vyhovovat bude. Až ho přihlásím tak půjdu na střelnici bouchnout pár ran a napíšu subjektivní pocity ze střelby :)



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#9 » ned 20. pro 2009, 19:51

Tak jsem se konečně na chvíli dostal na střelnici, ale byla to jen zastávka mezi vánočními nákupy. Střílel jsem 10 ran na mezinárodní pistolový terč a potom na vzdálenost 15 metrů a potom 10 ran na stojící postavy také na 15 metrů. Sice je to málo, ale alespoň na seznámení... Náboje .357 Magnum Magtech polopláště 158grs. Pocitově "kope" při pevném úchopu mnohem méně, než jsem očekával, nic z čeho by bolela ruka, ale dát za sebou padesátku ran by příjemné nebylo... První dvě rány jsem strhnul, potom už to bylo lepší, teda alespoň na moje ruce. Zbraň je zajisté přesnější, než já a mé nedostatečné střelecké schopnosti. Snad se soustřel zlepší, až budu mít více se zbraní odstříleno a více se trénováním sblížíme. Spoušt´ mi přišla pocitově příjemná.

Revolver určitě splňuje účel, pro který jsem jej pořídil a psal výše. Střelba pocitově příjemnější, než jsem očekával - což je ale samozdřejmě velice individuální a nic nepopisující informace :) . Na nošení jsem pořídil kožené pouzdro a po celodenním tahání po městě jsem ani nepocítil, že něco nosím. Jsem tedy spokojen a doufám, že se neobjeví žádné vady a zbraň mi dobře poslouží. Teď už jen najít více času na střelbu :twisted:



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#10 » ned 20. pro 2009, 19:53

Tady prvních deset ran - kruhy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#11 » ned 20. pro 2009, 19:54

Dalších deset - postavy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#12 » sob 2. led 2010, 15:24

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se u nás někde dají sehnat pryžové střenky na tuto zbraň ? Za jakékoliv info či odkaz díky!



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#13 » sob 2. led 2010, 15:31

Ano jedny sem viděl na střelnici CORRADO v Ostravě cena oklo 700Kč . Je tomu cirka 14 dní co sem tam byl .



Jovah
Příspěvky: 22

Příspěvek#14 » sob 2. led 2010, 17:16

2Věneček: Gratuluju k pořízení pěkné a kvalitní zbraně. Já jsem si tento model koupil v r. 98, s orig. pažbičkami Hogue:
Obrázek
Nejsem žádný pistolník a za tu dobu jsem z ní nabouchal možná něco přes tisíc ran, z toho 95% v ráži .357M, zbytek .38spl, ale absolutně bez problému. Protože to nevydržím u žádné své zbraně, tak i tato byla několikrát rozebrána do poslední součástky, vydržela i to. Dokoupil jsem k ní pažbičky Pachmayr, tyto:
Obrázek
a podle nálady je střídal. Kupoval jsem, jestli se nepletu, v bývalé Frankonii v Praze. Tato zbraň se v Německu prodává s doplňkovým označením Jagd- nebo Jäger- a používá se na dostřel. Asi jich tam bude dost a asi budou k sehnání i doplňky, takže např. na objednávku přes, třeba Martínka, by se asi dalo ledasco sehnat.
Nedávno jsem si k ní pořídil menšího sourozence, s kterým se dá popřípadě bouchnout i z kapsy:
Obrázek.
No a 60ku 3" jsem teď věnoval dceři.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#15 » ned 3. led 2010, 17:52

Děkuji za rady, nejdříve mrknu na to corrado a případně zkusím napsat do Prahy.
Ty pažbičky Hogue vypadají moc pěkně. Co se týče střelby .38 Special z této zbraně, tak jsem poslal mail přímo výrobci SaW a ten mi odpověděl, že zbraň je na to přímo dělaná - tedy pro střelbu jak .357 Mag tak .38 Spl, že se nemusím ničeho obávat. Teď je jen otázka jestli já sám překousnu tam ty osmatřicítky, byť pár ran na zkoušku, narvat. Přijde mi to líto...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů