CZ 557 LUX SA nebo Sauer 100

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Pavel8
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » úte 22. led 2019, 20:07

Vybírám svoji první opakovací kulovnici.
Byl jsem si už něco osahat a “nechat si poradit” na prodejnách. Nejvíce mě oslovili v přímém srovnání CZ 557 LUX SA a Sauer 100. Přečteno už mám spousty diskuzi, kde v podstatě každý chválí to svoje. Ale nenašel jsem aktuální recenzi/diskuzi na Sauer 100. Je tady někdo kdo ji má a mohl by preferovat?
Jsem rozhodnutý pro ráži .308win.
Sauer 100 mi padl do ruky lépe i váha byla v přímém srovnání znát ve prospěch sauera.
Zbraň bude využívána zejména pro mysliveckou činnost, takže si nedělám iluze, ze bych vystřelil víc jak 10x ročně, ale uvidíme.
Otázka také zní, zda má význam připlacet, případně zda vyšší cena = vyšší kvalita.
Při prvním rozhodování jsem chtěl zbraň české výroby, ale když jsem zjistil ze CZUB děla kvalitnější zbraně pro export a ceny českých zbraní jsou v USA levnější o Cca 20% i se clem dopravou atd, tak už nejsem úplně přesvědčen ze zbraň bude právě z české zbrojovky. Potažmo i dotaz v Opletalově ulici, když jsem se ptal, ze pokud bych si vzal 2 zbraně, zda by nebyla nějaká sleva, tak mi bylo odpovězeno, abych koupil, co nejdřív za aktuální ceny, protože nežli sleva, tak přijde spíše zdražení.
Bude vděčný za jakoukoliv radu nebo usměrnění, při výběru zbraně. Nakonec mužů vybrat úplně něco jiného. :)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#2 » úte 22. led 2019, 20:36

Nejaky youtube recenze jsou?
Chtelo by to si z obou zkusit prasknout...nicmene kdyz je ergonomie lepsi u Sauera, tak mi to prijde jako padnej argument. A pokud to chces na myslivcovani, zkousel jsi nejaka tematicka fora?

To jako fakt v Opletalce rekli, ze CZUB chysta dalsi zdrazovani, jo?



Pavel8
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » úte 22. led 2019, 20:56

Jsem více preklonen k Saueru, jen si říkám, jestli rozdíl v penězích Cca 6 tisíc neinvestovat do puskohledu. Proto bych rad, kdyby mi někdo řekl: kvalita sauera odpovídá ceně, jdi do nej, budeš spokojený
nebo
je jedno co si koupíš, je to stejný a na to tvoje střílení ti stačí 557, rozdíl nepoznas.
V opletace mi řekli, ze slevy nedávají, snížení cen například u malorazek 455 po nástupu 457 ať nečekám, ale mysli si, ze ceny půjdou nahoru. To ze se chystá zdražení mi přímo neřekli.
557 LuX SA přijde do 14 ti dnů, z výroby obsazenou weaver lištou, ale co jsem pochopil, tak to bude k dostání zejména přímo na prodejně. Lidi se tom ptají, tak si je nechali vyrobit. Až to tam bude, tak mi daji vědět a zastavím se tam a rozhodnu se. Chtěl bych variantu se zasobnikem. Teď ani nevím jestli se za nej priplaci.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#4 » stř 23. led 2019, 13:23

no nevím, zda puškohled za cca 6000 na kulovnici bude to pravé :)



Pavel8
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » stř 23. led 2019, 19:47

tatra21 píše:no nevím, zda puškohled za cca 6000 na kulovnici bude to pravé :)

Tak jsem to nemyslel. Chtěl jsem investovat do 50k za komplet. Zbraň, optika, weaver lišta, pouzdro, atd. Takže když “usetsim” 6ku na zbrani, tak mohu koupit optiku za 20k místo za 14, atd.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#6 » čtv 24. led 2019, 09:49

Aha, jasně. Ok

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů