Revolver Alfa proj - steel

Krátké vícehlavňové zbraně


rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#136 » pon 19. dub 2021, 21:04

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s laděním spouště těchto revolverů. Konkrétně kam až se dá zajít s bicí pružinou, aby to spolehlivě odpalovalo v DA, jestli zkrátit nebo kde sehnat lehčí atd... S chodem a odporem spouště v SA po přeleštění vnitřku jsem spokojen, ale to DA je pořád hodně tuhé...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#137 » úte 20. dub 2021, 07:18

je a bude to tuhé a těch důvodů proč to musí být tuhé v DA je vícero, střihání bicí pružiny nikam nevede, leda ke ztrátě spolehlivosti.
1/ spoušták není stranově vymezen v rámu, čili kladivo si libovolně drhne na bocích
2/ zapalník má předimenzovanou vratnou pružinu protože ....
3/ přenosová páka je výrazně tenší než odskok na kladivu
4/ sear není na kladivu stranově fixován, čili může povyjíždět a brzdit kladivo třením o rám či krycí desku
5/ podložka pod bicí pružinou se sesmekává a drhne o své vodítko
6/ bicí pružina je nevalné kvality a časem zvadne, čili i proto je předimenzovaná
7/............
8/............



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#138 » úte 20. dub 2021, 21:50

Rozumím... Přeleštil jsem komplet vnitřek včetně krycí desky a rámu a spouštění v DA je výrazně lepší, hladší, nicméně ještě to něco chce. Zkusím ještě akorát podložkama vymezit ten kohout a kašlu na to. Ten sear navolno tam bude dělat paseku, jinak by šlo všecko pořešit, kdyby se chtělo...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#139 » stř 21. dub 2021, 12:05

obávám se, že nerozumíš, vše má svy řešení ale leštění ploch to není
ten sear jde zajistit, ten kolíček, co ho zvedá může mít na konci kuličku, co zapadne do drážky v searu,
přitlačný kolík posouvače válce taky nemusí chodit po povrchu posouvače (handu) srovnatelném s rašplí,
pod pružinou kladiva nemusí být podložka když miska je lepší pokud má průchozí otvor větší než vnitřní průměr pružiny,
odskok na kladivu lze snížit,
stáhnout kladivo na magnetce a vymezit podložkami taky není raketová věda, .....
prostě krok za krokem



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#140 » stř 21. dub 2021, 15:56

rain: přestaň blbnout a předělávat škodovku na ferrari, stejně se ti to nepovede. ;) Kup si rovnou to ferrari, např. tady: https://www.awm.wien/waffen/smith-wesson-929-jerry-miculek/

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#141 » stř 21. dub 2021, 18:08

Ono to "Ferrari" z krabice není o nic větší zázrak a na rozdíl od Alfy na to nekoupíš ani šroubky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » stř 21. dub 2021, 18:36

Musím souhlasit s 4mikem..on SaW není z krabice zdaleka o tolik lepší. Vlastně poměr cena/kvalita je naprosto marná co jsem měl tu čest vidět.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#143 » stř 21. dub 2021, 19:06

SW je neskutečně vymazlitelnejší ale musí být k dispozici díly
BTW 8 ranný nebude mít nikdy tak pěkný DA jako 6r.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#144 » stř 21. dub 2021, 19:27

McFly: Já taky nedám dopustit na svoji Alfu. Ale upřímně, SaW má chod spouště v DA někde jinde, ale za výrazně jiný peníz. A nemyslím si, že by se tuněním Alfy rain alespoň přiblížil v režimu DA tomu SaW. Ale tak nějak mě naštvalo, že místo toho, aby se v tom hrabal, by si pravidelným tréningem na tu DA zvykl. A potom by s ní neměl problém, jako většina z nás. A to, že servis a nákup ND na Alfu je bezproblémový asi netřeba zdůrazňovat. Však je to taky jeden z důvodů, proč jsem si ji pořídil.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#145 » stř 21. dub 2021, 21:56

Jsou věci na který se zvyknout nedá a vyleštění tomu nepomůže
Na 6r SW jsem míval DA pod hranou 2kg, na alfě jsem skončil na 2,5 ale za cenu výroby jinýho spoustaku a vždy na zápalkach Federal

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#146 » čtv 22. dub 2021, 12:32

a3.jpg

a1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#147 » čtv 22. dub 2021, 12:37

kostrukter Alfy kradl u Colta, já u Tauruse a ten zas juknul do SaW :-)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#148 » stř 12. kvě 2021, 10:46

Dotaz ideálně na majitele k revolverům v 9mm. Nechci zakládat nové vlákno, snad ti tady toho někdo všimne a písne. Vrtá mi hlavou "nutnost" ? používání nabíjecích klipů. Standard devitku nabije, usadí, a vyhodí každá pistole a puška. Ano náboj nemá okraj, proč ho tedy nelze usadit ve válci revolveru jako v komoře samonabíjecí zbraně ?
Potom bych se rád zeptal na zkušenosti majitelů Alfy ve zminované ráži. Každy prodejce totiž tvrdí něco jiného, například že použití není nutnosti, ale proč tedy tento z mého pohledu divoký princip. Děkuji za vysvětlení i osvětleni tématu.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#149 » stř 12. kvě 2021, 11:02

Důvodem IHMO není vybití, ale naopak rychlé nabití. Než tam strkat náboje po jednom, lépe vložit klip.
Důvod stejný, jako při použití "rychlonabíječů" na revolverové náboje.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#150 » stř 12. kvě 2021, 11:29

Puska i pistole ma pohyblivy zaver. V dobe nabijeni naboje do komory nema naboj zadnou prekazku. U pistoli pri nabijeni vjede naboj plynule pod drapek vytahovace. U revolveru by musel byt vytahovac na valci nejakym zpusobem odpruzeny, coz by znemoznilo rychle nabijeni a spolehlivost takoveho vytahovace by byla diskutabilni.
Navic naboj v klipu zajisti i jeho polohu dopredu\dozadu. Sice ma komora hranu pro nabojnici, ale videl jsem tak zaskrcene 357mag, ze sly krasne do 38special valce. Takze by se v krajnim pripade mohlo stat, ze naboj u 9mm bude tak vhluboko ve valci, ze nedojde k odpalu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů