Malý revolver 9mm

Krátké vícehlavňové zbraně


michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#1 » stř 2. zář 2015, 20:44

Ahoj,
chtěl bych malý revolver v ráži 9mm. Něco jako třeba TAURUS 905B2 nebo Ruger LCR 9 mm, ale může to být samozřejmě i něco jiného.
Uměl byste někdo prosím poradit co a hlavně KDE se to dá sehnat. Nic nějak nemohu najít.
Moc děkuji,
Michal

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » stř 2. zář 2015, 21:36

Z dalsich veci - Brymova v Prahe ma uz nejaku dobu Ruger SP101 v 9mm v komisii. Mam ho v .357 a pre mna je super. Obcas sa objavi komisna Alfa Para, pripadne mozes skusit zohnat novu.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#3 » stř 2. zář 2015, 21:43

Děkuji, ale já bych přeci jen preferoval něco menšího...



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » stř 23. zář 2015, 13:01

Kdysi jsem míval dvoupalcovou ASTRU v ráži .38 Sp.(kopie Smith Wessonu), vystřílel jsem z mí kolem 5000 ran bez závady a na 25 metrů jsem se s ní udržel v černém na mezinárodním terči a kamarád, sportovní střelec, s ní měl oproti mě rozptyl poloviční. Vzhledem k ceně komisních kousků bych ani tuto alternativu nezavrhoval (mají je u Brymový i v BVS).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#5 » stř 17. lis 2021, 13:28

Hledal jsem co nejvhodnejsi tema: ma tu nekdo zkusenosti s Rugerem LCR(x) v 9x19?
Cetl jsem, ze kvuli nizke hmotnosti (zpetnemu razu) se v nem obcas uvolnuji strely (bullet creep / crimp jump) a ze je potreba vybrat spravne strelivo.
No ja zadne spravne strelivo moc vybirat mechci, to by se celkem prodrazil: ma nekdo zkusenost s tim, jestli na to trpi zdejsi klasiky - S&B / STV? Nebo nedej boze limit / alsa? 115gr/124gr?
Na netu jsem nasel jen zkusenosti s jinymi vyrobci ze zahranici.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#6 » stř 24. lis 2021, 19:05

Odpovim si sam, treba to nekomu pomuze:
Zkousel jsem STV 124grs FMJ, S&B 124grs SP, S&B 100grs SP.
Metoda vystrelit 4 naboje, paty nechat ve valci, dalsi nove 4 naboje a porovnat / vystrelit. Tzn. naboj mel pred sebou 8 jinych, 2x tolik co mu hrozi z LCR 9mm normalne.
Strely sice na pohled o nejaky mm vycouvaly, ale urcite nevypadly a nebyl problem je pak vystrelit.
Nejvic couvla asi ta S&B 124grs SP.
Dalsi druhy 9x19 ted nemam, jsem zvedavy treba na tezke subsonicy.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#7 » stř 8. pro 2021, 22:36

Bbobb: jak, prosím, hodnotíš nositelnost Rugeru LCR? Tak trochu o něm uvažuju, jako EDC mám G42 ale občas brouzdám natolik odlehlou přírodou, že bych tam snesl revolver v ráži 9 mm Luger nebo i raději .357 MAG (tedy KLCR). Zrovna letos v létě poblíž naší rodiny proběhl houfec divočáků. Naštěstí se víc báli oni nás, ale nemusí to tak být pokaždé. A medvědí stopy už jsem taky viděl, to jsem se pak celý zbytek tůry furt rozhlížel :-)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » čtv 9. pro 2021, 08:36

Jeste jsem ho na sobe moc nemel (mam z nej vystrileno tak 300-400 - zpet k predchozimu prispevku - naprosto bez problemu, nepouzivam na strelnici vubec moon clipy a nabojnice vypadaji v 95% pripadu samovolne, 5% chce jemne stouchnuti).

Kazdopadne je celkove trochu vetsi nez G42, musis vyzkouset, jestli na spatnych mistech pro tebe. (https://www.handgunhero.com/tabletop/ru ... /glock-g42 )
Ja na nej mam textilni Dastu a osobne jsem ted tak tlustej, ze o nem prakticky nevim ani s delsima strenkama co jsem nakoupil (ty z LCR 3"), abych s nim mohl vic trenovat, nez mi za tu navstevu rozmlati ruku/zapesti. S puvodnima strenkama uz vubec. 'Lepsi' pouzdro by mozna udelalo taky svoje, tohle je trochu vetsi, nez by nejaka tvarovana kuze treba musela byt.

Jinak .357 z nej by byl podle me masakr, ten 9x19 vazi stejne (ocel misto hliniku u 38 sp varianty) a kope pocitove snad vic, nez .357 z myho tezkyho 686 SW 5".
Podivej se na balistiku .357 vs 9x19 z tak kratky hlavne v tom revolveru - matne si vybavuju, ze ten rozdil je minimalni.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#9 » čtv 9. pro 2021, 08:59

Nesmysl. 357 z takle kratkeho laufu je porad vyrazne silnejsi jak 9 luger. Kdyz jsem to porovnaval v ballistics by inch, vychazi 357 ze 2" jako +\- 9 luger z 5".

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » čtv 9. pro 2021, 09:46

Přesně. Revolver v 9mm bych stále zařadil do kategorie "rarita". Pokud nebudeš střílet tisice ran, kde se už rentuje střelivo, šel bych do .38p, nebo .357. Těch je hafo.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#11 » čtv 9. pro 2021, 09:53

Mas pravdu. Ted jsem na to zbezne koukal a ta porovnani asi byla +P 9x19 vs obyc .357. Kazdopadne to porad znamena, ze se s tim revolverem v 9x19 muzes dostat dost vysoko a trenovat levne/prijemneji.
Samozrejme z toho LCR v .357 taky muzes strilet prijemneji 38 sp., pro mne bylo dulezitejsi, ze mam spoustu 9x19 streliva a nemusim resit/tahat jine.

Plus jak rikam, ten lehky LCR v 9mm podle mne kope stejne jako tezky .357, takze je to krome noseni pro mne i fajn levnejsi trening (chapu, je to par korun, ale za tu navstevu mi to par stovek dohromady da).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#12 » čtv 9. pro 2021, 10:52

JJ tohle je jasný. Tak ať to lítá do černýho. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů