Chiappa RHINO

Krátké vícehlavňové zbraně


Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#61 » stř 4. lis 2020, 10:06

Můžu se zeptat v kterém obchodě tuto zbraň nabízejí? Mám ji taky v hledáčku a je pravda, že tohle bych na nové zbrani taky nechtěl ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » stř 4. lis 2020, 13:32

Ale tady se nebavíme o nové zbrani ale o second hand kusu..



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#63 » stř 4. lis 2020, 13:45

Capart píše:Chtěl jsem jen vědět jak je tato hlaveň náročná na údržbu. A zda má sama o sobě antikorozní ochranu. Zkoušeli jsme to vyčistit a vypadá pořád stejně. Rozhoduji se o koupi ale tohle mě zarazilo. Nejedná se o komisi.

Tak to jsem tomu asi špatně rozuměl :| Podle mě komise = prodej zboží (ať použitého, nebo nepoužitého) přes prostředníka (např. prodejce zbraní, nebo bazar). Pokud se nejedná o komisi, tak to tedy musí být nová zbraň ne? Nebo jsou i jiné možnosti?

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » stř 4. lis 2020, 14:11

Ano, komise je prodej přes prostředníka (komisionáře). Ale pak může majitel prodávat použité zboží napřímo, pak nejde o komisi (i obchodník může použité zboží rovnou koupit a prodávat ho sám). Pořád to neříká nic o tom, jestli je nová nebo ne, i když to trochu mate.
Nevím... fotky zkreslují, radši bych to viděl osobně, ale úplně se mi to nelíbí. Rez to celé asi nebude, ale ty tečky na čele ústí hlavně také nevypadají nic moc.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » stř 4. lis 2020, 14:24

sided píše:To je zjevně bazarovka. A to hnědé si myslím že je otěr z poplastovaných střel. Kdysi jsem měl blbou várku EPRX Aresů a nešlo to z laufu ani za nic.


taky to vidím na barvu z poplastů...



Capart
Příspěvky: 4

Příspěvek#66 » stř 4. lis 2020, 16:21

Revolver je prodáván v Chomutově jako nové zboží. Obchodník ho koupil od Řehák a Řehák. Vysvětlení od pana Řeháka : Zdravíme-je o otěr měděného pláště střely- Pokud použijete střelu tombakovým pláštěm -pak to bude „stříbrné“. Takže je to asi ta měď. Je mi to přišlo hrozně moc zašpiněné na to aby to byl otěr.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#67 » stř 4. lis 2020, 17:11

Měděný plášť střely takhle v hlavni nepíše. Je to z větší části rez.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#68 » čtv 12. lis 2020, 20:50

Tohle bych určitě nekupoval. Je-li to nová zbraň, někdo ji už odpanil a pak neošetřil... Proč bys to kupoval?
A pokud je to z druhé ruky, ať to prodávající vypucuje. Když to dojebe, tak to nekoupíš... Proč to brát na sebe?

To nemůže být nová zbraň od Řeháků, tomu nevěřím.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#69 » úte 26. led 2021, 15:51

Když jsem kupoval ten svůj, tak byla hlaveň taky taková "zašlá". Zbraně nebyly na obchodě dlouho, byly čerstvě dovezené (cca měsíc), ale odhadl jsem to dobře jen na špínu. Doma při čištění lezlo z revolveru svinstva a svinstva a teď je hlaveň krásně lesklá (prase dělá divy) ... nevím jak to ti Italové při tormentačních střelbách dokážou takhle zasrat (nebo si u nás z toho ve zkušebně rádi vystřelí víckrát, přece to je unikát). Takže bych tomu i věřil, pokud je zbraň na obchodě dlouho.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#70 » úte 26. led 2021, 17:15

Pokud to prošlo tormentací v Itálii, tak snad není důvod aby to šlo na zkušebnu ještě i tady ne? To je nějaká novinka, že se neuznávající zkušební značky z Itálie?



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#71 » stř 27. led 2021, 09:35

Asi jo, neznám tyhle postupy ... takže výsledkem je,že to zašpinili Italové :) Čuňata :)



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#72 » čtv 11. srp 2022, 09:02

Pořídil jsem si nebulu 60DS. Novou. Na to jak hrozně vypadá, že má dodrbaný aretační zápychy na válci už z výroby. Že se jí vakle hledí, který je takhle vyrobený, a dělá to u všech. Tak za mě docela dobře střílí :) (u nás na 18,5m, terče ze soutěže, redukovaný)
nebula.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) krtek2k dne čtv 11. srp 2022, 09:05, celkem upraveno 1 x.



De-tomaso
Příspěvky: 6

Příspěvek#73 » stř 19. říj 2022, 11:23

Radhagupta píše:Asi jo, neznám tyhle postupy ... takže výsledkem je,že to zašpinili Italové :) Čuňata :)


No je to tak. Kupoval jsem na konci léta nové Rhino a taky jsem už v prodejně koukal, jak je to okolo hlavně očouzené. :roll:

Mám verze:
a) Italové ve zkušebně dávají závody s několika krabičkami 357 .... a pak se vyse*ou na vyčištění ...
b) Rhino je tak ujeté, že si s tím každý dovozce či prodejce jde nejdříve zastřílet ... :)
c) Italské zákony ukládají povinnost místní zkušebně vystřílet minimálně 20 krabiček ...
d) Zbraň použije italská mafie.... vícero ranami sprovodí ze světa nepohodlného soudce... a pak putuje zbraň do světa jako nová ... :P

A jak píše "Krtek2K" tak aretační mrchy jsou taky poněkud odfláklé. Přikládám foto... (ihned po koupi)

Nikdy jsem se u jiných "nových" revolverů s tímhle nesetkal. 8-)
Ale díval jsem si na nějaké video na YT, a tam řešil kupující to samé... takže to není jen specifikum pro ČR...

Ale zbraň je to krásná... to zase jo...
20220926_114645_copy_2136x1602.jpg
20220926_114410_HDR_copy_2136x1602 up.jpg
20220926_114321_copy_2136x1602.jpg
20220926_114621_copy_1602x2136T.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#74 » stř 14. pro 2022, 12:44

A taky se ti tak vakle hledí?
Ještě si podlep šrouby z pravý strany loctitem 243, jeden mi vypochodoval ven. Další byly volný.
Ale jinak s ní chodím každý týden u nás na soutěž v mířence a končím na bedně. Mám už zhruba 700-800 vypálíno. Hledí jsem podlepil oboustrannou mechovkou a už je cajk.
P.S.: na fan fb chiappa rhino jsem četl, že v italský zkušebně se střílí P++ o 20% vyšší tlaky, než je CIP limit.
Já střílím čajovky, 158grs poměděný LOS FPRN i SWC, obě lítaj stejně dobře s rychlostí kolem 245m/s.



Papulus
Příspěvky: 1

Příspěvek#75 » pon 3. dub 2023, 21:20

Přátelé,
Rhino jsem miloval, ale až příliš pozdě poznal, že kombinovaná konstrukce hliník/ocel má své nepřekročitelné fyzikální limity.
Po cca 1000 ranách továrních SaB 357Mag a mých plnotučných přebíjenek jsem zpozoroval malinké mikroprasklinky (kavitace) na vstupní hraně hlavně. Po cca 2000 ranách a jednom krásném tréningu (cca 200 ran/hod = rozžhavení rámu) došlo k sotva viditelnému naprasknutí hliníkového rámu okolo ústí hlavně v nejslabším bodě. Po dalších cca 1000 ranách, kdy už jsem si na přehřátí zbraně dával sakra pozor, uhynula. V místě naprasklého rámu. Viz fotodokumentace. Odnesl jsem to pouze zapíchanými zrnky nitrocelulózy do ukazováku. Nevěřili byste, jak po intoxikaci několika mg toho šmejdu bolí ledviny. To jsem se divil...
Řešil jsem pouze otěr niklovaného povrchu napínací páky (tam, co je u revolveru kohout) z levé strany o rám - to dělají všechny, které jsem viděl. Delší rukojeť. Tendenci k slabšímu nápichu zápalky. Nakonec jsem musel zápalky o pár desetinek "vysunout" ke dnu nábojnice. Spolehlivě ale odpalovala vše pouze s klipem. Na klip a pistolové střelivo je asi konstruována primárně. Konstrukce je nádherná. Rozebral jsem ji a kochal se nápady mechanika.
Střelba - 38 spec. = optimum. Nezvedá se, chová se jako závodní speciál. Rychlopalba bez problému. 357Mag. full power = hodně kope vodorovně do ruky. Mně to velmi bavilo. Několik lidí, kterým jsem ji půjčil, to vyděsilo. Odpovídá to ale zcela fyzikálním zákonům.
Horší rychlopřebíjení díky relativně dlouhé a úzké nábojnici a velice úzkému válci blízko u rámu. Úzký válec je ale skvělý na nošení. Prostě nejsem dost šikovný a nepoužíval jsem RN střely, kde jsem měl. Jerry Miculek nejsem a nebudu.
Přesnost - nadprůměrná. Snadno jsem byl v černém na 25m a při rychlopalbě na 10m. Na víc nemám schopnosti. Na 10m to chodilo na 6, na 25m na střed, protože hlaveň je poměrně daleko od záměrné. Dá se na to ale dobře zvyknout.
Stále přemýšlím, že si ji znovu koupím. Mám krásné pouzdro a rychlonabíječe 5 Star. Je to designovka.
Dle mého názoru je na sebeobranu vhodnější ve 40 SaW (vzhledem k tomu, že má ráda (alespoň ta moje měla) za válcem klip). Bude mít lepší zastavovací účinky než 9mm/38 spec. No a 357 do ní prostě nesmí! Já mám ale specifický problém - miluju a přebíjím 10mm. 40 SaW proto raději nechci do domu. Stále marně čekám, kdy tu krásku začnou dělat celou v oceli. Pak půjdu první do řady a koupím 357Mag a 44Mag. Za jakoukoliv cenu.
Nyní trápím s 357 "full load" Pythona z r.1978. Jsem prostě nepoučitelnej a mám rád velkou ránu. Musím po pravdě přiznat, že ten je všestranně o dost lepší. Je to ale ručně laděný speciál za zcela jinou cenu.
Doporučuji tuhle potvoru komukoliv, kdo se do ní zakouká. Jenom si přátelé prosím uvědomte, že do hliníkové pistolky magnum laborace nepatří...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů