Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#166 » stř 2. úno 2022, 18:14

No jako nevypada zle,ale a) už je to trochu drahý b) nemá modularitu Remu - zase nebude možna potřeba c) uplnyho betatestera se mi delat nechce :lol: d) 24 palcu je už slušny koště mě se libilo těch 20 a nevim jak by mi seděl uchop - desne se se mi libi maloražka MTR ale tenhle typ uchopu mi asi nesedi.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#167 » stř 2. úno 2022, 18:49

Prave ze ma modularitu Remu. Pouzdro zaveru je Remington/Bergara a pro oba dela aftermaket JK-Nastroje.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#168 » stř 2. úno 2022, 19:17

A co takhle něco od Bergary, třeba HMRko. Jako Remington, možná trochu lépe udělaná.



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#169 » sob 5. úno 2022, 19:37

Tikka TAC1 24" .308 WIN stoupání vývrtu 1 : 11, Jaký zvolit nejvhodnější střelivo ?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#170 » sob 5. úno 2022, 19:48

Z tovarnich na odpich asi GGG Match 168 gr. Nebo S&B Match 168 gr. Ale tady pozor!!! Jen to strelivo, co nema v popisu OTM. Pokud je to OTM, je tam strela S&B, coz je sracka. Bez OTM je tam strela Sierra Match King.



4vladimir
Příspěvky: 11

Příspěvek#171 » pon 7. úno 2022, 20:04

Děkuji Tome za radu. Ještě prosba . Break-in. Kolik serií po 1 výstřelu,čištění, kolik po 2, atd. Předpokládám že je to časově dost náročný. Musí se to dokončit při jedné návštěvě střelnice, nebo můžu rozložit na dvakrát ? Buď neumim hledat, nebo jsem to přehlédl.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#172 » úte 8. úno 2022, 18:16

Kazdy ma svuj postup. Ja jsem to delal 2x a pokazde jinak. Ted bych to delal takhle.
Prvnich 10 ran cistit po kazdem vystrelu.
Druhych 10 ran po kazdem druhem vystrelu.
Tretich 12 ran po kazdem tretim vystrelu.
Ctvrtych 16 ran po kazdem ctvrtem vystrelu.
Patych 20 ran po kazdem patem vystrelu.
Nikdy jsem zabeh hlavne nezvladl za jeden cely den na strelnici (od 14:00 do 20:00) Vzdycky jsem to delal na 2 navstevy strelnice.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#173 » stř 9. úno 2022, 11:33

tomas fuk píše:Prave ze ma modularitu Remu. Pouzdro zaveru je Remington/Bergara a pro oba dela aftermaket JK-Nastroje.


Diky ale to je moc přes koleno, mimo moje finance a myslim že podle recenzi bych si nijak nepomohl.
Šlo mi jen o rozdíl mezi nerezem a klasikou. No už to nemusím řešit protože sotva jsem to sem napsal, výhodná nabídka je fuč takže neni třeba dumat. No škoda 10K oproti jinym shopum byla zajímavá sleva.

Pauli. Jo Bergaru znám určitě je to dobrý kandidát. Ale moc nejsou.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#174 » ned 13. úno 2022, 11:32

Máte někdo zkušenost s touto brzdou https://www.zbraneliberec.cz/prislusens ... da-z-m18x1, případně něco k doporučení pro ráži 6,5 creed??

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#175 » ned 13. úno 2022, 12:02

Jedna z dalších kopií Roedale, originál funguje, ale nepoužitelný bez sluchátek.


https://webshop.roedale.de/gx2/product_ ... nless.html

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#176 » pát 18. úno 2022, 23:28

Pauli píše:Máte někdo zkušenost s touto brzdou https://www.zbraneliberec.cz/prislusens ... da-z-m18x1, případně něco k doporučení pro ráži 6,5 creed??

Mám jí v nerezu na 308win a spokojenost pěkná povrchovka a celkem slušně zpracovaná

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#177 » ned 23. črc 2023, 22:02

Tak 3 roky jsem tu nebyl, tak nevím, zda má odpověď bude ještě někoho zajímat :).

Tenkrát tyto savážky plánovala dovážet nejmenovaná firma, která sem savážky dováží. Plánovali dovoz 338 Lapua, cenu už si přesně nepamatuju, odhadovali kolem 80 tisíc. Pak mi udělali nabídku na tu 223 s cenovkou 90-100k. Tak jsem jí vzal v Německu za těch 2.300 €. Dovoz bylo samo o sobě dobrodružství, kteréžto coby nedržitel zbrojní licence už nikdy nechci opakovat, ale jsem rád, že jí mám.

Paní Bohdana na Placech jí prozkoumala boreskopem, spráskla ruce a v podstatě naříkala, co že jsem si to koupil. Ta hlaveň opravdu nevypadala pěkně. Tak jsem trávil podstatnou část léta šmrdláním lapovací pastou a občas nějakým výstřelem.
Šmrdlání bylo velmi úmorné, ale asi se zdařilo; protahovací tyč po nekonečném lapování už pak měla po celé dráze +- subjektivně stejný odpor, což se u nové pušky opravdu říci nedalo.
Docela pěkně z toho lítaly S&B se Sierra 77 grain HPBT střelou, o malý chlup hůře GGG se Sierou. Nakoupil jsem spoustu střeliva i střel a zkoušel všechno možné. Nebylo to hrozné, ale super taky ne. Pak jsem si přečetl nějaké teoretické články, které psaly, že střela musí být tisícinu palce od začátku drážkování hlavně, aby ten kousek neletěla volně v prostoru, což mi dávalo smysl. Vyrobil jsem tedy náboje o 6 mm delší než je 223 standard tak, že když střela dosedla, ubral jsem asi 0.02 mm na délce. Střely Sierra TMK 77 grain. Nábojnice S&B vybírané podle váhy, 105 (+-1) grain. Zápalky S&B úplně obyčejné, prach D073.6. Při hledání navážky (do savážky) :) se mi podařilo nasypat 24.15 grainů tohoto prachu, což jsem ani neměl v úmyslu, ale když už jsem to nasypal, nechal jsem to být, že to teda vyzkouším. Bůh to pravděpodobně takto zařídil, protože to byla ta správná navážka.

Když jsem se dostal na Malém Újezdě ke střelbě z takto zhotovených nábojů, dopadlo to - viz obrázek (na 95m; stříleno z lehu před budníkem)
savazka.png

Kdyby to nebylo jasné, jsou to 3 rány :). Tedy netvrdím, že jsem schopen toto kdykoli zopakovat, ale když se mi netřesou ruce, nevrtím se, tak se to tomu docela blíží.

Časem na pušku přišly Atlasky a "standardní" Vortex 6-25 (velikost kříže se mění se zvětšením, si nejsem schopen zapamatovat, která ohnisková rovina to je), kroužky Spuhr.

Šasi - vypadá nádherně, dá se to opravdu slušně nastabit přímo na mě, takže si opravdu lehnu k pušce a vše je přesně jak má být. Pažbička je nastavitelná, hlavně vzdálenost od spouště je pro moje dlouhé prsty kritická. Spoušť samotná asi není úplně top, ale top spoušť jsem neměl možnost si osahat. Mám pocit, že odpor není pokaždé úplně stejný, ale může to být subjektivní dojem. Jen ty šrouby, kterými se zajišťuje botka, trochu zlobí, prokluzují či nedrží jak by měly

Nejdál jsem s tím střílel na 800 m na Bzenci a jednou ze tří pokusů jsem dokonce nastřílel dost slušně. Do toho půlmetrového kola jsem se ale trefil vždycky.
Celkově jsem tedy rád, že mi někdo vyfoukl před nosem Ruger Precision v 223, kterýžto byl v republice 1 nebo 2 kusy. Dělá mi to fakt potěšení.
antonspelec píše:
pedro! píše:Jak by se vám líbila Savage 110 elite precision, https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57561 ? Hooodně o ní uvažuji, tedy jsem skoro rozhodnutý a tak se ptám, jestli v tom zkušení střelci neuvidí nějaký problém, něco špatně. ?

Zajimava...vozi to sem nekdo?

Taky jsem zacal premyslet nad necim na dalku. Ale tak vysoko cenove jit nechci. Tahle Tikka vypada jako slusnej pomer vykon/cena:

https://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x/t3x-tact-a1

Mate s ni nekdo osobni zkusenosti? Nejspis v .308 koukam...do 300 metru vystaci a na delsi strelnici se nedostanu, takze potencial 6.5 CreedMoor by byl nevyuzit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#178 » pon 24. črc 2023, 05:03

Lol. Husty.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#179 » pon 24. črc 2023, 08:36

pedro!: Aniž bys to tušil, taks odpověděl na dost věcí, které nějakou dobu nosím v hlavě - díky za obsáhlý report! Jen bych se zeptal, hlaveň na savážce má vývrt s jakou povrchovou úpravou (pokud má nějakou).

Na zmiňované stránce (https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57561) píší nerez (Stainless Steel), a v seznamu pak "Stainless steel, flash nitride target receiver", což nevím, co přesně znamená.

Pokud by to byla nerezová hlaveň, tak by možná stačilo udělat "záběh hlavně", ale pokud by byla nitridovaná, tak si nejsem jist, jestli jakékoliv další "opracování" je možné.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#180 » pon 24. črc 2023, 22:28

Receiver je pouzdro závěru, ne? Podle popisu by mělo být ze stejného materiálu jako rail, i na pohled to vypadá stejně, je to černé. Coating - povrchová úprava; co to přesně znamená také nevím a pohledem to nevykoukám. Hlaveň vypadá jako nerez a jestli vlastní vývrt má nějakou povrchovou úpravu taky nevím jak poznat. Až po koupi jsem se dočetl, že Savage jsou pověstné "odfláknutými" vývrty, že tam jsou dosti zřetelné stopy po obráběcích nástrojích, což tedy mohu potvrdit. Kolega si ve stejné době kupovat Tikku TAC, paní Bohdana prohlížela i jeho hlaveň a ve srovnání s tou mojí byla opravdu nádherná, beze stop po nástrojích.
"Záběh" jsem v podstatě dělal. Ono také si pod tím každý představuje něco trochu jiného.
- šmrdlání lapovací pastou
- velmi důkladné čištění od lapovací pasty
- výstřel
- velmi důkladné čištění po výstřelu a hlavně odstraňování mědi; i po jedné ráně byly patche modré jak zatažená obloha
- a zase šmrdlání lapovací pastou

Postupně jsem výstřely přidával; 2, 3, 5.

Ještě jedna patrná změna (kromě toho pocitu, že po celé délce klade protahovací tyč stejný odpor) se po tom lapování/záběhu stala - i po 80 ranách patche (téměř) modré nejsou. V hlavni se zachytává MNOHEM méně mědi. Stačí 2 patche s měďožroutem, aby byly beze stop modré barvy. Takže šmrdlání nec opravdu změnilo :)

Co jsem zapomněl napsat k samodomo nábojům - žádné zaškrcování. Jakékoli zaškrcování přesnost zhoršilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů