Ruger - GP 100 .357 Mag

Krátké vícehlavňové zbraně


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#61 » pát 28. kvě 2021, 22:29

Ne a ne a ne. Opravdu revolver ve 3 az 4 palci neni jako fullsize pistole. Je to vic, pac je to jako bachrata fullsize pistole. Kdyz uz chces nosit, lcrx ve 3". Ta hmotnost a rozdil 5vs 6 ran udela na noseni dost velky rozdil.
Jelikoz prvni kver, sel bych do Alfy Proj. Da se to koupit, dily jsou, za ty prachy ok kvalita a velikost jakou si reknes. Stejne to prodas a az 3. Kver bude to, co skutecne potrebujes.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#62 » pát 28. kvě 2021, 23:30

Hm, ani bych neřekl, mě se to nosí podobně - 4" revolver i fulsize pistole. Revolver je trochu širší, ale nijak výrazně a delší hlaveň není pro nošení podstatná. Bavíme se o vnitřním i vnějším pouzdře na 3. hodině.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#63 » sob 29. kvě 2021, 02:32

Honzajan: Možností a názorů je mnoho, ale "když ji miluješ, není co řešit". A vo tom to je.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » sob 29. kvě 2021, 08:07

GP 100 je fajn ale... na nošení je pohodlnější 5 ranný, ten rozdíl v tloušťce je veliký. Taky tahle rukojeť dost trčí. Naopak délka hlavně neomezuje 4 nebo 3" je úplně jedno s vnitřníém pouzdrem. Vyssí hmotnost taky nevadi. Samozřejmě kvalitní pouzdroa pásek jsou samozřejmostí.
Než si koupíš revolver tak si z něj někde vystřílej pár krabiček, hlavně v DA režimu. Každý si s tím nerozumí.



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#65 » sob 29. kvě 2021, 09:33

Honzajan: původně jsem měl krom jiného ve výběru i Alfu, Tauruse (a kdybych chtěl hodně utrácet, tak King Cobru), ale po fórech se u nich objevovalo oproti Rugeru dost příspěvků týkajících se kvality a reklamací. Může to být samozřejmě zavádějící, protože ne každý si na internetu stěžuje, ale stejně...

morepower + sided: zajímavá informace ohledně délky hlavně. Popravdě jsem čekal, že bude větší problém v kalhotech uklidit delší hlaveň, než obepnout o trochu větší průměr válce. Zkusil jsem pohledat rozdíl, ale z nějakého důvodu se průměr válce nikde neuvádí, což moc nechápu. Našel jsem tohle:
https://hipowersandhandguns.com/Smith%2 ... risons.htm
Týká se to ale S&W a je to rozdíl 3,5 mm. Může to mít Ruger nějak zásadně větší?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#66 » sob 29. kvě 2021, 16:42

Tak na nošení jsou určitě pohodlnější a rozměrově lepší zbraně. Já jsem jen srovnával zmíněnou fulsize pistoli se 4" Rugerem. Mezi těma pro mě v nošení nejsou zásadní rozdíly.

Eleve-pro skryté nošení je zásadnější délka pažby, než délka hlavně.



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#67 » sob 29. kvě 2021, 19:46

morepower: dobrý vědět, díky

Honzajan: mrknul jsem na ty RLCx a pokud bych se smířil s pětiraňákem, tak by to určitě byl jeden z kandidátů. Nakonec bych dal asi přednost celonerezové SP101, rozdíl ve váze už tam není tak hrozný. Naopak rozumná váha navíc při střelbě .357 bude plus, jestli se nemýlím?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#68 » sob 29. kvě 2021, 19:52

Jelikoz jsi bez zkusenosti, poradim ti dobre. Kup si cz p10s. Je to dost male na noseni a pritom dost velke na strileni. Revolver, zvlaste revolver na noseni je zbran pro experty. Kapacita, miridla, DA spoust a dle me i sklon\tvar rukojeti z toho dela zbran pro lidi, co uz umi a vi proc zrovna revolver - jsou to dost specificke pozadavky, protoze jinak je ve vetsine atributu na noseni a vlastne i strileni pistole lepsi.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#69 » sob 29. kvě 2021, 20:15

Honzajan: Jdi do zádele s radama, že "pistole je lepší" ve vlákně o revolveru. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Nikde není dáno, že se musí člověk prostřílet od pistole k revolveru. Ne a ne a ne. :lol:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#70 » ned 30. kvě 2021, 09:41

Greenhorn: tazatel pise: "jestli mi někdo rozbije moje představy a napíše něco ve smyslu: "to není pro tebe, když teprve začínáš" nebo "nekupuj to, je to těžký na nošení, nevejde se to do kalhot" nebo tak něco".
Nevidim duvod tedy nepsat, jak to s revolvery na noseni je. Sam jsem jich par protocil a nosil, tak proc se nepodelit o objektivni fakta.
Zrovna GP100 je mezi revolvery tank. Krasna zbran, ale na noseni jsou vyrazne lepsi jine modely, navic i pistole.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#71 » ned 30. kvě 2021, 14:09

Honzajan: To, že mu radíš, že GP100 je podle tebe velká a těžká ti za zlé nemám a patří to k tématu. Ale vadí mí, že mu místo revolveru nabízíš jako řešení pistoli CZ P10S. To je od tebe podpásovka a do tématu to nepatří. A revolver jako "zbraň pro experty" to je perla dne. Toť vše.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#72 » ned 30. kvě 2021, 15:13

A stačí s OT



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#73 » ned 30. kvě 2021, 19:47

Srdce mě těžce táhne k revolveru, pistole mě moc neberou. Jak psal výše sided - zkusím si z toho někde vystřelit a třeba to opravdu bude příšernej zážitek, po kterým si to rozmyslím. Pevně ale věřím, že ne. Máte někdo tip, kde bych něco podobnýho mohl osahat? Jsem z České Lípy, každej měsíc jsem alespoň jednou v Praze, ale není problém si zajet i někam dál, v rámci práce vlastně prakticky celá ČR

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#74 » pon 31. kvě 2021, 06:25

No, já jako revolverový mám na nošení "prcka" 5 ran dvoupalec, úplně krásně se to nosí, no a pak 4" na střelnici, nosit se to také dá a narozdíl od 3", který sis vybral, 4" je se stavitelnými mířidly. Střelba z dvoupalce nic moc, je to malá zbraň a já mám ruce jako lopaty :-), čtyřpalec v pohodě.



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#75 » pon 9. srp 2021, 17:28

Tak GP100 4" je doma. Slušný kus kovu, to mě fakt baví. Muška je potřeba vyměnit a na cestě jsou i nové gripy od Altamontu. Ještě uvažuju, že objednám rovnou dřevěný custom grip, ale $200 navíc už by bylo trochu kontraproduktivní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů