Ruger - GP 100 .357 Mag

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#46 » sob 15. črc 2017, 23:46

4" GP / resp. Lkovy 4" SW do lesa mimo horuceho leta nosim uz niekolko rokov - ale pod sustakovu bundu, opaskove puzdro nie IWB. Na leto som po dlhom boji sameho so sebou a osahani 3" GPcka nakoniec cez 2.75" SW Kcko pristal pri 2.25" Rugri SP. A to mam 198/95. SPcko zozenies aj v 3" a 4" ak ti 2.25" je prilis malo.

Na 6" na nosenie IMHO zabudni (ok, nosit sa da aj AKcko so sklopnou pazbou ked sa dostatocne snazis). 4" je asi najuniverzalnejsia dlzka hlavne. A inak - to co za ne chcu aktualne za peniaze je podla mna prehnane ... ked trochu priplatis, mas Lkove SWcko. Ak mozes pockat a pohladat, v bazaroch sa Rugre GP medzi 12-15k vyskytuju. Ale ak chces novy - tvoja volba.

Moj ciste subjektivny pohlad na vec - ak chces vec na nosenie, pohladaj SW 581ku. Mal som, predal som (debil), zohnal som dalsiu, uz nepredam. Velkost identicka, pevne mieridla. Na strelnicu si kup Rugra - pokojne v 6" a z SWcka strielaj obcas a vlac ho.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#47 » stř 2. srp 2017, 11:54

Dneska jdu provetrat GP 161 a chtel bych se zeptat, je nejaky specialni figl na rozebrani a vycisteni nabojoveho valce? Povedlo se mi ho sundat z ramu, ale uz ne z "toho na cem se toci."



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#48 » stř 2. srp 2017, 13:54

juraj1: koukni na youtube, heslo napr. ruger gp100 full disassembly.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#49 » stř 2. srp 2017, 18:13

No, ocividne jsem pouzival malo nasili. Diky moc.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#50 » ned 17. pro 2017, 02:15

Ruger vydal 7 ranou verzi GP 100 v .357 magnum. Asi potrebuju dalsi revolver :D https://www.ruger.com/products/gp100/models.html

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#51 » ned 24. bře 2019, 21:14

Můžu se zeptat, na rozdíl mezi modelem 1771 a 1705.
https://www.ruger.com/products/gp100/sp ... /1771.html
https://www.ruger.com/products/gp100/sp ... /1705.html

Kromě té kapacity válce? Má nějaké nevýhody mít válec na 7 o proti tomu na 6?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#52 » ned 24. bře 2019, 21:36

Na nemenovanom susednom fore je majitelom popisovany potencialny problem s nabojmi niktorych vyrobcov (nezmestia / sprajcuju sa koli okraju), inak ho ale dotycny chvali. Amici spominaju ze prve kusy mali problemy s kvalitou a casovanim, rovnako sa spomina ten problem s niektorymi druhmi nabojov.

Klasicka 6 ranna verzia je za tie roky co to vyrabaju uz vychytana, takze pokial nebazirujes na siedmej rane, pripadne na 2.5" verzii, asi by som zostal u nej. A samozrejme - u 6 rannej mas vacsi vyber rychlonabijacov, i ked myslim ze 7 ranne by mali byt minimalne u Brownellsov (EDIT: HKS tam je).

Na rovinu - 7 ranna 2.5" sa mi fakt paci, dost ma laka, asi to bude tesne rozhodovanie medzi tymto a 3" klasikou.

EDIT: Ah, a ano, u tychto novsich im doslo ze svetlovodna muska je fajn - ale tak tu si samozrejme mozes vymenit aj na 6 rannom.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#53 » ned 24. bře 2019, 22:09

MM: Děkuju. Nekoukám na tak krátké hlavně, spíš bych zvažoval 4,2" nebo 6".



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#54 » stř 17. bře 2021, 09:23

Dnes už je jasno. Sedmiranné GP100 MPI přestalo dovážet. Důvodem je problém s vytahováním nábojnic z válce. Mezery mezi komorami na válci jsou příliš malé, jednoduše výrobce do stejně velikého válce umístil sedm komor. Náboje se svým dnem, nebo-li okrajem vzájemně dotýkají už při vkládání do válce a po výstřel a jejich roztažení se vzájemně zablokují a nejdou vyndat vytahovací tyčkou ven. Zjistili jsme, že náchylné jsou více náboje Magtech, u těch kolikrát není možné ani sedmý náboj vložit a i SB, při plném válci máme problém s jejich vytažením. Šestiranný GP100 je samozřejmě bez problémů a v pohodě.



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#55 » pát 28. kvě 2021, 10:12

Pěkný den všem,

nechci zakládat nové téma tohle se mi zdá dostatečně příbuzné :) uvažuji o nákupu 3" GP100, model 1715, který mě (jako laika, který si teprve dělá ZP) dokonale okouzlil natolik, že jsem zavrhl všechy ostatní možnosti. Použití prozatím na střelnici - chci se v prvé řadě naučit se zbraní pořádně zacházet, aktuálně rozhodně nemám žádné závodní ambice. Později pro denní nošení, proto také 3" varianta, jinak bych se bavil o 4,2 " nebo 6" (to třeba v budoucnu, ale zatím druhou zbraň neplánuji).

Moje otázka zní: existuje pádný důvod, proč si tento konkrétní model v mém případě nepořídit? A druhá: má ho někdo z Vás (nebo velikostně / váhově podobný model) na denní nošení, dá se to vůbec nosit nebo bych měl uvažovat o ještě menší variantě, která se mi ale pravděpodobně bude hůř držet a navíc z toho nejspíš bude i "jen" pětiraňák?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#56 » pát 28. kvě 2021, 15:05

Chtěl jsem verzi 10x .22, dovoz fikce, možná, někdy, za rok, za 2 dovezeme, časy jsou zlý ... Rám stejný jako plnotučný. Krásný kousek pro x generací. GPstovka se mi bohužel stále líbí, proto 357 bude další možnost, tedy až půjde koupit. Pokud se někde skladem objeví ta klasika s ručkou guma/dřevo písněte to sem pls. Mám ruku lopatu, ne všechno mi sedí.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#57 » pát 28. kvě 2021, 15:54

Eleve: tady je jeden 3" GP100, model 1715 k mání:
https://zbranetobiasek.cz/ruge/1045-revolver-kgpf-331.html



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#58 » pát 28. kvě 2021, 17:53

Vím o něm. Zdá se, že je jediný v republice (aspoň co jsem dohledal na netu). Jenom jsem si sem chtěl hodit výše zmíněné dotazy, jestli mi někdo rozbije moje představy a napíše něco ve smyslu: "to není pro tebe, když teprve začínáš" nebo "nekupuj to, je to těžký na nošení, nevejde se to do kalhot" nebo tak něco. Krom toho, jak říkám, nemám ještě ani ZP, takže je koupě zatím na míle vzdálená. Ideálně bych si z toho chtěl před koupí i vystřelit, ale to je taky vzhledem k dostupnosti asi představa z říše snů. Neptal jsem se, ale tak nějak nečekám, že kdybych tam přijel, tak mě z toho nechají střílet :lol:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#59 » pát 28. kvě 2021, 19:29

Nosit se to dá. Rozměrově i váhově odpovídá full size celokovové pistoli. A pokud tě tento revolver dokonale okouzlil natolik, že jsi zavrhl všechy ostatní možnosti, není co řešit. Ale vzhledem k faktu, že ještě nemáš ZP, tak tento konkrétní kousek na tebe asi nečeká.



Eleve
Příspěvky: 10

Příspěvek#60 » pát 28. kvě 2021, 19:54

Je mi jasné, že na mě asi čekat nebude. Holt pak bude nějaká čekačka. O to větší pak bude radost, až dorazí. Mockrát díky za vyjádření podpory

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů