Chiappa RHINO

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#46 » sob 26. zář 2020, 21:57

Ano, ovšem. Druhá strana musí spolupracovat, jinak to bez soudu nepůjde. Jestli tomu budeme říkat odstoupit nebo zrušit, už je detail.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » sob 26. zář 2020, 22:21

Texan píše:Vážení dnes jsem koupil White Rhino 30 DS a prodávající mi zamlčel závadu - uštíplý náběhový kužel z vnější strany cca do půlky jeho tloušťky. Bohužel mi nejde vložit foto. Mohu se zeptat zdejších jak moc je to asi závažné a co s tím lze ev. dělat? Děkuji.


To bylo to bile, co bylo i na huntingu, .357, pouzdro + klipy, JM kraj?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#48 » sob 26. zář 2020, 22:48

A neni Chiappa RHINO 30 DS v bílym provedení relativně novinka, určitě ne ještě 2 roky stará, tedy v záruce? Podle popisu vady těžko říct jestli by to na záruku prošlo ale za pokus to podle mě stojí.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#49 » ned 27. zář 2020, 01:16

Texan píše:Vážení dnes jsem koupil...

Nebylo by jednodušší tento příspěvek napsat případně až poté co se ti k problému vyjádří prodávající?

Jinak hlaveň je vložená, zašroubovaná, tudíž oprava by neměla být zas tak velký problém.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#50 » pon 28. zář 2020, 17:48

SlashKO píše:
Texan píše:Vážení dnes jsem koupil White Rhino 30 DS a prodávající mi zamlčel závadu - uštíplý náběhový kužel z vnější strany cca do půlky jeho tloušťky. Bohužel mi nejde vložit foto. Mohu se zeptat zdejších jak moc je to asi závažné a co s tím lze ev. dělat? Děkuji.


To bylo to bile, co bylo i na huntingu, .357, pouzdro + klipy, JM kraj?


Ano, to bylo ono. Prodávající je PaF. Nejdříve reagoval, že o tom nevěděl, ale přiměřené náklady na opravu uhradí, pak, že to bylo už "z výroby.. a vše je tedy v pořádku" (sic!), pak, že hledám problémy kde nejsou a zbraň je zcela v pořádku a nakonec, že mi přispěje max. 3 000 na opravu. Požadoval jsem polovinu z ceny za výměnu hlavně.

Tak jen pro informaci.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#51 » pon 28. zář 2020, 18:09

Tak veliká omluva PaFovi. Prodávající je Radek a já myslel dle dostupných údajů, že je to PaF.
Ještě jednou se omlouvám!



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#52 » pon 28. zář 2020, 18:30

Texan: To už ten 30 DS fakt neni v záruce? Jsem měl za to že ta bílá barva u 30 DS byla na trhu jen poměrně krátce.



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#53 » pon 28. zář 2020, 18:51

ToF píše:Texan: To už ten 30 DS fakt neni v záruce? Jsem měl za to že ta bílá barva u 30 DS byla na trhu jen poměrně krátce.


Nevím, účtenku k tomu nemám, ale předpokládám, že kdyby byl v záruce, že bych se to už dozvěděl.



Radek07
Příspěvky: 26

Příspěvek#54 » úte 29. zář 2020, 07:52

2.JPG
Zdravím všechny,

jako prodejce revolveru a ten jehož vlastní jméno se vláčí éterem bych se rád k celé záležitosti vyjádřil. Za prvé se nesnížím k tomu abych napsal pravé jméno pana Texana z Plzně, prostě se to na veřejném fóru nedělá. A nyní k samotnému prodeji Revolveru Chiappa 30DS .357mag.

- revolver mám od Pafa a ten ho koupil od fa. Řehák, v záruce už není
- nějakou dobu jsem s ním střílel LOS divizi malý revolver
- nikdy s ním nebyl absolutně žádný problém (vystříleno několik set ran)
- na revolveru nebyly prováděny žádné zásahy nebo opravy
- ti kdo mě znají ví, že si něco koupím a za chvíli zase prodám (i když na tom hodně prodělám)
- pan Texan měl dostatek času si revolver prohlédnout a vyzkoušet (vložil si tam i školní náboje atd...)
- podepsána byla standardní kupní smlouva ze zbranekvalitne.cz
- té "uštíplé náběhové hrany" jsem si nikdy nevšiml, jedná se totiž už o původní úpravu od výrobce - někde jsem včera na americkém fóru četl, že první chiappy byly hodně předimenzované a měly silnější hlaveň při vstupu a možná tam vznikaly otlaky nebo se hromadily spaliny, tak to tam líznuli (úkos na fotce)
- na fotce je vidět, že je to na boku - tudíž s náběhem to nemá nic společného
- pan Texan mi poté, co jsem přijel domů napsal, že ruší smlouvu kvůli otřepu na hlavni - a poslal nečitelnou fotku, tak jsem ho uklidnil, aniž jsem věděl o co jde, že mu s případnou opravou finančně pomůžu
- až jsem si ověřil, že se nejedná o závadu, ale o výrobní provedení jsem mu napsal, že zbraň je v pořádku

Panu Texanovi přeji, aby si zbraň užil stejně jako já a nehledal problémy tam kde nejsou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Capart
Příspěvky: 4

Příspěvek#55 » stř 4. lis 2020, 06:27

zdravím
Mám dotaz na hlaveň u rhina. Je tvrdochromovaná ? Případně když ne, dá se o ní postarat tak aby nerezla ?
Byl jsem se podívat na jedno rhino v obchodě a hlaveň skoro od válce k ústí je zrzavá vyčistit to nešlo. Obchodník mi k tomu nic moc neřekl.
Děkuju.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » stř 4. lis 2020, 07:26

Prosím Tě, u převážné většiny krátkých není v hlavni tvrdochrom, až na výjimky (kde se vlastně vzala móda, že každý chce chromovaný vývrt v kde čem). Nechápu tedy otázku, pokud je rezavá, je to zanedbanou údržbou a skladováním ve vlhku. A nepleteš si rez s mosazným/měděným otěrem z plášťů střel?



Capart
Příspěvky: 4

Příspěvek#57 » stř 4. lis 2020, 08:01

Chtěl jsem jen vědět jak je tato hlaveň náročná na údržbu. A zda má sama o sobě antikorozní ochranu. Zkoušeli jsme to vyčistit a vypadá pořád stejně. Rozhoduji se o koupi ale tohle mě zarazilo. Nejedná se o komisi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » stř 4. lis 2020, 08:07

Vypadá to spíše jako otěr z povlaku střel. Rez by byla nejspíše i v přechodovém kuželu.. Ale z fotek těžko soudit.. Taky to může být liška ze skladování ve vlhku, ale ta by částečně pouštěla i blbým Konkorem.. A to zpracování přechodového kužele je teda hrozné :)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#59 » stř 4. lis 2020, 09:24

No nevím. Já jsem nikdy takhle zasranou hlaveň u žádného kvéru neměl. Střílel jsem měď i mosaz. Otěr tam byl ale ne takhle po celém obvodu hlavně. To čelo hlavně vypadá taky orezlé a tam se určitě střela otírat nebude. Pokud je to nový nestřílený kvér, tak tam tohle nemá co dělat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » stř 4. lis 2020, 09:28

To je zjevně bazarovka. A to hnědé si myslím že je otěr z poplastovaných střel. Kdysi jsem měl blbou várku EPRX Aresů a nešlo to z laufu ani za nic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů