Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#136 » úte 5. pro 2017, 13:05

peggy píše:........je to typické řešení pro starší S&W - mají ""hammer block" a úderník na kohoutu, .....

blokovaný kladivo mají všechny, čili i nový modely s plovoucím zápalníkem
tedy do momentu, než si to kurvítko provozovatel zdemontuje :D



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#137 » úte 5. pro 2017, 15:45

Vždycky míň než na nový. To je malý paradox. Za míň peněz víc muziky :-).

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#138 » pát 22. pro 2017, 16:18

Cau, ozivim tohle tema dotazem - chtel bych si poridit svuj uplne prvni revolver (zatim mam pouze CZ Shadow 2 a na noseni Walther PPS). No a chtel bych neco, co je vysoko kvalitou, vzhledem, presnosti i spolehlivosti. Cena tak kolem 35tis max. Novy kousek. Koukal jsem na SW 629 Deluxe, raze .44 se mi libi. Jeste nevim, jestli nejit do delsi hlavne, premyslim mezi 4,5" a 6,5"... Pouziti by bylo v podstate na strelnici - pro zazitek... Noseni ne, strelba obcasna.... Proste mazel v poradne razi ... A tak se chci zeptat na nazory, jestli je to dobra volba a na co se jeste pripadne v teto cenove relaci podivat. Az zuzim vyber, vyrazim otestovat na strelnici. Diky predem za rady.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#139 » pát 22. pro 2017, 17:49

Snad jen doplnuji, ze mozna jeste krasbejsi nez 629 je klasika 29... jinak ale puvodni dotaz zustava...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#140 » pát 22. pro 2017, 17:52

Záleží, jestli chceš mít zážitek z toho jak moc nechutně to kope, nebo aby se z toho příjemně střílelo. 6,5 bude rozhodně příjemnější a měkčí co se zpětného rázu týče a bude i o něco přesnější. Zvlášť pokud to nemáš na nošení a nemáš masochistický požitek z toho, jak se ti něco snaží zk*rvit zápěstí, je delší hlaveň lepší. Samozřejmě je ta 6,5 i těžší na čumák, takže je horší ji dlouho držet před sebou, ale to nebude až tak veliký problém.
Ještě bych se podíval na Ruger Redhawk případně Super Redhawk. Dva kamarádí mají .44 od Tauruse a jsou s nimi spokojení, ale někdo jim nevěří.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#141 » pát 22. pro 2017, 20:34

Taky jsem názoru v týhle ráži jít spíše do 6,5"... Díky za názor.
Jen nevím, jestli je v ČR v současnosti SW model 29 vůbec sehnatelný...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#142 » pát 22. pro 2017, 20:48

29 je tuším nad tvůj limit. Jinak klidně bych zvážil i 8" hlaveň. Tu má kamarád ještě s portama u mušky a střílí to nádherně...

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#143 » pát 22. pro 2017, 21:17

No když jsem se díval na tu kràsnou modročernou povrchovku.... asi budu muset zvednout limit :-)
Prostě to zatím vypadà na revolver Dirty Harryho :-)... Ale těch 8" je už hodně ....



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#144 » pát 22. pro 2017, 23:03

Jsem pistolovej a chtěl zkusit revolver. První volba - ráže, chtěl jsem něco silnějšího. Na střelnici byl chlápek s 44, Colt - hlaveň min. 6", tak jsem ho výměnou za G43 ukecal a půjčil mi ho s plným válcem. Po dvou ranách jsem věděl, že tudy cesta nevede. Pravda, na 50m jsem trefil pistolák do černého, ale žádná zábava to nebyla. Tedy rozhodnuto - 357 mag. Jaká velikost - kompropis mezi mířenkou a nošením - vyšel mi 4". Co za model. Hodně jezdím a tak navštěvoval prodejny. Astra, Arminius, Taurus - nee. Zbyl Ruger GP 141 a SW 686. Přišlo na finále, vybral prachy a vyrazil pro GP 141. Na prodejně chlápek vedle nového GP položil komisní SW 586, model 3 v podstatě novém stavu a nechal mě být. Po hodině laborování bylo vybráno. SW 586 - vyvážení, úchop, spoušť, hodinový chod, naprosto dokonalé slícování, a ta ocelová modrá. Nejkrásnější a nejlépe vyrobená zbraň to jsem kdy viděl, ten Ruger je opravdu o třídu níž a jiné značky ještě tak o 5 tříd pod Rugrem. Mám ho půl roku, střílení je prostě pohádka, nosit v podpažním závěsu s protiváhou je taky v pohodě. Na opasek je to už těžké.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#145 » sob 23. pro 2017, 13:10

Díky za podrobnou zkušenost... v podstatě jsem na tom podobně - jsem pistolovej. Rozhodně ještě půjdu přezkiušet .44 vs .357 vs .38, zatím jsem vycházel z toho, že .44 s delším laufem. je docela únosná... trochu problém může být, že se mi hrozně líbí dřevěné střenky, akorát že v týdle ráži jsou praktičtější gumové, no ale ty jsou fuj... takže vzhledově mám asi jasno - nejspíš SW, modročerné lakování, dřevěné střenky a ráže se teprve uvidí ... to musím ještě vyzkoušet.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#146 » sob 23. pro 2017, 17:48

SW - to je brynýr. Jinak třeba něco takového :-)

Revolver.jpg

Dnes jsem byl dopoledne jsem byl na střelnici a přijel tam chlapík s fungl novým Rugrem GP 161 v černém matném brynýru, zase jsem ho ukecal. Teda ta černá mu vůbec nesluší, délka šestipalce - malý člověk by to mohl používat místo hole, zase ta nádherná dlouhá záměrná. Ostrá mířidla - padára, byl lehčí a měl úplně jinou spoušť než můj SW. V SA chodí SW na dotek, Ruger měl dlouhý mrtvý chod. Je to o zvyku. Já jsem se netrefil, ani ten pán s mým, zase ho to vždy překvapilo. Úplně jiný úchop, podstatně níže od osy hlavně než SW (zase nekope do prsteníčku lučík) a díky tomu se měl po výstřelu snahu hodně zvedat - velká páka oproti ruce. Jinak ale jinak šel jak švýcary. Když člověk vybírá, je ideální to porovnat přímo na střelnici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#147 » ned 31. pro 2017, 21:22

SW 629 v 6" můžu půjčit na vyzkoušení v Brně. A dřevěné gripy jsou v pohodě :-).



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#148 » čtv 17. úno 2022, 13:35

Ahoj vybírám svůj první revolver a trochu se neorientuji.
Chtěl bych něco na terče na druhou stranu nehodlám závodit a chtěl bych možná někdy vyzkoušet něco jako LOS a td.
Taky dost váhám nad tím zda ho nosit či ne.
Takže bych asi chtěl něco univerzálního byť vím, že to nejde.
Do jaké míry se dle vás dá nějak přesneji střílet na 10m s 2” revolverem? Bude tam od 4” velký rozdíl?
Zatím jsem otestoval 2” až 6” ale nejsem natolik vytrénovaný aby se dalo mluvit o tom co je moje chyba a co je délkou hlavně i když u 6” jsem byl výrazně přesnější. Chtěl bych se zlepšovat, ale nerad bych po roce zjistil, že mě už limituje zbraň.

Další věc je otázka zda jít do S&W. Hrozně se mi líbí ty menší modely v tmavě šedé třeba s jiným válcem a td, ale dostává mne že je to většinou jen slitina pokud jde o 38Special nebo 357Magnum.
Střílel jsem nějaký starší SW a šel pěkně. Střílel jsem Alfu Steel a šla pěkně, moc sem v tom nepoznal rozdíl. Střílel jsem Rugera a věčně se sekal, Taurus celkem ušel. Beru že jiný model jiný chod ale třeba i kvalita.

Otázka tedy zní jít do S&W který je moc krásný třeba 360PD i když je to slitina nebo do Alfy Steel a ještě ušetřit a mít dostupný servis.

Nebo se kouknout po něčem zcela jiném - cenově by byla ideálka 20-30 ale řekneme když to bude echt kousek možná bych počkal a šel až na 40. Chci jen novej. A asi bych ocenil aby to vydrželo dlouho hodlám střílet každý týden 50 ran.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#149 » čtv 17. úno 2022, 15:25

To je otázka co střílet 2.5 palce jsou přesné. Jediné co dá navíc delší hlaveň je delší záměrná a vyšší rychlost = energie. Co se dá a nedá jak nosit zaleží na nošeném oblečení a postavě. Lidi nosi kde co, ale nějaka rychlost a ergonomie pujde proti delší hlavni. Nad 4" bych asi nešel. (mam 4" 686)

Vyhoda krátké hlavně je tedy kompaktnost a do 3 palcu včetně do 6 komor včetně jde soutěžit v kategorii LOS maly revolver (pokud se nic nezměnilo) Nevyhoda je nižší výkon a zpětný ráz kde zaleží na použitem střelivu a váze.

Jestli jit do .38 nebo .357 je na zvážení. Až na vyjímky jsou .357 masivnější, těžší.
Ano existují SW libovky na nejmenšim J rámu kde je rám různé Scandium a válec třeba titan. Vysledek v kombinaci s našlaplou .357a kratkou hlavní bude nasnadě.
Jinak jsou i male SW na .38 ocelové, nebo .38 airweight.

Váhu bych neřešil, na dobrým opasku je to celkem buřt ale za celoocel budeš rád obvzlášť u .357.

Za mě když revolver tak ocel, .357. Sám jsem toužil po 686 2.5 palce ale v 6t li komoře se blbě shání.



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#150 » čtv 17. úno 2022, 16:05

No právě si nejsem moc jist tím zda bych to nosil. Takže spíš ta střelnice a vyzkoušet si nějaké ty LOS.

Ráže je mi asi v podstatě jedno protože ani 2” 357 Magnum za mě absolutně nekope natolik aby to bylo nějak nepříjemné pro jednoruč, to jsem nějak zásadněji vnímal u 460 Magnum a podobných kanónů.

Takže bys radil jít rozhodně do ocele ano?
Mohl bys doporučit nějaké kvalitní značky u současné produkce?

Asi bych dal přednost nějakému modernějšímu provedení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti