Ruger - GP 100 .357 Mag

Krátké vícehlavňové zbraně


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » sob 24. dub 2010, 00:11

Jestli se z toho do rána nevyspím, nebo jestli mně manželka nepřizabije až se to dozví tak si zítra pro něj odskočím. Nějak mám pocit, že bez něj nemůžu být. Už jsem jej držel a ty kombinované střenky mně doslova uchvátili. Obrázek je pouze ilustrativní. Jestli bude pěkně tak skočím rovnou na střelnici. Poradíte vhodné pouzdro? Případně kdyby se někomu doma válely nevyužité rychlonabíječe tak bych měl zájem.
GP100.jpg
Rugerdis1.jpg
Ruger_GP100_160.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » sob 24. dub 2010, 09:46

Tak tohle je paráda, mám ten samý jen bohužel v nerezu. Chtel jsem taky tenhle typ se střenkama se dřevem a nenechal jsem si vymluvit že stojej za prd když jsou tak krásný :mrgreen: dneska na něm mám Pachmayry :lol: a rozdíl v úchopu je fakt obrovskej. Jinak revolver nezničitelnej, přímo v návodu je uvedeno .38spl/.357mag takže odpadaj špekulace o možném používání .38 na terčovku. Mechanismus bude vždycky trošku hrubší než u SW ale taky se dá vymazlit.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#3 » sob 24. dub 2010, 19:19

Vhodné pouzdro máš tady :http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=Fobus+RUGP mam toto pouzdro a jsem spokojený na 100% , mam tento Ruger v nerezi a v 6" , došel k závěru že mi vice vyhovuje silnější střelivo a z tímto střelivem mam i lepší výsledky .



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » sob 24. dub 2010, 23:31

sided píše:Tak tohle je paráda, mám ten samý jen bohužel v nerezu.

Proč bohužel?
Jeden v nerezi se prodáva u HK vč. pouzdra, rychlopřebíječe a pouzdra na něj za 10 kkč už 3 měsíce a stále je k mání. Takže jsem váhal jestli se projet nebo to koupit tady u nás za víc a bez příslušenství. Takže, doma je nakonec ten z "uhlíkaté oceli", stavil jsem se rovnou do Příbora na střelnici a otestoval. Vzal jsem .38 fiochi i .375 SB ať mám srovnání. Nebylo moc času, tak jsem dal pouhé 3 válce na 15m ale už vím že jsem udělal dobře. Na mé gramlavé ruce to je moc dobré.
Jiné střenky jsem neměl možnost vyzkoušet ale tyto se mi drží dobře. Mně to trochu nadnáší ale správce střelnice si střelil taky - jeho jsou ty rány v 10 u sebe, takže trénovat a zase trénovat.
Markony: dík za odkaz, bohužel s Ebay nejsem ještě pořád kamarád. Nevím jestli by se to vyplatilo vč. poštovného. U nás jsem to pouzdro našel za nějakých 824 (nevím jestli je to stejné). Nemají jej někde v Ostravě ?
Fotografie-0039.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#5 » pon 26. dub 2010, 18:27

Patrik v OV nevím nikde sem je neviděl , vyplatilo to si piš , kámoš jednou za čas něco z Ebay bere a mi se podařilo trefit když kupoval nějaké věci , cena pouzdra včetně poštovného vyšla necelých 500 Kč což mi připadá super cena . Myslím že třeba na Corradu by neměl byt problém si toto pouzdro objednat .



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#6 » pon 3. kvě 2010, 08:55

Pochopil jsem, že jsi na té střelnici zkoušel 357 i 38 naráz. Pozor na to, dost lidí mě už upozorňovalo, že sice ten revolver zvládá oboje, ale když chceš přejít z těch 38 zpět na magnum, tak by se ten revolver měl pořádně vyčistit (38 je kratší a nechává nečistoty jinde než 357). Ale možná je to kec, osobní zkušenost s tím nemám.
Hodně Rugerářů tvrdí, že by do toho 38 nikdy nedávali, že to vypalije válec, ale to si myslím, že je typická pověra, protože výrobce by si nedovolil doporučovat střelivo, které zbrani škodí.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » pon 3. kvě 2010, 16:00

Nevypaluje ve smyslu, ze by to poskodilo zelezo. Ale, jelikoz 38 je kratsi, nez 357, napeka to necistoty na konec komory valce, takze pak mohou byt problemy pri prechodu zpet na 357. Pri dlouhodobem pouzivani 38cek to muze byt napecene k nevycisteni. Nez cpat do 357ckove komory 38cky, je lepsi strilet prebijene "cajicky" 357.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 3. kvě 2010, 20:55

Zkoušel jsem pouze 18 ran, z toho 2 válce .38 . Pouze pro srovnání pocitů ze střelby.
Pro zajímavost si dovolím citovat odpověď (z jiného fóra) výrobce na dotaz ohledně .38 versus .357.

"použití nábojů ráže .38 speciál v revolverech Ruger komorovaných pro náboj ráže .357 v zásadě není vhodný kromě revolverů řady GP-100 vyrobených po roce 1992. Tyto revolvery jsou vybaveny speciálním přechodem vývrtu, který umožní střelám obou ráží bezproblémové zaříznutí do vývrtu hlavně bez vzniku rázových vln v hlavni a komoře revolverového válce. Při střelbě je nutno ale používat pouze továrně nové střelivo vyhovujícím standartům US BATF, nebo CIP. Po střelbě je nutno důkladně vyčistit konce nábojových komor válce od všech usazenin, které by při střelbě náboji 357Magnum mohly vadit při jejich řádnému zasunutí do komor válce. Střelbou nábojů .38 special nezaniká tovární záruka výrobce."

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pon 3. kvě 2010, 21:16

Střílím z něj .38 normálně na terčovku, protože je dělám ženě do 2" SW tak to beru jedním vrzem. Vylítalo jich pěkných pár stovek bez jakékoli újmy, jen po střílení prohodím válec hadem a je lesk jak blesk. Chce to mín špekulovat a víc střílet. ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 3. kvě 2010, 21:22

A jak říkáš čistit. Zanedbání toho je důvod problémů u většiny zbraní.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » pon 10. kvě 2010, 16:39

Markony: u toho fobusu jsem našel, že se dělají cca 3 druhy. Nevím který z nich má kolega na strel. ale píše, že na skryté nošení to moc není. Tak nevím. Na CZ75 mám dastu, GP100 se tam vleze, ale nemá překrytou spoušť a to by asi mohl být problém. Dasta má přímo pro 4" revolvery č. 266. tak o ni uvažuji.
Obrázek

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 10. kvě 2010, 18:53

Předem se omlouvám za svůj nepříliš přínosný příspěvek, ale pro mě byl odjakživa GP100 jeden z nejkrásnějších revolverů vůbec 8-)
Všude čtu, že je to revolver nesmrtelnej, tak by mě zajímalo, kolik ran tak zhruba může vyrdžet



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#13 » pon 10. kvě 2010, 19:32

Si myslím že na stř si četl muj příspěvek a Fobus je OK ale délka revače 6" to na nošení fakt není :D ja mam tento : http://cgi.ebay.com/Fobus-RUGP-Paddle-H ... 53dc33c850



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » pon 10. kvě 2010, 20:58

Myslím, že jsem četl i něco od tebe ale jinak Bulls.eye tam popisuje úpravy pouzdra především pro sportovní účely pro 4". (Teda pokud to nejsi ty :o )

johnnyjak píše:Všude čtu, že je to revolver nesmrtelnej, tak by mě zajímalo, kolik ran tak zhruba může vydržet
Kolik ran může vydržet to nevím, ale při počtu zbraní co mi projdou rukama si myslím, že to nestihnu zjistit.

Jinak nákup na ebay už stojí pouze na tom, kdy mi někdo ukáže v praxi postup placení přes paypal :(



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#15 » pon 10. kvě 2010, 21:04

Revač vydrží hodně si myslím pokud se mi nepodaří při přebíjeni dat 2 násobnou dávku prachu :lol: to už by asi nevydržel .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů