Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#166 » ned 20. úno 2022, 20:17

Tak SPcka sa musim zastat - rozhodne mi nepride menej dotiahnute nez GPcko. A tu spolahlivost sme uz riesili cez SZ - tam to vidim dost pravdepodobne na skoro novu zbran s minimalnymi toleranciami a prebijane naboje (tiez som uz zazil u X krat prebitych hilzni povysunutie zapalky z lozka a blokovanie valca).



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#167 » ned 20. úno 2022, 23:03

No placatejsi je ale že by celkově zabrala min místa si nemyslim. Revolver je širší jen na válci jinak je užší, tenší nebo jak to chceš nazvat celkový objem je spíš menší.
Cena je taky diskutabilní. Kolik stojí vyšší řady CZ vždyť je to v průměru 30 jak ten SW revolver v PC verzi a takovej Sig Sauer a jiné jsou spíš minimálně o 10 vejš.
Na 357M netrvám klidně muže byt 38S, ale pokud jde o S&W většina je 357 s tím ze samo lze použit 38. Ta velikost je opravdu na zváženou.
Rhino vynechávám, mě to vůbec neoslovilo je to zajímavé je to úlet ale není to něco co bych chtěl.
Zatím mám předvybrané favority 686 PC a 627 Pro PC.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#168 » úte 22. úno 2022, 13:39

No jak se to vezme. Revolvery na nošení jsou klidně i celkem prťavé, ale záleži jak ti sednou. Ono nakonec hodně záleží na rukojeti, ta nejvíc prozrazuje zbraň a ta je u revolveru dost modifikovatelná. Navic hlavně pistolí se měří i s komorou. Od určitého data jsou kvuli legislativě čtyřpalce často 4,2 palce.
Sám se na to ptám v tematu vedle - nosím IWB a ani jsem nemusel měnit šatník. Výborně to rozbíjí siluetu. Ovšem nosit 4 palec IWB...no toť otázka jestli je to vubec proveditelné. I když teď moje pracovní oblečení obsahuje i sako tak při správně střiženem oblečeni se zbraň schovává dost blbě.

Oboje PC čka jsou krásný zbraně oboje se dělá i v kratšich hlavních. Ale 627 už je N - frame to je rám u kterýho si i policajti stěžovali, že je velkej, běžně jsou na něm .44. Teď je na bazaru šikovná 686 v třipalci ale bovej je novej...



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#169 » čtv 24. úno 2022, 23:39

Nejsem vůbec expert, jenom jdu okolo, tak něco přihodím, jestli nevadí. ;)

Můj první kvér jsem koupil v komisi revolver SW 60 z roku 1994. Přesně tento kus https://www.prodej-zbrani.cz/komise/rev ... 5488p.html - proto již je nedostupný - logicky. Nebudu řešit, zda měl skutečně jen 180 ran, nejsem expert, ale vypadal fakt pěkně. Vybíral jsem tehdy srdcem a očima, moc jsme neřešil, co je lepší, jestli pistole nebo revolver. Nosil jsem ho v brašně přes rameno od Falca s rychlootevíráním. Asi rok. Nastřílel jsem cca 600 ran. Určitě žádnej hardcore trénink, jen ve stoje v boxu do stojícího terče. Obouruč, jednoruč, od boku na krátkou vzdálenost, silnou rukou, slabou rukou, to mi nějak stačilo.

Revolver je opravdu diagnóza. To se musí nechat. Po nějaké době, kdy už jsme mohli kupovat náboje na vyjímku s řízenou deformací, jsem se o výběr střeliva začal zajímat. Přece jenom nosit celoplášť na obranu není asi úplně dobrý. No já sice do tohodle prcka můžu nabít nějaké náboje s řízenou deformací, ale jelikož jsou to těžké střely a letí navíc pomalu, tak se skoro nedeformují a chovají se skoro jako celopláště. Po různým googlení jsem našel zázračnou tabulku - https://www.luckygunner.com/labs/revolv ... tics-test/ - ze které jsem tak nějak vyčetl, že líp se deformují střely lehké a rychle letící. To druhé je problém - člověk potřebuje +P střelivo a to můj prcek neumí. Zkoušel jsem volat do firmy na tormentace a i do ústavu pro zkoušení zbraní a střeliva a pobavit se s asi chytřejšími lidmi, než jsem já a bohužel - můj revolver, byť je celoocelový, tak by nikdo na +P střelivo nevyzkoušel a tvrdě mi to nedoporučovali. V té době jsem ho již nosil u pasu - zkušebně asi 1-2 měsíce v obyčejný dastě, abych si vyzkoušel, jaký to je nosit tak malý a "lehký" revolver. Zjistil jsem, že lehčí by bylo lepší.

Byl tedy čas se rozhodnout, co bude dál. Určitě bylo potřeba koupit něco, do čeho budu moct nabít střelivo, kterým neprostřelím 2 lidi naráz. Nejprve jsem se rozhodoval, jestli pistoli nebo revolver. Prostě jsem si postupně napsal klady u těchto 2 rozdílných zbraní.

Glock - cena
- dostupnost náhradních dílů / servisu
- dostupnost příslušenství
- (kapacitu) dám do závorky - co nevyřeší 1-3 náboje, to nevyřeší nic, statistika je statistika
- (rychlost přebití) ze stejného důvodu jako o řádek výš do závorky, je to výhoda, ale nedůležitá

revolver SW - váha
- spolehlivost (viz níže)
- (zastavovací účinek) - pokud bych nosil .357 magnum
- možnost střílet z kapsy (hammerless verze)

A pořád jsem nevěděl, pořád jsem něco okukoval a osahával a pročítal a koukal na videa na youtube. Až jsem se bavil s jedním prodejcem a ten mi řekl něco, co mě dosud nenapadlo. A to, že u pistolí je potřeba si to různý střelivo vyzkoušet, zda spolehlivě přebíjí. Prostě se vyjimečně může stát, že si nějaký střelivo nebude s určitou pistolí rozumět. A nejde jen o to, že u některých výrobců bych si za vyzkoušení střeliva dost zaplatil, ale je to prostě pro obranu špatně, když je tam zbytečné riziko. V tu chvíli jsem měl jasno - revolver. To je ta spolehlivost, kterou jsem napsal jako výhodu u revolveru. Měl jsem v ruce nějaký hliníkový slitiny od SW a u jednoho jsem našel takové nic moc zpracování. A hliník mi přijde takový - pořád má člověk v hlavě pochybnosti, co hliník vydrží, když je tak "měkký". Zkoušel jsem vyčíst z různých diskuzí, co vydrží ta scandium slitina hliníků a těch informací není mnoho po internetu. Ale v podstatě to vycházelo pozitivně. Tak jsem koupil toto - https://www.top-guns.eu/revolver-smith- ... p-340-1875

Je to krasavec, byť trochu dražší. Můj plně nabitý SW 60 měl asi 620 gramů. Tenhle má nabitý jen 450 gramů. A to je luxus, to se nosí úplně samo. Ano, neupřu pistolím výhodu kapacity a rychlosti přebití, ale abych v našich končinách narazil na aktivního střelce/útočníka, to spíš vyhraju eurojackpot. Je to o názorech. Někteří preppeři nosí malou KáPéZetku s křesadlem, malou lékárničkou a filtrem na vodu a třeba nůž k tomu - někteří vozí v autě neustále 20kg evakuační batoh. Pak se najdou vyjimečně extrémisti, co si staví bunkr na zahradě, ve kterým přežijou bez otevření půl roku. Takže klidně si noste full sice pistoli, když se s tím chcete tahat. Já nechci, díky. 8-)

Abych to dokončil. Sice ten novej prcek je laborovanej na .357 magnum, já v něm nosím pouze .38 speciál +P. Myslím si, že je to dostatečná ráže na obranu a naivně si i myslím, že mi tak ten revolver déle vydrží, když ho nebudu týrat střelbou toho nejvýkonějšího střeliva, co zvládne. A taky nejsem masochista - střílet z tak malého a lehkého revolveru .357 magnum je už prý docela bolestivé. Pokud by si ho chtěl někdo vyzkoušet, jsem z Prahy, můžeme skočit někam na střelnici. Ale nenechávám vás z toho střílet tři pět sedmičky. Musíte se spokojit jen s .38 speciál +P. I tak to kope.

Z pistolí bych nosil asi jen Glock 42. Uvažuju o něm, protože je to fakt malá placička a tím, že je to málo výkonné střelivo, tak se chová při střelbě fakt dobře. Možná koupím na léto, nevím. Taky jsem uvažoval u ráži .32 S&W, žel v této ráži jsem nenašel nic vhodného na nošení. Alfa-proj píše na svých stránkách toto: "Revolvery ALFA ráže 38 Special a .32 S&W s rámem z lehké slitiny jsou zejména díky své nízké hmotnosti určeny pro pohodlné celodenní nošení a sebeobranu." 740 gramů a víc určitě nepovažuji za "pohodlné celodenní nošení". A navíc je šestiranej. Takže co ztratím na šířce bubnu tím, že mám menší ráži, tak zase nabyde tím, že tam mám 6 komor místo v pohodě dostačujících pěti. Kdyby se někdo opravdu vynasnažil udělat malý a opravdu lehký 5-ti ranný revolver pro ráži .32 S&W, mohlo by to mít zajímavý výsledek nejen ve váze zbraně, ale zároveň v chování při střelbě - za předpokladu, že mi nevadí nižší zastavovací účinek. Každý má tu hranici "zastavovacího účinku" jinde.

A to je vše, konečně. Mějte se hezky. Noste si co chcete, ládujte do toho, co chcete. Každý máme nárok na názor. :)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#170 » pát 25. úno 2022, 08:24

S většinou se dá jen souhlasit.
Jen to střelivo-materiál mi přijde trochu jako paranoia. Není to žádná novinka, ty hliníkové SW s ocelovým bubnem jsou tu od roku 1951. Věřím, že dát do toho 0.1-0.5% Scandia může papírově vylepšit vlastnosti té slitiny hliníku, ale pochybuju, že by to nějak výrazně prodloužilo životnost zbraně.

A už vůbec ne pro .38 sp +P
Koupi tohlhle MP340 a "bát" se z toho vystřelit jedinou .357 mag je podle mě škoda. Zápěstí by ti nejspíš odešlo dřív, než ten kvér.
Říkám to jen proto, že pokud někomu jde o každý gram, může pořídit 340PD, které je ještě o dost lehčí, nemá ocelový válec. A pokud někomu pár gramů navíc nevadí a ví, že by do toho .357 mag nikdy nedal, může ušetřit 10k a vzít 442 https://www.top-guns.eu/revolver-smith-wesson-442-1875

Já mám z malých zatím jenom Ruger LCR, v 9x19 (tzn. taky nezanedbatelné tlaky) a vůbec mě nevzrušuje, že je kus plastový. :)

A když už jsi nakousnul ty exotičtější ráže, za mně se jeví, bohužel jenom teoreticky, jako skvělá alternativa také .327 Federal Magnum. Mimo balistiku je právě hezké, že se ti jich vejde 6 do válce velikosti 5 (viz. zrovna třeba to LCR v .327 fed mag). Bohužel v Evropě nemá certifikaci myslím a kdyby ji dostal, tak to bude stát raketu.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#171 » pát 25. úno 2022, 09:22

Já se nebojím z toho střílet .357 magnum. Jenom mi to přijde zbytečné, když stejně v tom nosím .38 special +P. Ano, je pravda - tak proč si kupoval o 8-10k dražší, když by ti stačilo něco jako SW 442. Jak jsem řekl, u jednoho kusu z hliníku jsem našel nějakej fuck-up, bylo tam dost divný zpracování. A co jsem nezmínil, tak když jsem se bavil s firmou, co dělá tormentace, tak mě před hlinikovejma rámama revolverů varovala, že jsou prý brzy vylítaný. A navíc - MP 340 je o 26 gramů lehčí než 442. :D Jo a měl jsem v ruce v obchodě i ten MP Bodyguard, což je jeden z těch nejlevnějších hliníkáčů, co umí +P - no jako už když si ho vezmeš do ruky, tak se bojíš, aby se nerozpadl. Fakt mi přišel divnej, takovej malomocnej. :lol:

Příměs scandia - co jsem vyčetl z anglicky psaných diskuzí - a není jich mnoho - tak ohlasy byly dost pozitivní a fakt to vypadá, že scandium ten hliník výrazně zpevňuje. Přece jen rozdíl tlaků mezi .38 special +P a .357 magnum je takřka dvojnásobný (pokud internet nekecá), tak na tom fakt něco bude.

Je možný, že časem i změním názor a přezbrojím na .357 magnum. To se taky může stát. A kdyby nějaký krám měl v tu chvíli, kdy jsem to kupoval, titanový PéDéčko, tak bych do něj šel. :twisted: Ale objednat si ho a čekat 1-2 roky, to se mi nechtělo.

P.S.: Pokud ho za X let budu prodávat a zároveň nepřezbrojím na .357 magnum, tak když v inzerátu bude napsáno "vystřeleno tolik a tolik ran, .357 magnum z toho nikdy stříleno nebylo, pouze občas vyjimečně nějaký .38 special +P", tak se snad prodá lépe.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#172 » pát 25. úno 2022, 10:40

A jak je to s dostupnosti a cenou 38spl +P, presne tech typu, co dle luckygunner skutecne funguji?
Jinak kdybych u inzeratu cetl "vystřeleno tolik a tolik ran, .357 magnum z toho nikdy stříleno nebylo, pouze občas vyjimečně nějaký .38 special +P", tak si reknu, ze je to magor nebo lhar.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#173 » pát 25. úno 2022, 11:27

Tak mu pak dám odkaz tady na tuhle diskuzi, která už v době prodeje bude pár let stará a řekne si, že lhář to asi není, magor jo :D Já nosím tyhle náboje:

https://www.top-guns.eu/naboj-hornady-3 ... 0gr71g-ftx

Dělám v metru, kde je mraky civilistů, takže případného útočníka fakt nechci prostřelit. Je to drahý, ale podle luckygunnera funkční. Když se podíváš na penetraci u .38 special a .357 magnum, tak je vidět, jak magnumy jdou hlouběji. To je něco, co nepotřebuji. Jako jo - https://www.top-guns.eu/naboj-speer-357 ... 75g-jhp-gd nevypadají špatně s tou penetrací a samozřejmě tím pádem předanou energií. Ale za ten zpětný ráz já nevím. Navíc už jsou fakt drahý. Možná časem.

A ještě jedna věc. Přemýšlím, že půjdu na nějaký kurzy, u Aegisu prý můžeš na obranný kurzy i s revolverem. Ale při představě, že během pár hodin z toho prcka vystřílím 3-4 krabičky .357 magnum, tak mě bolí ruka už teď. Člověk by přeci jen měl trénovat s tím, co nosí. A změkčovat to rukavicemi, které v civilu nenosím, je taky blbost, že.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#174 » pát 25. úno 2022, 12:28

No jenom k těm nábojům - různé náboje mění bod zásahu. Tohle předevšim ovlivňuje malé revolvery, takže rozhodně doporučuji i tak si jich pár vyzkoušet jak to lítá. U pistole to není tak patrné.

Jinak neni třeba se uchylovat k extremum zbraň velikosti G26 nebo G19 je uplně v klidu nositelná a schovatelná. Pořádné pouzdro a správnej opasek dělá divy. Ale to jsme trochu mimo.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#175 » úte 31. kvě 2022, 05:41

Uvažuji nad revolverem z důvodu obrany před zvěří v horách. Chtěl bych aspoň 4* hlaveň a ráži 357 M. Chtěl bych něco, co by se dalo nějak rozumně nosit. Co by jste doporučili ?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#176 » úte 31. kvě 2022, 08:12

Co se ti bude rozumně nosit musíš asi posoudit ty. Většina lidí by 4" revolver do kategorie "pohodlné nošení" moc nezařazovala. Také záleží, v čem to chceš nosit. Na zvěř v případě padají v úvahu i jiná, než opasková.

Pokud trváš na 4", tak nechám poradit někoho jiného. Pokud by si zvládnul 3", máš hned relativně pohodlnějších možností víc. Od Rugeru LCRx v 3", který váží nějakých 600g (jako G19), SP101, nebo třeba i můj Colt King Cobra v 3" má 700-něco a přijde mi to v pohodě (i když ji nenosím).

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#177 » úte 31. kvě 2022, 08:39

Já vycházím z toho, že u takto silné ráže je prostě potřeba delší hlaveň... Moc si neumím představit 357 M např. s 2* hlavní. Jinak samozřejmě ty váhy u 3* co popisuješ jsou určitě v pohodě na nošení.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#178 » úte 31. kvě 2022, 09:02

Na tuhle stránku jsem narazila už dříve náhodou když jsem hledala recenze na jednu zbraň, a s názorem autora že střelit cokoliv pro kratochvíli protože je to strašná zábava nesouhlasím... a taky autor porovnává zbraně vysloveně pro účel lovu, ne pro účel obrany před zvěří...nicméně pro tvůj účel by to mohl být užitečný článek.
http://bohemianrifles.g6.cz/2019/03/lov ... ou-zbrani/



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#179 » úte 31. kvě 2022, 09:30

No otázka je, jakou životohrožující zvěř hodláš na českých horách potkávat, aby se vyplatilo tahat s sebou těžký revolver. Jestli svou práci neodvede stejně tak Glock, a v případě že plánuji potkat naštvaného zubra, tak asi ve verzi G32. Je to lehčí, s vyšší kapacitou a dá se to nosit i do "společnosti".;-)



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#180 » úte 31. kvě 2022, 09:35

Záleží, před jakou zvěří se chceš chránit. Co jsem tak pobral od myslivců, když jsem několik let pracoval u Lesů.
Obvykle stačí hluk výstřelu a zvěř zdrhá.
Výjimka je třeba srnec nebo jelen v období páření. Kýbl hormonu v krvi jim sníží pud sebezáchovy a zvýší útočnost. I malý srnec dokáže vážně poranit. Na to by ale stačila ráže 9L. Na jelena radši dvě, tři na hrudník.
Ostatní kousavá zvěř jde zastavit i 22LR.
Problém je prase, to dokáže ještě dost dlouho řádit i s prostřeleným srdcem. Myslivci to řeší broknou s jednotnou střelou. I po zásahu ho ale nechají chvíli v klidu, aby vykrvácel a nemuseli ho dohledávat po celém lese. Na čuníka radši větší ráži a víc zásahů. Pořád ale platí, že pokud v lese potkám malý v pyžamu, klidím se pryč.
Pro standardní ráži bych volil JHP.
Pokud čekáš medvěda, tak tam ti pomůže snad jedině slavná medvědobijka od firmy M. Flirr, San Francisco. Kdo by se s tím 20 lb krámem ale tahal :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů