Henry

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#1 » pát 24. úno 2023, 11:45

Po roce mi ze státu konečně přišlo tohle. Zbran je lehčí než jsem čekal, proto jí nechci zabít težkým puškohledem. Perte sem nápady pls ? Montáž na již namontovanou standard lištu. S oblibou a astigmatismem rád používám Vortexí Spitfire. Model 1x je na podobnou pušku málo, výhodou je, že do něho lze zírat docela z dálky. Model 3x by vyhovoval, ale bohužel okulár musí být dost blízko oka. To je tady dost problém u lever-action. Moc nechápu, proč se Vortexák 1x a 3x tolik liší v náhledu. Dávat tam holo za 25 uplně nechci a ani se na podobnou pušku moc nehodí. Žádný hunting ani long, nejspíš jen gongy někde kolem stovky.

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#2 » pát 24. úno 2023, 11:51

Co nějaká optika na pušky typu scout? Ty se montují hodně dopředu, cca 25 cm od oka.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#3 » pát 24. úno 2023, 14:19

jj nahod pls nějaké konkrétní kousky

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#4 » pát 24. úno 2023, 21:02


Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#5 » sob 25. úno 2023, 08:08

... jj nevypada zle, ale uplně nejraději byc nějaký 3x tubusový kolimátor do kteréo se dá dívat z větší vzdálenosti. Zkusím někde juknou do Aimpoint, které neznám tolik jako Vortexe. Máte někdo zkušenost ? Případně Aimpoint H34S ?



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#6 » sob 25. úno 2023, 21:39

Aimpoint ale není prisma jako Vortex Spitfire.
Na loveckých flintách mám kratší kolimátory, ten H34S bez zvětšení o délce skoro 20 čísel mi přijde jako zbytečný.
Jestli jde o oči, opravdu je nutné se do toho podívat, na mé oči je Aimpoint v pohodě, ale většina jiných značek má u mě flek místo tečky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů