Chiappa 1892 Carbine Trapper

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#31 » stř 10. čer 2020, 14:08

Reaguji na sz. Jestli bude náboj kratší než je výrobcem doporučené používat, bude docházet k to mu, že další náboj z trubkového zásobníku vyleze trochu víc a zablokuje podavač. Ve své 73 střílím .38 SP s celkovou délkou 37,5. Ale tam je podávání řešeno výtahem a ten to vezme. Navíc ho mám pro hladší chod upraven. Ten podavač na 92 by se musel upravit. Zkrátit ze předu, ale pod určitým úhlem, aby se při pohybu dolů nesekal o trčící náboj z trubky. Tovární nestřílím, vše přebíjím olovem a teď si střely poplastovávám. Kdyby jsi chtěl, tak to můžu omrknout.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#32 » stř 17. čer 2020, 21:44

Diky moc za reakci. To bys byl moc hodnej samozrejme;-)
Ja vychazim z toho, co psal kolega vyse...ma tuhle flintu (jen jinou delku hlavne) a rika, ze ty fabricke .38 Special z Vlasimi strili bez problemu (ikdyz manual u flinty rika neco jineho)...ale uz nevim, jestli samozrejme nedelal nejake ty upravy ve zbrani, o kterych mluvis.

Jeste by me zajimala jedna vec-je to moje prvni pakovka a spis na koukani, nicmene obcas ji provetram a nejsem si uplne jist, jake nastroje poridit na cisteni (a jake chemikalie). Na youtubu jsou ruzna videa, jak cistit pakovky, ale jak mam s timhle typen zbrane nulove zkusenosti, radeji se zeptam tady na overene informace nez slapnout vedle...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#33 » čtv 18. čer 2020, 07:29

Nejlepší bude, když vyzkoušíš různé náboje. Na střelnici se vždycky někdo s různými laboracemi najde, tak nebudeš muset kupovat celé balení. Určitě bych se s někým domluvil na přebíjení. Pokud by tě to chytlo, tak je nejlepší si přebíjet sám. Není to žádná věda, rád ti pomůžu. Ke zbrani bude olovo vždycky šetrnější, než plášť. A navíc olovem můžeš bouchat i do gongů v menší vzdálenosti.
Bouchám skoro čtvrt století a čistil jsem pouze hadříkem. Mazal jsem i do bezdýmáků lojem s voskem a laufy byly krásně čisté. Teď si poplastovávám, tak to musím projet mosazným (nebo to je bronzový ?) kartáčkem. Pak to protáhnu naolejovaným hadříkem. Motorový, nebo převodový olej, to je celkem jedno.
Snažím se to dělat co nejméně složitě, protože střílím každý týden a pokaždé čistím minimálně čtyři kvéry. Po černém prachu používám Okenu, nebo podobný čistič na okna.
Ve vlákně o čištění se to dost řeší, co střelec, to názor. Ale je to dost závislé čím střílíš. Na něco stačí hadřík a na něco bude potřeba chemie a kartáč.
Mám z Aliexpresu skládací mosaznou sadu a kartáčky pro růzé ráže. Ale bohatě stačí mosazná kulatinka se závitem na kartáček.
Když budeš střílet tovární, nebo našlapanější náboje, tak ti to do závěru nebude foukat. Nacpeš hadr do šachty ať ti tam nenapadá bordel z hlavně a od ústí to vypucuj a promaž. Jednou za čas pušku rozeber a vyčisti celou. Doporučuji hned po koupi celou rozebrat do šroubku. Později už některé šroubky nepovolíš.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#34 » sob 27. čer 2020, 21:06

Vzhledem k tomu, ze to je flinta na koukani a na strelnici pujde dvakrat trikrat za rok a vystrelim z ni vzdy tak krabicku naboju, rozhodne to budou tovarni (nejspise S&B, co taky jineho u nas) a prebijet se fakt nechystam 8-)

Takze pucovat od predu tyckou/vyterakem s kartackem a pak na trn nejakou tkaninu a tou odstranit vzniklej bordel z hlavne a nasledne i stejnym zpusobem tu hlaven promazat?

Co znamena “rozeber a vycisti celou”? A proc rozebirat pred prvnim pouzitim? Na to si fakt netroufam...nechci neco ponicit. Je to nutny?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#35 » ned 28. čer 2020, 08:01

Jo, takhle to čištění stačí. Akorát nepoužívej železné vytěráky, třeba na kosu. zničil by jsi si ústí.
Může se stát, že někdy v budoucnu budeš muset vyměnit nějakou součástku. Výrobce používá nějaký konzervační olej, který se časem jakoby připekl a pak zaboha nepovolíš šroubek. Vždycky když něco přitáhnu domů, tak to rozeberu na prvočinitele a mám klid. Navíc se seznámíš s mechanikou zbraně a pochopíš jak vzniknla případná závada.
Ladil jsem kamarádovu 73 a kdybych se po..al, nepovolil jsem šroubek držící ploché pero co přidržuje zvedač podavače nábojů. Péro se totiž podkládá, aby tolik netlačilo a chod byl měkkčí. Šroubek se musel odvrtat a kamarád si v práci utočil nový. Je tam nějaký americký závit, takže to nešlo jednoduše nahradit.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#36 » pon 29. čer 2020, 16:59

Takze ta tycka mosazna? Staci kartacky, co mam na 9 mm Luger? Je to vlastne taky devitka...nebo specialni na .357? Mohl bys mi sem hodit prosim odkaz na tu cistici sadu z ali? Bych ji vzal...uz kvuli te mosazne tycce...

K tomu strelivu-rikal jsi, ze je lepsi olovo nez plastove strely...mohl bys mi prosim poradit, ktere .357 strelivo z produkce S&B vzit? Maji 4 ruzne druhy...a 38 Special taky:

https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... dges/list/

A co se tyka toho rozebrani...ja bych se do toho nerad poustel sam, abych tam neco nezkur*il...nejsi nahodou z Prahy ci okoli? Ze bychom se potkali na strelnici a neco bych se priucil;-)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#37 » pon 29. čer 2020, 21:51

Zadej si do filtru od nejnižší ceny.
tyčky:https://www.aliexpress.com/item/32913755086.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19a6540csvED69&algo_pvid=64799a73-38e1-4c45-aaa1-730b745f0c5a&algo_expid=64799a73-38e1-4c45-aaa1-730b745f0c5a-53&btsid=0ab6f83a15934635622174431e6099&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
trn (vyber pro .38):https://www.aliexpress.com/item/4000570276593.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.19a6540csvED69&algo_pvid=64799a73-38e1-4c45-aaa1-730b745f0c5a&algo_expid=64799a73-38e1-4c45-aaa1-730b745f0c5a-5&btsid=0ab6f83a15934635622174431e6099&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#38 » pon 29. čer 2020, 22:19

kartáčky pro 9mm jsou malé, musíš hledat pro 38/357.
Ty čistící sady mají v různých provedeních. Akorát si pohlídej celkovou délku.
K těm střelám. Kupované poplastované střely jsou lepší. Já si je ale dělám sám a netřídím ty méně povedené, takže se vývrt trochu zasviní. Ale není to nic hrozného, vyčištěné je to hned.
Musíš používat Náboje se střelou s plochou špičkou, jsou to ty LFN. Náboje jsou v zásobníku poskládané za sebou a střely tlačí na zápalku dalšího náboje. Byl jsem svědkem jak došlo k odpálení 45LC v trubce Henryovky.
Jsem od Nového Jičína, takže trochu z ruky. Pokud budeš chtít poradit, není problém zavolat. Telefon ti pošlu do SZ.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#39 » úte 30. čer 2020, 15:25

Kartáčky pro 9mm jsou úplně v pohodě. Používám je do 38sp. I trn je stejný.
Rozdíl v průměru střel je podle typu 0,001-2" to je 0,025-0,05 mm.
Výrobci pro 9mm a 38/357 děljí kartáčky stejné. Jediný rozdíl je u některých značek pistole/puška. Pistolové dělají kratší, ale nebrání to použití v puškách, popřípadě obráceně ;-)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#40 » úte 30. čer 2020, 21:48

Asi jo. Když jsem jedním čistil devítku a pak osmatřicítku, byl volný a nezabíral.
Nový pak fungoval dobře.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#41 » stř 1. črc 2020, 14:21

Tohle mi udělalo jednou, mosazný kartáček a rozpouštědlo ho rozleptalo. Teď si na to dávám pozor a vesele čistím.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#42 » pát 17. črc 2020, 21:33

ace curly píše:kartáčky pro 9mm jsou malé, musíš hledat pro 38/357.
Ty čistící sady mají v různých provedeních. Akorát si pohlídej celkovou délku.
K těm střelám. Kupované poplastované střely jsou lepší. Já si je ale dělám sám a netřídím ty méně povedené, takže se vývrt trochu zasviní. Ale není to nic hrozného, vyčištěné je to hned.
Musíš používat Náboje se střelou s plochou špičkou, jsou to ty LFN. Náboje jsou v zásobníku poskládané za sebou a střely tlačí na zápalku dalšího náboje. Byl jsem svědkem jak došlo k odpálení 45LC v trubce Henryovky.

Diky, hlavne musim sehnat dostatecne dlouhou tycku i s odpovidajicim zavitem na kartacky.

Predpokladam, ze hotove naboje s poplastovanyma strelama se na krame sehnat nedaji, co?

Koupil jsem ty LFN a zkusil prvni krabicku. Z pusky je skutecne radost strilet. Zpetny raz mensi nez u malorazky-hmotnost zbrane ho kompletne pohlti. Kdyby necinkaly gongy, tak jsem u nekterych vystrelu myslel, ze byl selhac. Je fakt zabava s tim strilet.

Jo a klapka je tak akorat-nabiji se pres ni fajn.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#43 » pát 17. črc 2020, 21:55

Poplastované jsem nikde neviděl. Dělají se olověné pro CAS , ale u nás jsem je neviděl, jen .45LC a 44-40.
Stejně začneš přebíjet :-). Chytne tě to tak, že se ti to nevyplatí kupovat. Časem začneš zrychlovat, puška k tomu svádí a klapka bude vyblýskaná :-).



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#44 » sob 18. črc 2020, 09:19

Vzhledem k planovanemu nastrelu 3-4 krabicek rocne prebijeni nedava smysl. Ta zbran je sice moc prijemna, vypada nadherne, je pekne zpracovana a je fascinujici, ze to je skoro 130 let stary princip fungovani...ale presto (nebo mozna prave proto) to neni typ zbrane, se kterou by me bavilo strilet nejak vice ci casteji.
Takze proste flinta na kochacku a obcasne zpestreni a zablbnuti si s puskou Johna Wayna...a to je tak vsechno. Casem ji mozna doplnim o nejakou podobne krasne zpracovanou repliku doboveho revolveru stejne raze...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#45 » ned 19. črc 2020, 20:38

Jojo, má to něco do sebe, klidně bouchej co to dá, tu flintu neustřílíš. Revolver si určitě pořiď. Pak už jen nějakou dvojku, nejlépe lankasterku. Jo a holstr. A když si to necháš naládovat černým prachem, tak to teprve zažiješ to pravé kouzlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů