Opakovací kulovnice 7.62x39

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » stř 23. pro 2015, 11:58

Peggy : přesně tak, lovecké zbraně nejsou na používání vojenského střeliva většinou konstruované a skutečně to té hlavni moc neprospívá.....



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#17 » ned 24. led 2016, 23:33

marinakus píše:Peggy : přesně tak, lovecké zbraně nejsou na používání vojenského střeliva většinou konstruované a skutečně to té hlavni moc neprospívá.....


Na dotaz ohledně používání "vojenského" střeliva v CZ 527 Carbine mi prodavač v CZ UB Opletalova sdělil, že samotné zbrani to nijak zásadně nevadí, na záruku to nemá vliv, jen budu poněkud více čistit. ;)

Vzhledem k tomu, že rozdíl ceny vojenská vs nevojenská munice 7,62x39 je v průměru 10 až 15,-/ks tak při mém předpokládaném "nájezdu" kolem 1000-1500 ran za rok to představuje prakticky cenu nové flinty ... :) Tedy alespoň pro mne nebylo dále co řešit.

Tak jsem jí koupil a teď čekám na PZ (holt Praha a zdejších 14 dní :cry: )



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#18 » pon 25. led 2016, 08:45

Rozdíl je v tom, že vojenské střelivo má zápalky na bázi třaskavé rtuti a zplodiny hoření takových zápalek jsou vysoce agresivní vůči oceli. Je nutné ihned po střelbě hlaveň vyčistit neutralizačním roztokem.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#19 » pon 25. led 2016, 11:15

Přesně! Průšvih je zejména u hlavní bez chromovaného vývrtu.

Jinak obecně mohou být (a často jsou) jiné specifikace vojenské (MIL) a civilní (CIP), takže ani tlakově nemusí být náboje stejné (stav u 7,62x39 neznám).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » pon 25. led 2016, 11:59

U téhle ráže žádný problém s tlakama není, některé civilní flinty mají potíže s odpálením zápalky takže se semtam vyskytne selhač. A když se vyčistí včas tak odpadá i problém s korozí, jen to chce nezapomenout :)

Spíš by mězajímal důvod pořízení téhle flinty. Není to nic levnýho, se zcivilněným střelivem ani přesnýho a cena střeliva už se pomalu rovná .223 která má všechny parametry lepší.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#21 » pon 25. led 2016, 15:34

sided píše:Spíš by mězajímal důvod pořízení téhle flinty.


Důvody ke koupi té které zbraně jsou jak známo většinou ryze subjektivní, mnohdy i iracionální. :)

Nicméně u CZ 527 Carbine v 7,62x39 vzhledem k tomu, že je to "C" se stejnou potravou jako kosa, se minimálně jeden v současné době vcelku nabízí ...



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#22 » pon 25. led 2016, 18:17

jeden z duvodu siyslim je rychlost strely .223 sice presnejsi ale daleko driv vysviha vyvrt nez tezka 7,62 kdyz nepocitam vejenske strelivo slysel jsem ze vydrz hlavne mezi temito razema je celkem propastny

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » pon 25. led 2016, 18:40

Tenhle rozdíl tě u seriový kliky fakt nemusí zajímat :)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#24 » ned 15. led 2017, 12:34

Rád bych tohle téma trošku oživil, a chtěl bych se zeptat, jaký jsou s touhle kulovničkou po roce zkušenosti. Hlavně mě zajimá jestli má střelba vojenských nábojů vliv na hlaveň. Uvažuju o ni taky.



hajnej007
Příspěvky: 2

Příspěvek#25 » ned 15. led 2017, 15:09

Mohu posloužit dávnými výsledky střelby vojenským nábojem z Mosina - jiskry lítaly ještě 5 metrů před hlavní. S klasickou civilní municí nemám žádný problém, chodím s touhle flintou (M.1891/30) občas na střelnici a nosím jí na naháňky. Takže osobně vojenskou munici, tu zakázanou i tu "zcivilněnou", do jakékoli zbraně nedoporučuji. Je tam prostě větší opotřebení, větší toxicita zápalek, větší zpětný ráz, atp. Jediné pozitivum je cena za munici a ta je vždy relativní. Moje rada? Pořiď si sadu na přebíjení a začni přebíjet. Vyrobíš si náboje takové, jaké potřebuješ a cenově to je podobné té vojenské munici. Je to ale pochopitelně zase o čase ... :-)



hajnej007
Příspěvky: 2

Příspěvek#26 » ned 15. led 2017, 15:18

Ještě připojím zkušenost s municí, protože každá zbraň je v zásadě přesná tak, jak jí dovolí střelivo. Střelba s mosina 1891/30 na 50m, otevřená miřidla, na klasický velký pistolový terč: munice Barnaul, ocelová nábojnice, celoplášť (asi Ukrajina), problém udržet zásahy v černém - běžná munice S&B, mosazná nábojnice, celoplášť, všechny zásahy v černém - vlastní přebíjená munice (s péčí), mosazná nábojnice, celoplášť, všechny zásahy v černém s velkou rezervou. Je to už hodně let zpátky, ale docela mne to tenkrát překvapilo. Ty střely na přebíjení jsem tenkrát přitom kupoval "U Anděla" a byly to ty nejlevnější.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#27 » ned 15. led 2017, 16:50

Když píšeš o otm přebíjení, na kolik tě vyjde náboj a jakej k otmu potřeba lis. jen pro upřesnění, nechci ji tahat po nahánkách nebo s ní lovit, spiš ji chci pořidit z jistý iracionální touhy po opakovačce ve stejný ráži jako mám kosu a občas ji pro zábavu vyvenčit na střelnici. Střelivem sem samozřejmě myslel zcivilněný tombakovaný. Nad tím opotřebením sem laboroval docela dlouho, protože vím, že třeba 58kanada maj hlaveň bez tvrdochromu a zcivilněný vojenský jim nevadí. Samozřejmě jsem za každou radu vděčnej a pokud jí to vadí, tak nemá smysl ji tim trápit.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#28 » ned 15. led 2017, 20:15

Hmm..
A co takhle: Norinco EM 331 -7,62x39 ???
Obrázek

Docela pěkné, ne moc drahé, pro Tvoje účely by to třeba bylo dobré řešení!

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#29 » ned 15. led 2017, 20:18

A faktická:
Doprdele nepoužívejte termín "MUNICE" pro Střelivo Nemáte ZP tvrdolíni?????



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#30 » ned 15. led 2017, 20:28

Jo, vypadá pěkně, jsou s ní nějaký zkušenosti, jako kvalita, výdrž a podobně? Jinak jsem koukal, že v repulbice snad neni kde koupit :-D jinak proč ne, na moje účely dostačující

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů