Je ráže 44mag. dobrou volbou?

Krátké vícehlavňové zbraně


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#61 » pon 15. srp 2016, 11:30

Nevím, kde to vyrábí. Tady jsem to našel: http://www.kozap.cz/katalog/169/geco-pi ... ov-munice/

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#62 » pon 15. srp 2016, 12:27

Ruag onehdá koupil MFS, což byl výrobce vyhlášených 38spec, který dokázaly natahovat rámy revolverů 357mag



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#63 » pon 15. srp 2016, 12:34

Tak takové střelivo snad radši nebrat, ne?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#64 » pon 15. srp 2016, 12:41

to je na každým, na čem hodlá šetřit
nejmenovaná moravská munička chrlí bedny lugrů dál bez ohledu na to kolik už odepsaly laufů
a kolik se o tom popsalo na forech
holt pro někoho je cena až na prvním místě



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#65 » pon 15. srp 2016, 14:00

No munička... slyšel jsem o přebíjených Lugrech.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#66 » pon 15. srp 2016, 14:19

jo, průmyslový přebíječky

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » pon 15. srp 2016, 14:30

Poměrně výživné laborace 44Mag má vychytané chlapík s nickem king ... vyskytuje se na vánočních Jolkách v Otrokovicích. Vyždímal z toho 2000J a přitom má tlaky změřené na tlakoměrné hlavni (podrobnosti lze dohledat na střelectví, tuším 300gr ares a prach H110). Ale střílí to z rugeru a mají nestandardní délku, do SW by se možná nevešla do válce, i kdyby jsi z něj nějakou jeho patronu vydyndal.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#68 » pon 15. srp 2016, 14:58

ladaj: 2000J to nééé. Na to mám svýho mazlíka příliš rád. A zápěstí svý ruky ještě radši. Ale četl jsem, že Buffalo Bore +P+ dosahují 2200J. To už sakra konkuruje Desertu Eagle 50AE. Jak říkám, Geco maximum. Výš nejdu ani ze srandy. :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#69 » pon 15. srp 2016, 20:35

Je fakt, že .44 RM je poměrně vděčný objekt k přebíjení, ke kterému časem, nejen z ekonomických důvodů, přistoupí většina majitelů. :-) Ono rozechvělé počáteční nadšení z pěkné šlupky mnohdy pomine a promění se v chuť si častěji zastřílet z něčeho, co nemusí mít zrovna 2/3 energie .308W. :-))
Ale na to je tady, jak jsem koukal, už jiné vlákno.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#70 » pon 15. srp 2016, 22:10

Ano. Dvanáct korun za náboj, to už stojí za úvahu o přebíjení. :)



Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#71 » ned 12. bře 2017, 21:40

Ahoj všem. Jsem majitelem revolveru v ráži .44 magnum (Taurus - Raging Bull). Předem chci říct, že nepatřím mezi ty, kteří se snaží ze své zbraně vymáčknout ten největší výkon. Nemyslím, že je to ta správná cesta a hlavně na střelnici je obrovský výkon myslím zbytečný. Časem většina střelců z téhle ráže přijde na to, že na vyrobení malé kulaté dírky do papírového terče stačí výkon daleko menší. Dost se tu napsalo ohledně toho, jak který revolver kope, nebo ne. Mám vyzkoušeno několik druhů střeliva a každé se chová trošku jinak. Velké výkonstní rozdíly ale nejsou a odpůrci SB by si měli zkusit napřed tenhle náboj vystřelit. Pak by přestali používat výrazy o slabém čaji. Rychlosti sice nijak neměřím, ale poznám rozdíl v ruce. Běžné sehnatelné střelivo, které se mi zdá celkem svižné je Fiocchi. U revolveru v téhle ráži bych se pochopitelně vyhnul krátkým hlavním, tam bude střelba nepříjemná. U robustního revolveru se ale takhle ráže chová podle mého výborně. Zpětný ráz tlačí spíš dozadu, takže takové ty řeči o lámání zápěstí se týkají jen krátkých hlavní. Já sám bych neměnil. A divili by jste se, ale i tenhle revolver se dá nosit. Stačí kvalitní pouzdro.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#72 » ned 12. bře 2017, 22:10

Někdy, když jdu někam dál do lesa, nosím ho v ledvince. Čtyřpalec. Pěkně se tam vejde, nic nečouhá. Střelba v pohodě, a ano, spíš tlačí. Jednou, když jsem si nedal pozor na postoj tak jsem po výstřelu málem udělal krok zpět. :D S těmi náboji. SB jsou tak akorát, bych řekl. Výkon kolem 1000J není na tu ráži nic přehnaného, ale dají se sehnat i náboje Geco (20Kč/kus) a ty mají kolem 1500J. No musí to být větší prda, ale ty peníze... Stejně si pohrávám s myšlenkou, jestli ten revolver neposlat do světa. Drahé papáníčko, a kdybych ho nedejbože někdy použil v rámci NO, soudce by mi byl schopen za takový kanon přišít vraždu. :) Nechci vidět, co by udělal zásah ze 44-ky s člověkem.



Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#73 » pon 13. bře 2017, 12:50

Dávat dvacet kaček za Geco se mi zdá moc. Zkus si najít Fiocchi. Je to o poznání výkonnější náboj než SB a je za podobnou cenu. Na druhou stranu, jak často potřebuješ zastavit tramvaj? :-) S tím nošením do lesa s tebou souhlasím. Je to jedna z ráží, která dokáže zastavit prase. U nás je jich tolik, že už jsem sám viděl, jak si na procházce prase měřilo mého psa, jestli utéct, nebo se s ním pasovat. V tu chvíli mi moc veselo nebylo a při představě, že často chodím i s dětmi. Asi by bylo menší zlo, kdyby měly zalehnuté v uších, než stehy na těle. Zkus místo prodávání pořešit přebíjení. Cena za ránu se zásadně mění o cca 10 Kč níž a pokud nepatříš k těm, co chtějí ze svého revolveru vymačknout maximum, tak se nemusíš bát ani o zbrań. A nutná obrana? Není lepší být zavřenej, než mrtvej? :-D



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#74 » pon 13. bře 2017, 17:09

Rad bych uvedl na pravou miru o strelbe do ziveho. Nic extra by se nestalo. Porad je to fmj nebo i poloplast a to se v mekkem nedeformuje. Takze cisty prustrel. Neni to puska. Na prebijeni staci obycejne cecko od lee. Dyt co je lepsi na prebijeni nez revolver? Nemusis nikde sbirat nabojnice, ani toho tolik nevystrilis jak z pistole.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#75 » pon 13. bře 2017, 19:15

ggrandcz: Nic extra by se nestalo? Tak ono sakra není jedno, jestli jde o FMJ anebo o poloplášť. Olovo je měkké, a rychlost střely u náboje Geco je 445m/s, to je sakra dost na to, aby se ta tupá olověná špička zplacatila i ve vodě, natož v těle. Ostatně, test výstřelu ráží 44 mag. do balistické želatiny to dokazuje jasně: https://www.youtube.com/watch?v=6yO6y48XiSI Střelit s tímhle někoho, tak ho živého do špitálu nedovezou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů