Chiappa RHINO

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#1 » pon 3. říj 2016, 09:12

Dobrý den, zdravím všechny čtenáře fóra. Náhodou jsem narazil na tenhle revolver a docela dost se mi zamlouvá. Zajímaly by mě vaše postřehy a názory na konstrukci zbraně, chování při střelbě a klidně i na vzhled. Koukal jsem, že ji mají v nabídce na http://www.supra.cz a dle informací, jsou už i skladem. Náhradní díly z Itálie prý nejsou problém. Jestli jste z toho někdo střílel, tak by mě moc zajímaly postřehy a dojmy. Možná že by se místo v trezoru ještě našlo.
Cena je 32.000,- s DPH za 6" verzi.

Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#2 » pon 3. říj 2016, 11:14

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#3 » pon 3. říj 2016, 11:33

Můj dojem je, že bohužel nedělají 3'' verzi ... ale jak jsem četl, tak od 4'' je i možnost vybrat ráži. Vypadá moc pěkně, nosorožík jeden :)

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#4 » pon 3. říj 2016, 11:45

Pravda, na stránkách mají uvedeno:
Zbraň se dodává ve 2", 4", 5" a 6" provední v barvě černé nebo v matném chromu, 2" verze jsou pouze v provedení Double Action, ostatní jsou SA/DA a mají stavitelná miřidla. Dostupné ráže jsou 357 Magnum, 9x19, 9x21 a 4" verze i ve verzi 38 Special.

Zajímalo by mě, jak je dělaná ta verze 9x19.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » pon 3. říj 2016, 14:00

Kvůli nabíjení ?
Moon Clip jako u každého revolveru na pistolový náboj.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#6 » pon 3. říj 2016, 14:09

38 Spec by mohlo být pěkné postříleníčko. Plánujete někdo nákup? Bylo by super vidět tohle někde na živo :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » pon 3. říj 2016, 18:02

Dovolím si pár kacířských poznámek. 8-)

Parafrázuji jednoho zahraničního uživatele:
"Chiappa, stejně jako předtím Mateba přivedla na pole revolverů něco nového a svěžího. Je to ale asi to samé, jako by dnes někdo chtěl přivést něco nového a svěžího v oblasti videorekordérů." :)

Ale vážně, revolvery miluju. Zejména pro jejich spolehlivost a jednoduchost.
Toho posledního si u Rhina zase tak nejsem jistý. Dílů to má jak první blok JE Temelín. :) Když jsem se dopočítal číslovky 70 tak jsem toho nechal, SW jich má možná...... o 1/3 méně.
No a když si v té souvislosti přečtu větu "Díly z Itálie nejsou problém.", tak mi po přebohatých zkušenostech normálně cukají koutky a musím přemýšlet, které slovo je alespoň částečně pravdivé. 8-) (Ale třeba se Supra dost polepšila.)

Design je věcí vkusu to nechci rozebírat, ale marně přemýšlím které provedení by pro mně osobně mělo smysl. DS20, zejména v 9 Luger nebo .38 Spl. nemá nic navíc co by na EDC neuměl třeba Glock 43. Navíc je plošší a méně členitý.

Na mířenku s 4" nebo 6" ? Subjektivně se zatím neobjevilo nic, co by umělo nahradit bezchybný a skvěle laditelný mechanismus SW mod. 10 a s těžkou hlavní a čajíčkovou laborací .38 Spl je i u něj zpětný ráz na hranici vnímatelnosti.

A v .357 Magnum ? Já nevím, ale asi všichni viděli takový pěkný Kaboom revolveru, ať už chybou střelce, reloadera, nebo i fabrického střeliva. Bylo už jich dost i u nás.
Jako třeba tenhle SW "Opentop" ...z poctivého nerezu.
Opentop Smith.jpg


Ona má hlaveň na 12 hodině docela význam. Jak by asi dopadl v tomto případě prst střílející ruky u Rhina, tak cca 1,5 cm pod válcem a když jedinou překážkou jsou tak 4 mm " high tensile aluminum". ;)

Ale u režisérů sci-fi filmů si Rhino pro svůj futuristický vzled už místo našel. To jako jo. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#8 » úte 4. říj 2016, 05:57

Kacířské poznámky to nejsou. Je jasné, že mezi příznivci revloverů, kteří jsou velmi konzervativní, tahle zbraň nákupní horečku nerozpoutá. To, že inovovat revolver přijde někomu zbytečné, jsem taky schopen pochopit, ale to neznamená, že s tím musím taky souhlasit. To by se pak dneska, ale nemusely inovovat vzducholodě, když máme ty letadla, že. Nebo vinyl versus CD.

O spolehlivosti, bych vzhledem k množství dílů měl taky jisté pochybnosti, ale to může ověřit jen dlouhodobější používání.
Dodávka náhradních dílů může být problém stejně, jako u jiných exotických zbraní které mám. Do Itálie, ale jezdím pracovně, takže by se to asi dalo zařídit osobně.

Co se týká využití, tak bych to viděl, vzhledem u údajně minimálnímu zpětnému rázu, na mířenku v 6" asi v 38 spec., nebo v Lugeru.

Při vývoji zbraní bylo už prošlapáno spousta slepých uliček, a tyhle pokusné konstrukce postupně upadly v zapomění. Přesto bych mnohé z nich uvítal do svojí sbírky. Je jasné, že Rhino může být těžko jedinou zbraní v trezoru, ale právě její unikatnost mě přitahuje. Pokud by zákazníci nebyli trochu blázni kteří jsou ochotni drobně riskovat, tak máte všichni Gastonovu petku.

Obrázek

Není myslím třeba hned řešit roztržení zbraňe a polemizovat o zraněních.
Za mě je to neobvyklá konstrukce s neobvyklým dizajnem a to mě láká velmi. Doufám, že si z toho v dohledné době prásknu a potom se uvidí.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#9 » úte 4. říj 2016, 07:01

Na mířenku taky nebude nejvhodnější, kvůli velké vzdálenosti záměrné od osy hlavně. Ale pokud se ti líbí, k čertu se všemi argumenty, na střelnici to bude určitě jedna z nejosahávanějších zbraní.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#10 » úte 11. říj 2016, 20:13

Rhino se mi moc líbilo když se před pár lety u nás objevilo, ale přišlo mi moc drahý. Dneska jsem rád že jsem ho nekoupil, protože dle slov jednoho prodejce co je už neprodává se prej pěkně sraly.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#11 » stř 12. říj 2016, 04:32

To je ovšem informace "Jedna bába povídala...". Zkus zjistit, o co šlo, trochu blíž. Na zahraničních fórech jsem nic zásadního nenašel. Jinak by mě to ale zase až tak neudivovalo, protože ta mechanika je celkem složitá. Přesto ta výhoda nízko položené hlavně má něco do sebe.

Obrázek

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#12 » stř 12. říj 2016, 08:04

No nevím jestli je vyjádření někoho kdo ty zbraně prodával " jedna bába povídala" , ale pokud chceš, můžeš se jich zeptat sám. Je to prodejna Dave.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#13 » sob 4. úno 2017, 07:36

Marcurba píše:Můj dojem je, že bohužel nedělají 3'' verzi ... ale jak jsem četl, tak od 4'' je i možnost vybrat ráži. Vypadá moc pěkně, nosorožík jeden :)

Tak už je na světě 3" verze. Jen jestli potencionální zájemci rozdýchají povrchovou úpravu :mrgreen: , ... Mě se to teda líbí ale těžko říct kolik lidí to uvidí stejně jako já (?)
prodotti_immagini_immagine2_526.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#14 » sob 4. úno 2017, 08:43

Teda nic ve zlým, ale to vypadá jak ze soutěže o nejhnusnější revolver na světě. Každej máme jinej vkus to je jasný. U mě to vyvolává jen nepříjemné pocity. Občas je něco tak ošklivý, až je hezký - tohle bohužel nemá (krom toho že to střílí) pro mě jediné plus :oops:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#15 » čtv 9. bře 2017, 11:49

Měl jsem možnost vzít Rhino do ruky na IWA. Spoušť mi přijde naprosto super, hlavně v SA. Ve zlatém eloxu a 6" vypadá luxusně. Po internetu kolují zvěsti o vybuchlém Rhinu v 357, co jsem ale viděl, tak se jednalo pouze o jeden kus a šlo prý o slabý náboj nasledovaný další m výstřelem. Zranění z toho bylo, ale snad bez trvalých následků.

Až vyhraji ve Sportce, tak do něj jdu:)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů