Norinco JW 25 (22 LR)

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


maxx77
Příspěvky: 73

Příspěvek#1 » sob 30. bře 2019, 12:28

Dobrý den. Má tu někdo zkušenost s touto malorážkou? Norinco jw25 ( replika mausera k98) Z obrázků vypadá hezky a tak mně zajímá jestli je i trochu spolehlivá.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#2 » sob 30. bře 2019, 20:53

Ona je tedy nejblíže podobná četnické karabině vz. 33, ať už celkovou délkou nebo délkou hlavně, cesty čínských konstruktérů jsou nevyzpytatelné... Dostal jsem ji asi před šesti lety, aniž jsem po ní nějak zvlášť toužil, stařík šel pro náboje k Brymum, tohle zrovna vybalovali, tak nemohl odolat. Když jsem šel poprvé střílet, všechno bylo pěkně pohromadě, ale o pěkný kus posunuté od záměrného bodu. Na první pohled flinta nejevila známky ničeho podezřelého, když jsem se podíval blíže, zjistil jsem, že hlavěň není srovnaná se závěrem, a to o docela velkej kus, chybělo dotočit možná 6°. Šel jsem ji reklamovat a trošku doufal, že jim ji hodím na hlavu a vyberu si něco, co budu víc potřebovat. Jenže víme, jak to v tomhle obchodě chodí, co peklo zchvátí, nikdy nevrátí. Napřed jim podezřelá nepřišla, pak tedy uznali, že se čínský dělník úplně dobře nevyspal a tedy reklamace. Mohl jsem se spolehnout, že se mi ozvou přesně třicátý den večer. Zbraň jsem vyzvedl, osadil nějakým jako dobovým kukátkem (nějakej Walther 4x32) a používám ji na kratochvilnou střelbu. Pokud jde o spolehlivost, je to opakovačka, takže není, čím by nějak mohla překvapit. Je poměrně přesná, bytelná až nezničitelná. Závěr se musel napřed ochodit, ale po tisíci ranách už bylo všechno v pořádku. Zásobníček je stejnej jako do ZKMka, ale přesto čínskej, je ostrej a udělanej asi sekerkou, ale funguje. Ačkoliv po čínskejch věcech nějak netoužím, už u mě asi zůstane. Mám někde nástřelku na 70 m, zkoušel jsem ji teď hledat, ale kde jí je konec. Takže ti to musí stačit takhle. Ale je to jen jedna flinta, někdo může mít úplně jinou zkušenost.



maxx77
Příspěvky: 73

Příspěvek#3 » sob 30. bře 2019, 23:02

Takže zbývá doufat že natrefím na zdravej kus. Díky za recenzi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů