Revolver Alfa proj - steel

Krátké vícehlavňové zbraně


Luiggi
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 9. lis 2017, 21:47

Zdravim, chtel bych se zeptat jaky mate nazor na revolver Alfa proj steel .357 (3520) 2”? Dost o nem premyslim, prijde mi i prizniva cena a tahle “steel” rada by mohla byt kvalitou uplne jinde nez napr. Holek. Samozrejme i vzhledove se mi libi, jelikoz bych chtel 2” s chromovou upravou a drevene strenky, coz moc na vyber neni, rozhodne ne v teto cenove relaci. Ma to smysl kupovat? Nebo je lepsi si priplatit za jiny popr. jaky? Moc dekuji za rady a nazory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 9. lis 2017, 22:12

Mam jej ve 4" uz 7 let, neni mu moc co vytknout. Za dany peníze naprosto ok.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#3 » čtv 9. lis 2017, 22:30

Otázka je, zda-li bude možnost koupit. Taky jsem tuhle Alfu chtěl. Po půl roce ve stavu "objednáno" jsem koupil použitý SW 66. A jednání se zákazníkem na prodejně Alfa-Proj je :thumbdown:



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#4 » pát 10. lis 2017, 00:02

Luiggi:
když revolver pak SW nebo Colt.
Vše ostatní je jejich více či méně zdařilou kopií.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 10. lis 2017, 06:14

To je jak říct že když pistoli tak jedině Browning protože vše ostatní je jejich více či méně zdařilou kopií :D
Colt - už z revolverů vyrábí jen klasiku pro western a jeden model moderního - Cobra.Takže mrtvý
SW - naprostá stálice mezi revolvery ale min. 3x vyšší cenovka, a jejich kvalita výroby umí bejt taky dost ošemetná. Známého 629 několikrát stávkující je toho pro mne dost příkladem. a o praskání rámu některých modelů se taky dost psalo. Takže bych si u nich vsadil spíše na starší produkci, nebo ověřený modelový řady.
K Alfě není co dodat, za daný prachy dostaneš velmi slušnej kus železa, ale nemyslím si, že je namístě jej srovnávat s jiným železem za 3-5x tolik, nebo že se nedá koupit lepší. Toť my 2 cents.
PS: toto je vlákno o Alfě Steel takže se jí držme..

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#6 » pát 10. lis 2017, 06:43

Alfu Steel v ráži .38 Special jsem koupil přítelkyni. Je to taková kopie SW, přesný a bezproblémový revolver. Navíc velké plus je servis, špatným střelivem ho poškodila, tak to výrobce velmi rychle a překvapivě velice levně opravil. Za ty peníze opravdu hodně muziky. Snad jen standardní mířidla nejdou nastavit v tak jemných krocích jako u mého SW, jenže to je jen velice drobný detail.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#7 » pát 10. lis 2017, 07:28

Alfa Stel ráže 38 special mám asi tak 6 let.Podle mne bezproblémový revolver za slušnou cenu s dosupným servisem.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#8 » pát 10. lis 2017, 07:44

O Alfě taky uvažuju v .357, neslyšel jsem na ni (kromě dodacích termínů) nic špatnýho. Navíc 10% sleva pro členy LEX. Jen se nemůžu rozhoupat jakou povrchovku. Nejraději bych nerez, ale to výrobce nenabízí. Máte někdo chrom, a jaká je jeho kvalita? Žádné problémy a nevypadá to už moc kýčovitě?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#9 » pát 10. lis 2017, 08:57

Mám Alfu Steel 6" v 9 mm L. Funguje pěkně - akorát jsem si nechal vyleštit komory.



Luiggi
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » pát 10. lis 2017, 09:16

Dekuji za nazory :). Jenom jeste dotaz, lepsi koupit ten .357 nebo 38? Do .357 dam i naboje 38, ale i .357, coz mi prijde jako vyhoda. Je to tak, pokud se nepletu?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#11 » pát 10. lis 2017, 09:17

Je to tak, kromě toho by měl být .357 z logiky věci, lépe dimenzovaný.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 10. lis 2017, 11:11

Já mám Alfu 3" taky v 9mm, zatím spokojenost, stejně jako pelanj jsem si nechával přeleštit komory. Při nákupu jsem ale bral to, co bylo na prodejně, i když jsem chtěl 4" - dodací lhůty jsou opravdu v řádu měsíců.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#13 » pát 10. lis 2017, 13:08

Pablo.gs píše:O Alfě taky uvažuju v .357, neslyšel jsem na ni (kromě dodacích termínů) nic špatnýho. Navíc 10% sleva pro členy LEX. Jen se nemůžu rozhoupat jakou povrchovku. Nejraději bych nerez, ale to výrobce nenabízí. Máte někdo chrom, a jaká je jeho kvalita? Žádné problémy a nevypadá to už moc kýčovitě?


Chromovanou má kamarádka. Leskne se jak nahý zadek v křoví a po čase se prý hodně špatně čistí. Navíc chromu moc nevěřím, že se nebude odlupovat. Vezmi černou, klasickou.. to je moje rada :-)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 10. lis 2017, 13:13

Černění se ovšem taky trouchu ošoupává.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#15 » pát 10. lis 2017, 13:15

DanielX: Asi máš recht, černou se nic nezkazí, taky se toho chromu bojím. V nerezu se dělá např. Ruger KGP 161, což by se mi líbilo, ale současných 24t se mi za něho dávat nechce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů