Chiappa 1892 Carbine Trapper

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#16 » stř 6. kvě 2020, 13:55

Pokud je to jako u 1873, tak ta klapka pruží sama o sobě, je to z pružného plechu. Zeštíhluje se v místě, které je schované v rámu. Je to jako by jsi zeslaboval ploché péro.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#17 » stř 6. kvě 2020, 17:10

antonspelec píše:
btw...zere ta Tvoje i 38Special?


Jo, naprosto bez problémů je žerou obě, jak Chiappa, tak Rossi. Ta měla sice problém s .357 Mag, ale dal se vyřešit, jak jsem psal. Dokonce si myslím, že střelba 38 Spec. je příjemnější a přesnější. Jak se často uvádí, tato ráže má "vrozenou přesnost". :)



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#18 » stř 6. kvě 2020, 18:29

ace curly píše:Pokud je to jako u 1873, tak ta klapka pruží sama o sobě, je to z pružného plechu. Zeštíhluje se v místě, které je schované v rámu. Je to jako by jsi zeslaboval ploché péro.


U 1892 je to stejné, tj. listová pružina. Pocitově je u Chiappy při stlačení klapky větší odpor než u Rossi, ale snižovat ho nebudu, s běžným (tj. nezávodním...) nabíjením není žádný problém.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#19 » čtv 7. kvě 2020, 08:45

Diky obema, panove...to pripadne zeslabovani klapky bych stejne nejspis nechal nekomu, kdo je zrucnej a vyzna se v tom.

Jeste dotaz-je pro cisteni zbrane nutna nejaka zasadnejsi rozborka?

Jinak jsem konzultoval s clovekem, ktery ma nejake 1873 od Uberti a strili zavodne a ten mi rikal, ze s Chiappou osobni zkusenosti nema (ikdyz zna cloveka, co s ni zavodi). Na sranda strileni by pry volil Rossi, protoze je lacinejsi. Ale zase na druhou stranu, je to import z Brazilie, kdezto Chiappou dava clovek vydelat EU firme.
Ale i tak jsem zkousel po tech Rossi koukat, ale skoro je u nas nikde nemaji, byvaly v Dave Guns v Praze, ale uz nejsou.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#20 » čtv 7. kvě 2020, 10:58

Není to nutné. Je to opakovačka, tak jde hlavně o vyčištění hlavně a to uděláš snadno s otevřeným závěrem. Ten pak stačí zevnitř vytřít hadrem, prostříknout sprejem, kápnout olej... Rozebrat se dá, ale běžně to není třeba. Po čase vyčistit také trubku zásobníku, ta jde rozebrat snadno.
Ve srovnání s čištěním 58my je to sranda. 8-)
Edit: Jen pokud bys střílel náboje přebíjené černým prachem, tak si s čištěním vyhraješ, ale to myslím nehrozí...? :D
Naposledy upravil(a) Harquebusier dne čtv 7. kvě 2020, 11:08, celkem upraveno 1 x.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#21 » čtv 7. kvě 2020, 11:05

antonspelec píše:Na sranda strileni by pry volil Rossi, protoze je lacinejsi.


Co si zaplatíš, to dostaneš. Doporučil bych Ti zajet do Č. Třebové a Chiappu vzít do ruky a odhaduji, že Ti peněz líto asi nebude. Zpracování je fakt pěkné, ti indiáni z Brazílie to tak dobře nezvládají.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#22 » čtv 7. kvě 2020, 13:57

Pokud budeš střílet slabší navážky, tak budeš muset častěji vyčistit i mechanismus. Nábojnice se tak neroztáhne a neutěsní, takže to fouká dozadu. Tu trubku zásobníku doporučuju čistit a hlavně mazat po každém střílení. Mě strašně rezavěly pružiny, tak jsem si nechal udělat z nerezu. Ale to promáznutí je otázka pár vteřin. Jinak není potřeba to nějak hrotit, raději více střílet, než čistit. :-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#23 » pát 8. kvě 2020, 13:12

Harquebusier píše:Není to nutné. Je to opakovačka, tak jde hlavně o vyčištění hlavně a to uděláš snadno s otevřeným závěrem. Ten pak stačí zevnitř vytřít hadrem, prostříknout sprejem, kápnout olej... Rozebrat se dá, ale běžně to není třeba. Po čase vyčistit také trubku zásobníku, ta jde rozebrat snadno.
Ve srovnání s čištěním 58my je to sranda. 8-)
Edit: Jen pokud bys střílel náboje přebíjené černým prachem, tak si s čištěním vyhraješ, ale to myslím nehrozí...? :D

No to skutecne nehrozi :-)

Za popis cisteni diky. Pokud nejakou poridim, nejspis se budu ptat dal;-)

Jinak k tomu cenovemu rozdilu Chiappa vs Rossi...je to pres 6 tisic, takze je otazka je, zda je Chiappa o 6 tisic lepsi puska nez Rossi. Jinak na Rossi ma recenzi Hickock45 a vychazi celkem dobre. Chiappu recenzuje jen tu moderni take-down verzi, takze nic.

Ale mas pravdu-je potreba si zbran prohlednout. A to u te Chiappy pujde snadneji, protoze Rossi maji jen tady, coz je takova hornidolni:

https://www.kozap.cz/produkt/karabina-rossi-model-067/
Naposledy upravil(a) antonspelec dne pát 8. kvě 2020, 13:15, celkem upraveno 1 x.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#24 » pát 8. kvě 2020, 13:14

ace curly píše:Pokud budeš střílet slabší navážky, tak budeš muset častěji vyčistit i mechanismus. Nábojnice se tak neroztáhne a neutěsní, takže to fouká dozadu. Tu trubku zásobníku doporučuju čistit a hlavně mazat po každém střílení. Mě strašně rezavěly pružiny, tak jsem si nechal udělat z nerezu. Ale to promáznutí je otázka pár vteřin. Jinak není potřeba to nějak hrotit, raději více střílet, než čistit. :-)

Dik za tip:-) Pokud koupim, jeste se zeptam na detaily...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#25 » stř 20. kvě 2020, 20:52

Harquebusier píše:
antonspelec píše:Na sranda strileni by pry volil Rossi, protoze je lacinejsi.


Co si zaplatíš, to dostaneš. Doporučil bych Ti zajet do Č. Třebové a Chiappu vzít do ruky a odhaduji, že Ti peněz líto asi nebude. Zpracování je fakt pěkné, ti indiáni z Brazílie to tak dobře nezvládají.

Mel jsi pravdu. Sice jsem se na ni chtel jen podivat a pak jeste zkouknout Rossi...ale jak jsem vzal Chiappu do ruky a videl to zpracovani, napad jit jeste prohlidnout Rossi me hned presel. Chiappu jsem okamzite koupil a nemuzu se na ni vynadivat. Jestli bude strilet z poloviny tak dobre, jak vypada, tak to bude parada. I kdyz uprimne-nejspis mi bude lito s ni vubec strilet, abych neskrabnul tu paradni pazbu nebo neodrel tu paradni kresbu kaleni na ocelovych castech. Takze to bude spis flinta na kochacku a svatecni strelbu:-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#26 » stř 20. kvě 2020, 20:54

Harquebusier píše:
antonspelec píše:
btw...zere ta Tvoje i 38Special?


Jo, naprosto bez problémů je žerou obě, jak Chiappa, tak Rossi. Ta měla sice problém s .357 Mag, ale dal se vyřešit, jak jsem psal. Dokonce si myslím, že střelba 38 Spec. je příjemnější a přesnější. Jak se často uvádí, tato ráže má "vrozenou přesnost". :)

Muzu se zeptat, jake presne strelivo do Chiappy davas, respektive od jakeho vyrobce?



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#27 » pon 25. kvě 2020, 18:23

Většinou běžné celoplášťové SelBell - se střelou komolý kužel. Nebo přebíjené se střelami LOS/TOP - olověné poměděné střely RNFP (Round Nose Flat Point). Ani jedny nemaji problém při nabijení do komory.
Jo, abych nezapomněl: Gratulace k nové, pěkné zbrani!



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#28 » stř 27. kvě 2020, 14:06

Koukam na web SB maji tam vice druhu, mohl mi sem prosim hodit primo link na .357 a .38 naboje z nejakeho obchodu, abych koupil ty spravne, co. Chiappa zere:-)?

Jo a dik-proste jsem si udelal radost. Fakt je to asi zatim nejhezci zbran, co mam...teda jeste asi spolu s nerezovou 1911 s drevenyma strenkama:-D



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#29 » stř 27. kvě 2020, 18:42

Třeba tyto: http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... m-fmj-158/ nebo v. 38 Spec: http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... l-fmj-158/
Zas tak moc to neřeš, o terčovou přesnost u pákovky nejde a funkčně jsou OK, stejně jako řada dalších.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#30 » stř 27. kvě 2020, 19:30

Diky moc.

Nejde mi o presnost, ale spis o to, aby ve zbrani fungovaly, protoze se uvadi (i v manualu k pusce), ze .38 Special musi mit delku minimalne 39mm, aby nezavadil a tenhle SB ma dle webu vyrobce 38,6mm, tak me zajima, jestli s nim neni problem:

https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... etail/276/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů