Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Fifa
Příspěvky: 7

Příspěvek#106 » úte 5. kvě 2020, 22:32

Docela se mi libi Savage 10 BA Stealth 308win. Co si o ni myslite ? Strileni do 300m neco se naucit a pak treba pozavodit ?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#107 » pon 11. kvě 2020, 18:33

Taky jsem pokukoval po sniperce, ta Savage je určitě solidní zbraň na učení vedle te Savage bych ještě porovnal s Tikou Tactikal ta je jinde... a hlavně bych si řekl co chci závodně střílet a jakou úroveň, určitě tady budou povolanejší, ale obávám se, že ta Savage nebude úplně závodní materiál... stejně tak 308 ač má super životnost hlavně, tak je za zenitem a na přesnou střelbou se dnes hlavně používají "šestkové" ráže. Jejich výhody jsou jasné (na webu stačí zadat do vyhledávače), ale zároveň mají dle menší životnost hlavně.



Fifa
Příspěvky: 7

Příspěvek#108 » čtv 14. kvě 2020, 08:57

o 308win jsme uvazoval jako o dlouhodobe osvedcene razi a take kvuli dostupnosti a cene. Treba takovy naboj 6.5 creedmoor je 2x tak drahy.
Ad zivotnost hlavne - to jsem nevedel proc 6kove raze maji nizsi zivotnost hlavne ? Co je za tim ?



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#109 » čtv 14. kvě 2020, 09:21

Fifa píše:Ad zivotnost hlavne - to jsem nevedel proc 6kove raze maji nizsi zivotnost hlavne ? Co je za tim ?

obecně, čím víc je nábojnice vůči střele zaškrcená (např.: .223Rem, .243wssm a .243win, 6 a 6.5Creedmoor...), tím víc náboj opotřebovává hlaveň v okolí přechodového kuželu, vysoké tlaky a teploty.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#110 » pát 26. čer 2020, 19:19

Máte někdo praktickou zkušenost s tímto modelem od Bergary https://www.bergara.online/en/rifles/b1 ... /#features ??



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#111 » sob 27. čer 2020, 17:47

Mission: Dá se obecně říct od kolika PSI? Mám se snad něčeho obávat u 6,5*55? Nebo to platí až pro ty nadupanější odvozeniny?



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#112 » sob 27. čer 2020, 18:09

číselně jsem to nestudoval, ale pokud pročteš pár LR a BR fór na netu, kde řeší i životnost / přesnost hlavní v závislosti na počtu vystřelených ran, zjistíš, že nejdřív jdou do kopru hlavně u ráží, které jsou hodně seškrcené v oblasti průměru střely (patří tam i .223Rem). A když se podíváš na ty náboje, čím se střílí na velké dálky, tak to jsou tlusté hilzny naládované prachem + dlouhé střely malého průměru. Je to jako u trysky - spaliny se derou ven z nábojnice menším průměrem - větší tlak a rychlost plynů. Logicky je tedy přechod komory více namáhán a eroze vývrtu je daleko rychlejší. Např. životnost hlavně (přesnost) v ráži .308win vs. .338lm je někde v poměru 2-3:1.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#113 » ned 5. črc 2020, 17:42

Jak by se vám líbila Savage 110 elite precision, https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57561 ? Hooodně o ní uvažuji, tedy jsem skoro rozhodnutý a tak se ptám, jestli v tom zkušení střelci neuvidí nějaký problém, něco špatně. ?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#114 » ned 5. črc 2020, 18:19

Důvody a užití?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#115 » ned 5. črc 2020, 19:43

Užití dané názvem vlákna, ovšem v českých podmínkách, tedy výlety s kamarádem na Placy (500m), výjimečně na větší vzdálenost, neb delší střelnice nejsou běžně dostupné.

Důvody - líbí se mi, i když nerezovou hlaveň a zlatooranžový závěr bych si klidně odpustil. Vše nastavitelné (botka, lícnice, pažbička), uchycení lícnice a botky není na jedné tyčce a tak věřím, že se to nebude viklat. Stavitelná spoušt od 1.5 libry. Chci si střílet do dálky, co nejlépe se trefovat s puškou, ze které mě bude těšit střílet, učit se to a zlepšovat se. Mít přizpůsobitelnou pušku, abych se nemohl vymlouvat, že se netrefuju protože mi nesedí :). To vše v nějakém finančním limitu - tedy baví mě to, ale nežiju tím a mám i jiné záliby. Cena této pušky (cca 2.500 €) už je na horní hranici.

Kdybych si mohl vymýšlet, tak opakovačku v co nejlepší přesnosti s takovýmto variabilním pažbením, případně pěkné by bylo osazení v GRS pažbě, ale tam je to, myslím, horší s odolností, i když jsou to pažby nádherné. Bych se bál, že si pažbu brzo zničím.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#116 » stř 15. črc 2020, 04:59

Hezký den všem střelcům,
měl bych dotaz na zkušenější střelce, kterou pušku by si vybrali na klidné odpolední střílení do 300m??
Váhám mezi Tikkou T3x Varmint a Bergarou B14 HMR.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#117 » stř 15. črc 2020, 07:10

S tikkou neudělaš chybu, tu druhou neznam



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#118 » pát 17. črc 2020, 20:49

pedro! píše:Jak by se vám líbila Savage 110 elite precision, https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57561 ? Hooodně o ní uvažuji, tedy jsem skoro rozhodnutý a tak se ptám, jestli v tom zkušení střelci neuvidí nějaký problém, něco špatně. ?

Zajimava...vozi to sem nekdo?

Taky jsem zacal premyslet nad necim na dalku. Ale tak vysoko cenove jit nechci. Tahle Tikka vypada jako slusnej pomer vykon/cena:

https://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x/t3x-tact-a1

Mate s ni nekdo osobni zkusenosti? Nejspis v .308 koukam...do 300 metru vystaci a na delsi strelnici se nedostanu, takze potencial 6.5 CreedMoor by byl nevyuzit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#119 » sob 18. črc 2020, 05:10

Me se zda, ze ten Creedmore je volaka reklamni kampan, aby se rozjely prodeje, protoze v 308 a 223 uz byl trh docela saturovanej. Jo nejak to funguje, ale cena je zatim vysoko. Na to co je v republice staci 308. Neresim teda specialy 8 apod.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#120 » sob 18. črc 2020, 06:09

Creedmoor je nadupany malorazovy naboj, ma dobrou balistiku a na sportovni strelbu ma urcite svoje vyhody.
Ta tikka urcite je dobra. S ne "tac" verzi v 308 neni problem spolehlive trefovat gong velikosti a4 (cca hlava) na 500m s athlon ares treba

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů