Chiappa 1892 Carbine Trapper

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1 » ned 3. kvě 2020, 11:56

Mate prosim nekdo realne zkusenosti z touto zbrani? Zajima me v podstate vsechno-kvalita zpracovani, spolehlivost, vydrz, vyvazeni zbrane, presnost, snadnost nabijeni skrze nabijeci klapku...samozrejme se daji najit informace v USA, ale jednak jsou trosku rozporuplne a druhak by me zajimaly poznatky tuzemskeho strelce...

Jo a primarne me zajima v razi .357, ale myslim, ze vyse uvedene dotazy lze zodpovedet i na zaklade zkusenkosti s jinou razi.

Predem diky



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#2 » ned 3. kvě 2020, 15:56

S touto konkrétní verzí zkušenost nemám, ale asi rok vlastním Chiappu 1892 s 24" dlouhou osmihrannou hlavní v 357 Mag. Pokud jde o kvalitu zpracování jak kovu, tak dřeva, spasování a povrchovou úpravu, není co vytknout. Funkce bez závad. Pokud jde o snadnost nabíjení přes boční klapku, určitý odpor tam je, ale mám ještě 1892 Rossi karabinu 20" a u té je větší. Ovšem ta má navíc možnost nabíjení "trubky" zepředu...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » ned 3. kvě 2020, 18:59

Diky za nazor. Kdes tu Chiappu kupoval? A jak je zeme vyroby prosim?

A tu Rossi mas jakou? Tuhle?
https://www.kozap.cz/produkt/karabina-rossi-model-067/

Nebo tu, co je recenzovana zde?

https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... ROSSI-Puma

Koukal jsem ruzne po forech a na tu Rossi jsou celkem stiznosti stran kvality vnitrniho zpracovani (otazka je, jaky to ma “vliv na funkci”) a taky stran toho, ze nezere nejake naboje...

Moznost nabijeni zepredu bych jiste uvital. Libi se mi Big Boy od Henryho, kterej to ma, ale to uz jd zbytecne moc draha vec, kdyz to chci jen jako sranda flintu...



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#4 » pon 4. kvě 2020, 07:24

Dlouhou Chiappu 1892 jsem koupil loni u Řeháků v České Třebové. Výroba Itálie. Podle mě Chiappa v posledních letech hodně zapracovala na kvalitě. I dostupnost dílů je slušná, potřeboval jsem šroub na upevnění dioptru na krk pažby a po telefonické objednávce u Řeháka mi došel za tři týdny poštou.

Rossi Pumu mám hodně dlouho, koupil jsem jí v roce 2001 v Praze u Vyštajnové, ta prodejna již dnes neexistuje, byla v Hybernské. Je nerezová a ještě z doby před převzetím Taurusem, tak nemá tu idiotskou pojistku shora na závěru. Dost jsem si s ní vyhrál, měla problém s podáváním magnumů (.38 Spec. vždy bez potíží), tak jsem přibrušoval a leštil náběh do komory, nyní chodí fajn. Dále vzhledové úpravy - dřevo vypadalo skoro jako natřené asfaltem, tak jsem brousil, leštil, voskoval... Jinak pár dalších úprav, ale spíše vzhledových. Co za moc nestojí jsou mířidla, ale nechal jsem je jak byly. Celkově je to krasavice, minule na střelnici jsem měl obě, byly předmětem obdivu. Jedna dáma prohlásila, že se jí více líbí tato než Chiappa (což mě trochu naštvalo...), ale její názor není směroplatnej! :-) Chiappa má rozhodně krásné dřevo i kov má hezkej brynýr, navíc je to přesná replika originálního Winchestera 1892, včetně palcových rozměrů a závitů.

Big Boy jsem měl kdysi v ruce u Brymové, ale nijak mě nezaujala. Těžká, divně tvarovaná, nemá návaznost na žádný historický model. Ale to je jen můj názor...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#5 » pon 4. kvě 2020, 19:20

Vsak ja taky Henryho zminoval hlavne kvuli te moznosti ladovani predem...jinak mi prijde ve vsemm horsi nez Chiappa.
To ladovani pres klapku totiz skutecne muze zmenit sranda strileni ve frustrujici zazitek a porezany prsty. Jake ma Chiappa v ladovacim okenku hrany? Nejsou ostre ci s vnitrnima otrepama?
A jak ji chodi paka, je to jemny, nejsou tam nejake zuby? Nekouse se to pri rychlopalbe? Jo a zere to krom .357 Mag taky .38 spec?

Koukal jsem, ze Rehakove jich maji vskutku pestrou nabidku.

Jakou presne jsi koupil Ty? Je tam jeste odkaz?

Ja bych bral bud tuhle:

http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbr ... arbine-20/

Nebo tuhle:

https://www.cheaperthandirt.com/chiappa ... 10542.html

ta druha, s 16palcovou hlavni, je celkove delsi nez ta s 20palcovou. Asi carbine vs rifle? V tom se fakt nevyznam...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#6 » pon 4. kvě 2020, 20:55

Netřeba z toho ládování dělat kovbojku. Pokud bude klapka příliš tvrdá, stačí trochu zeslabit. Někdy jsou trochu ostré hrany v oknu rámu a škrábe to nábojnice, tak se to musí zaleštit. Ale není to žádná tragédie, 5 minut a je hotovo.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#7 » pon 4. kvě 2020, 21:28

Jak to zalešťujete, respektive čím?



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#8 » úte 5. kvě 2020, 07:13

To antonspelec: Nabíjení i bez úpravy klapky nevidím jako problém. Běžně se to dělá tak, že se náboj zasune jen částečně, aby klapku držel otevřenou a tlačí se dovnitř dalším nábojem. Jen ten poslední se dotlačí prstem, nejlépe malíčkem obráceným bříškem ven. Zranit se mi nikdy nepodařilo.
Moje je tato: http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbr ... ifle-357m/ Dokonce podle kresby dřeva vidím, že je na fotce ten můj konkrétní kousek, Řehákovi asi moc často fotky neaktualizují. ;-)
Páka chodí normálně, nemá velký odpor ani se nekouše. Je ale jasné, že takový fofr opakování jako u 1873 tento systém nezvládne. Zase má ale výhodu pevného uzamčení, zvládne i plné laborace .357 Mag a .44 Mag.
P.S.: Jedna krátká 20" je teď v inzerci na bazar hunting…

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#9 » úte 5. kvě 2020, 07:42

Buď dremelkou, nebo jemný šmirgl na dřevěné kulatince. Odmontovat klapku a vybrousit groty. Nevím jak to má chiappa, ale na uberťákách jsem tak musel řešit obě moje i flinty kamarádů. Tvrdost klapky není problém pro takové to domácí střílení, ale pro CAS, kdy je dobrá každá desetina sekundy, musí být klapka jemnější, protože se dobíjí s puškou v rameni.
To nabíjení jak píše Hrquebusier se takto může řešit, ale musí se dávat pozor, aby při menším zasunutí náboj zase nevyletěl ven. To se pak v trávě blbě hledá. :-)

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#10 » úte 5. kvě 2020, 11:08

Díky, ja to teď řeším u pumy a radši se optám, než abych v záchvatu kutilství něco vyvedl. :-D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#11 » úte 5. kvě 2020, 20:27

to Haquebusier: Za odkaz diky. No je otazka, jak moc techto pusek taky prodavaji. Prijde mi, ze je to docela uzkoprofilove zbozi.
Jinak tuhle metodu ladovani jsem zkousel na pujcene zbrani a moc mi to teda neslo...snad je to jen k cviku.
No ja zadny super rychlopalby v planu nemam a jen kvuli te moznosti mi prijde zbytecne shanet 1873. Pro moje ucely mi prijde 1892 vhodnejsi. Ale jsem laik, takze vychazim jen z toho, co jsem si nacetl...
Jojo, videl jsem ji tam. Kdyby to bylo pobliz meho bydliste, uvazoval bych o ni. Ale takhle ta cena neni o tolik nizsi oproti nove z kramu. Navic bych si chtel idealne osahat, zda lip padne do ruky a na rameno ta s 16kou hlavni, ktera je celkove delsi nez ta s 20kou hlavni...nebo prave ta 20ka.

to ace curly: Jakym zpusobem se zeslabuje odpor klapky? Tam je nejaka pruzina a tu je treba vymenit za slabsi?
Me osobne tvrda klapka prave takove to domaci strileni dost otravuje...kdyz jsem mel pakovku pujcenou na strelnici, tak prave sla tak blbe ladovat, ze me to za chvili prestalo bavit...taky proto, ze to skrabalo prsty (asi nezacistene hrany).



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#12 » stř 6. kvě 2020, 06:43

Kde jsi přišel na to že: "ta s 16kou hlavni, ktera je celkove delsi nez ta s 20kou hlavni" ???
1892 Rossi 20" má celkovou délku 95 cm, 16" bude kolem 85 cm. Na netu jsou občas pěkné blbosti, viz ten "test" na odkazu v Myslivosti, který jsi postnul výše. Pan Hanák tam několikrát opakuje, že 20" váží pod 2 kg. Jak to zjistil by mě zajímalo, moje Rossi váží 2850 g.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#13 » stř 6. kvě 2020, 08:24

No kde, na webu vyrobce prece. Tam snad budou udaje spravne, narozdil od recenzi. Koukni sam:


https://www.chiappafirearms.com/product.php?id=83
Delka hlavne: 20 inches, Celkova delka: 38 inches, Kapacita: 10, Hmotnost: 6,6 lbs

https://www.chiappafirearms.com/product.php?id=100

Delka hlavne: 16 inches, Celkova delka: 40,6 inches, Kapacita: 8, Hmotnost: 6 lbs



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#14 » stř 6. kvě 2020, 08:41

Pěkná blbost, jak může být flinta s o 10 cm kratší hlavní delší o 6 cm??? Holt Italové, no... :-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#15 » stř 6. kvě 2020, 12:41

No ja nevim, se v tehle zbranich nevyznam a tahle cisla jsou vsude. Asi to bude ale tim? Ze to prodejci otrocky prepisuji z jejich webu. Ale v PDF katalogu to uz je dobre:

https://indd.adobe.com/view/856e66fe-88 ... cbef9902dd

btw...zere ta Tvoje i 38Special?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů